Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi lehet annak az oka, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet annak az oka, hogy még sosem voltam szerelmes, pedig volt már kapcsolatom?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok volt már nagyon hosszú kapcsolatom (4 év), voltak randijaim is, de sosem voltam szerelmes, csak kedveltem az illetőket. Más is van így ezzel? Mi lehet ennek az oka, csak az, hogy még nem találkoztam az igazival? Más is nehezen esik szerelembe?

2021. márc. 13. 19:37
A kérdező szavazást indított:
Nehezen esem szerelembe
Nagyon könnyen esem szerelembe
Sosem voltam még szerelmes
20 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Nekem eddig 1 barátom volt, róla tudok nyilatkozni.

Hetekig - hónapokig csak kedveltem, tetszett, szerettem vele lenni, de nem éreztem azt a hú de nagy szerelmet,ragaszkodást, de idővel kialakult és jó 5 évig szerettem olyan "hevesen". Aztán jött egy mélypont, hónapokig csak úgy voltunk, majd szét is mentünk egy időre. Utána folytattuk és ismét nagyon szerelmesnek éreztem magam. Sajnos ez is már 2 éve tart. Azért mondom, hogy sajnos, mert pár hónapja végleg szakítottunk. Mégsem múlik. :(

2021. márc. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Ezt nem lehet eldönteni, se sürgetni.

Nincs semmi érvényes szabálya a szerelemnek.

2021. márc. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem nőttél még fel?
2021. márc. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, miért ne nőttem volna fel?
2021. márc. 14. 10:47
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hű, ez egy nagyon érdekes kérdés. Az a gond, hogy ahány emberrel eddig beszéltem erről, mind másképp írja le a szerelmet.

Valakinek az a nagyon erős lángolást, kémiát, vonzalmat jelenti, valakinek meg az erős ragaszkodást, érzelmeket, függőséget, másnak pedig a megnyugvást, biztonságot, otthon-érzetet, vagy épp azt, hogy a másik felével találkozott. Esetleg a bizonyosságot, hogy a párjával éli le az életét.

Neked melyiket jelenti?


Általában annak, aki "könnyen szerelembe esik", a hormonális lángolást, vonzalmat, "pillangók a hasban" érzést jelenti. Ez nekem is hamar jön, ha vonzódok az illetőhöz.

De emellett számomra fontos a lelki-szellemi összhang, közelség érzete, intimitás, amikhez idő is kell, ezért ha ezt nevezzük elmélyült szerelemnek, akkor nekem fél év kell legalább, hogy ez kialakuljon. Míg a testi vonzalom szintén lehet ragaszkodást, kötődést előidéző (mert nagyon erős hormonbomba pl a szex is), a valódi lelki kötődéshez passzoló személyiség és sok közös élmény is kell, nemcsak kémia. Az elköteleződéshez ("vele le tudom élni az életem") meg már teljesen racionális dolgok is szükségesek, pl közös célok, tervek.

Ezek alapján nem csoda, hogy akinek ez utóbbit jelenti a szerelem, az nehezen vagy eddig még soha nem esett szerelembe.

2021. márc. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!