Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nem tudom, hogy szükségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem tudom, hogy szükségem van-e kapcsolatra. Hogyan tudnám helyre tenni ezt magamban?

Figyelt kérdés

Eddig sohasem volt barátnőm, mindig is visszahúzódó, introvertált személyiség voltam. Sajnos sokat cinkeltek az iskolában anno, leginkább lányok, valószínűleg emiatt tartok ettől az egésztől. Mindig volt valami ami miatt én voltam a nevetség tárgya, vagy a mozgáskoordinációs problémám, vagy a határozatlanságomból fakadó sz.rságok miatt. Emiatt a visszahúzódás miatt mindig is úgy voltam vele, hogy majd ha akar valaki tőlem valamit, az keres.

Hát, nem keresett.

Eddig úgy nem is zavart a dolog, van hobbim, munkám (mondjuk ott is szoktat cseszegetni mikor olyanuk van), viszont az utóbbi időben megint előjött, hogy basszus, csak jól esne az ha valaki mellettem aludna el, valakihez lehetne szólni, elmenni vele erre-arra, mert az nyilván más érzés mintha a haverokkal elmegyünk egyet autózni a városba este (mondjuk ez az opció a covid miatt most szünetel). Viszont ilyenkor felötlik a kérdés bennem, hogy volna értelme? Főleg úgy hogy az introvertált személyiségem miatt rettentő nehezen nyílok meg, és kényelmetlenül érzem magam, ha mondjuk új embereket kell megismerjek, feszengek, szorongok, és azon gondolkodom, hogy úgyis elmúlik a szerelem egyszer, és akkor bukta az egész.

Tehát a lényeg: valahogy ezt kéne nekem helyre billenteni, hogy álmodozom egy kapcsolatról, de hosszú távon nem lenne működőképes, és ezáltal csupa időpazarlás lenne az egész. Mit tehetnék?

24F.


2021. febr. 20. 01:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Na meg is válaszoltad magadnak,szóval ha látsz egy olyan személyt aki tetszik akkor próbáld meg aztán majd alakul.

Sok sikert, hajrá.

2021. febr. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
93%
Ez, amit leírtál, kérdező, nem introvertált személyiség, ez szociális fóbia. Én is introvertáltnak tartom magam, de egyáltalán nem félek, szorongok emberek között, megbirkózom a helyzettel, csak hosszú távon lemerít, és úgy általában véve a small talkot, bár képes vagyok rá, utálom, mint a sz*rt. Sőt, még konfliktuskerülőnek sem tartom magam, bár nem keresem, de ki sem térek előle, hanem, ha úgy érzem, hogy a meghátrálásomnak csúnya, pláne hosszú távú érdeksérelem lenne az ára, akkor keményen beleállok, és akár ordítozós vitákig is elmegyek, mégpedig vadidegenekkel is akár (részemről támadó, de konstruktív érvekkel, hozzáteszem).
2021. febr. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!