Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez illetlen, felvenni a kapcsolatot egy gyerekkori ismerőssel, 10+ év után?

Figyelt kérdés

Huszonévesek vagyunk. Van egy lányismerősöm, akivel gyerekkorban több alkalommal játszottunk, beszélgettünk, ráadásul kifejezetten jól éreztük magunkat egymás társaságában. 10+ éve nem is láttam, költözés miatt. Véletlenül eszembe jutott, és gondoltam felveszem közösségi médián (insta, fb), mert kíváncsi vagyok, merre jutott azóta az életben.

Még nem jelölt vissza, nem is ez a lényeg. Amúgy lehet nem is fog.


Arra volnék kíváncsi, hogy ezt egy nő mennyire gondolja illetlennek, alkalmatlannak. Hogy vajon mit gondol, ki ez, ezer évvel ezelőttről... vagy éppen megörül, hogy vannak jó régi közös emlékek, és esetleg ő is kíváncsi, mi lett velem...

Ráadásul: nem is azért jelöltem be, mert akarnék tőle valamit. Csak egyszerűen kíváncsi vagyok rá. De ettől is tartok, hogy erre gondol, hogy régről jövő akárki csak úgy random bejelöl, biztos meg akar dugni...

A lényeg, amiért kérdezem, mert más alkalommal is előfordul ilyen másokkal: egy nő illetlen betolakodásnak érzi az ilyet, vagy szerintetek vajon beenged? Hiszen nem tartozom már nagyon régóta azok közé, akivel egyáltalán találkozik. De régen jól elvoltunk.



2021. febr. 15. 11:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ezen kar feszulni. Bejelolted, ha akar visszajelol, ha akar nem, azt akkor meglatod.
2021. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem teljesen normális, hogy bejelölted, nincs ebben semmi illetlen. Ha nem jelöl vissza, akkor ne törődj vele, lehet, hogy tolakodásnak veszi, de nem az. Én 41 éves férfiként mondom ezt, ill. én simán írok így régi ismerősnek, ilyen esetben, valamint örülök, ha valaki így keres meg, hogy régről eszébe jutok.
2021. febr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én arra vagyok kíváncsi, hogy ÁLTALÁBAN az ilyennek örülnek-e, vagy nem. Mert ha nem, akkor nem csinálok ilyet többé.


Mert lehet, hogy ez az egy most éppen nem jelöl vissza, de ha egyébként pozitívak ezzel kapcsolatosan általában, akkor ettől függetlenül még továbbra is szívesen felkeresem az illetőt.

Ha férfi lenne, ezen nem agyalnék, simán jelölném, de mivel nő, ráadásul szép, lehet, hogy ezerszámra jelölgetik és már elege van.

2021. febr. 15. 11:38
 4/12 anonim ***** válasza:
17%
Mondjuk ezt is megtudhatod oly modon, hogy bejelolsz 100 ilyen pucit, azt megnezed hanyan jeloltek vissza, hannyal lett cseveges, hannyal tali, hannyal szex. Es a vegere egesz jo kis funnelt kapsz, amit romma lehet elemezni.
2021. febr. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem illetlenség egyáltalán, szerintem teljesen rendben van. Azt viszont nem várhatod el tőle, hogy örömmel fogadja, válaszoljon vagy hogy kíváncsi legyen rád, szóval kezeld a helyén a dolgot. 10+ éve nem beszéltetek, tehát most már egy idegen vagy számára. Az, hogy régen ismertétek egymást ebből a szempontból semmit se jelent, semmit se számít, attól még idegen maradsz.
2021. febr. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ez sok mindentől függ. Pl. egyáltalán ő emlékszik-e rád. Ha nem emlékszik, jó eséllyel nem jelöl vissza.

Vagy hogy kezeli a közösségi médiát: én nem jelölök vissza hatszáz évvel ezelőtt ismert embereket, mert én azoknak tartom fel, akikkel kapcsolatban is vagyok. Ha ír egy régi ismerős, és én vevő vagyok rá, beszélgetünk, utána visszajelölöm/bejelölöm.

Mennyire kellemesek az emlékei veled: én az általános- és középiskolás ismerősöknek se nem írok vissza, se nem jelölöm vissza, minden kapcsolatot és emléket meg akartam velük szakítani. De vannak emberek a múltból, akiket szerettem, kellemes emlékeim vannak róluk, ha valaki közülük megkeresne, szívesen beszélgetnék velük.


Szerintem amúgy sokkal jobb lenne/lett volna, ha írnál/írtál volna neki, ahol megmondod, hogy ki vagy, emlékszik-e rád, és hogy feldobta a facebook, te meg kíváncsi lettél, mi van vele.

2021. febr. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Visszajelölt, sőt, rám is írt magától, hogy "hű de megváltoztál" :D
2021. febr. 15. 12:52
 8/12 A kérdező kommentje:
Addig hogy "hű de meg" részemről is igaz. De nem ezért vettem fel.
2021. febr. 15. 12:59
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem többen megkerestek, hogy 10-20 éve szerelmesek voltak belém, kedveltek és érdekelte őket mi van velem. Magának a srácoknak nem, de a ténynek, hogy valakire hatással voltam, mikor nem is tudtam örültem. Jó tudni, hogy annak is fontos lehetsz, akinek nem gondolnád.


Mellesleg ezt a szöveget nehogy bevágd, hogy mire jutottak az életben, ha pozitív emberi kapcsolatot akarsz, mintha arra lennél kíváncsi, hány diplomát szerzett, mennyit keres, van e saját háza, van e nagy baráti köre, tartós kapcsolata/gyereke.. Inkább úgy mond, hogy érdekel hogy van, hogy telnek a napjai, jól érzi e magát meg ilyesmi. Tudood, mikor ő, mint ember érdekel, és nem az eredményei.

2021. febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen normális. :) Engem is sokszor bejelölnek régi ismerősök (általában instagramon), és mindig visszajelölöm őket, jó látni, kivel mi van. :) Egyébként nken is sokszor eszembe jutnak a gyerekkori baràtok, úgyhogy jó tudni, hogy nem csak én vagyok ilyen nosztalgiázós. :D 22L
2021. febr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!