Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők! Összejönnétek olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők! Összejönnétek olyan emberrel, aki szociális fóbiával küzd, introvertált, zárkózott személyiséggel bír?

Figyelt kérdés

Ezt a fóbiát nálam nem úgy kell elképzelni, hogy rohamaim vannak. Egyszerűen kerülöm az idegen emberek társaságát, nem érzem jól magam például egy étteremben, vagy buliban. Problémáim vannak az emberi kapcsolatok kialakításában. Kommunikációs gondokkal küzdök. Nagyon nem tudok idegen emberekkel elbeszélgetni, közös szót érteni. Inkább csak a hallgató szerepét szoktam felvenni. Családi összejöveteleket se szeretem, ott se tudok megnyílni (olyan családtagokra kell gondolni, akikkel nem napi rendszerességgel tartjuk a kapcsolatot).

Tehát ez a csendes, néha tutyimutyi, visszahúzódó ember képét kell elképzelni. Persze, ha megnyílok az más. Igenis sokat tudok beszélni olyankor.

Már fontolóra vettem szakember segítségét is. Gyerekkorom óta fennáll ez a helyzet. Eltűnni sose fog.


Nyilván egyik ember se tökéletes. Nekem ez a legnagyobb gondom. Ki az akinél ez belefér? Nem társkeresési céllal kérdezem... nem fogok senkit privátban zaklatni.


2021. márc. 12. 21:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
40%

A szociális viselkedést is tanulni fejleszteni kell. Ha szabadidődben 8 órát ülsz a szàmítógép előtt akkor ez nem fog változni.

Tessék emberek közé menni gyakran. Keresni az alkalmat akkor is ha nem érzed jól magad. Majd kialakul.

2021. márc. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
Én nem.
2021. márc. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező! Ez nagyon messze van attól, hogy annyival el lehessen intézni, hogy "senki sem tökéletes". Ez egy nagyon durva, alapvető emberi funkcionálást gátló defektus. Nekem is vannak gondjaim az emberi kapcsolatokkal, teljesen más jellegűek, mint a tiéd. Nekem is gyerekkortól kezdve fönnáll a dolog. De én folyamatosan dolgozom azon, hogy jobb legyen. És sose mondanék ilyesmit magamról, hogy "eltűnni sose fog", mert ez egyfajta mentség lenne arra, hogy minek törjem magam, hiszen ez eleve elrendeltetett. Úgyhogy ez, hogy el fog-e tűnni vagy sem, véleményem szerint kizárólag hozzáállás és egyéni döntés kérdése. És meggyőződésem, hogy ez rád is igaz. Te így döntöttél, nem vagy hajlandó óriási, előre nem láthatóan hatalmas erőfeszítéseket bevállalni, minden valószínűség szerint azért, mert a kényelmi szempontjaid fontosabbak ennél. Ám legyen, de ez a te döntésed, semmi több.
2021. márc. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Felnőttként már nem hiszem, hogy gyökeresen meglehet változtatni a gyermekkor óta formálódó defektes személyiséget. Maximum olyan energiabefektetéssel, ami már nekem nem érné meg (tehát nem fogom az életemet erre feltenni, más dolgom is van). Nagy dumás partiarc, az a tipikus "alfa" már nem leszek. Nem is ez a cél. Egy elfogadható szintre jutni... de továbbra is az introvertáltak táborát fogom erősíteni, amivel nem is lenne gond.

"Eltűnni sose fog." = Tehát nagy társasági ember nem leszek, nyoma marad a jelenleg is fennálló problémáknak. Persze tenni akarok ellene.

2021. márc. 12. 22:35
 5/21 anonim ***** válasza:
41%
Nekem sokkal több nyomorom van, de nem kifejezetten szimpatikus ez a hozzállás részedről. Ne csak fontolgasd a szakember segítségét, keress fel egyet minél előbb. Ha már mindent megpróbáltál, hogy javíts a helyzeteden, akkor lehet elkezdeni párkapcsolaton gondolkodni.
2021. márc. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%
igen
2021. márc. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%

"Maximum olyan energiabefektetéssel, ami már nekem nem érné meg (tehát nem fogom az életemet erre feltenni, más dolgom is van)."


Erről beszélek. Ez a te döntésed. Mellesleg megjegyezném, hogy - saját tapasztalataimból kiindulva - az "egy elfogadható szintre jutni"-hoz ez a hozzáállás (és ebből valószínűsíthető mértékű erőfeszítés) a legkevésbé sem lesz elég.

2021. márc. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
Én igen,szintén Szoc.fóbiás vagyok.
2021. márc. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Megértem. Visszaolvasva nekem se tűnt szimpatikusnak amit írtam.

Szerintem csak reálisan próbálom látni a jövőt. Bár lehet igazad van, és ez is csak egy kibúvó. Sőt, jobban belegondolva.... Jelenpillanatban nem lenne bátorságom egy idegen társasághoz csapódni, és beszélgetésbe kezdeni. Ennek oka, hogy nem tudok idegenekkel dumálni. Hiányoznak azok a képességek. Félek attól, hogy beégek. Ezt gyakorlással lehetne orvosolni. Viszont ez egy ördögi kör. Amíg töketlen vagyok, addig marad ez a helyzet.

2021. márc. 12. 23:21
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Én szoc. fóbiás lány vagyok, úgyhogy tudom, miről beszélsz. Itt a kommentelők nagy részének fogalma sincs, mit jelent ez, és milyen így élni. És nem, ez nem változik meg attól, hogy valaki feláll a szgép elől és emberek közé megy, sőt terápiával is nehézkesen lehet rajta javítani (de lehet!).


Amúgy nem tudom, lehet-e így párt találni, nekem eddig nem sikerült.

2021. márc. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!