Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyivel lenne kevesebb megfelelési kényszer és szorongás a társkeresési "piacon", ha?

Figyelt kérdés

Kevesebb lenne az ellentmondás ami általánositásból ered?

Pl a "férfiaknak" ez és ez kell, erre megismersz egyet akinek nem és akkor most mivan, dehát az mondták a "férfiak" ezt szeretik, akkor ő nem férfi vagy hogy :D

Vagy a nők ilyenek meg olyanok, aztán amelyik nő nem olyan, jogosan megvan sértődve.


Tehát ha ugy zajlana az információcsere, hogy nekem ez és ez kell, én ilyen és ilyen vagyok, neked mi kell, milyen vagy.

Mert jolikának már más kell, géza megint máshogy viselkedik mint józsi.

Ezt az egyszerű homologizálást ha meglehetne szüntetni..


2021. márc. 27. 07:40
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy a legtöbb általánosítás igaz sajnos.

Sokszor, aki megsértődik, hogy ő nem olyan, és kézzel lábbal bizonygatja, hogy márpedig ő nem, egy hónap mulva ugyanolyant tesz, amit előtte elítélt.

2021. márc. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Melyek azok az általánositások amik homológan igazak? De tényleg mindenkire.
2021. márc. 27. 07:45
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Mindenkire:

Van jo is rossz is

2021. márc. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ez aztán.. mm..
2021. márc. 27. 07:54
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

A kérdésed nem teljesen értelmes, de szerintem:


Az általánosítás nagyon jó arra, hogy az ember miben legyen elővigyázatos


Pl minden férfi csak a szexre / minden nő csak a pénzre megy.


Ami innkább probléma, h amikor talál valaki ellenpéldát, akkor azt nem megbecsüli, hanem nyúzza, hogy igaza legyen az általánosítással / sértve érzi magát, hogy az általánosítás itt nem volt igaz.

2021. márc. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ide remekül illik, hogy a kapcsolatod fontos vagy hogy igazad legyen. Azt tapasztalom, hogy valóban inkább az utóbbi, mindenáron rákell húzni a másikra a sablont aztán ha megunja az ember a cimkézést és kilép a dologból, a másik döngeti a mellkasát, hogy igazam voooolt, azért nem bizonygatooood. Eh.
2021. márc. 27. 08:09
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Ez csak intelligencia kérdése. Hogy te személyesen az embert ismered meg, és nem aggatsz rá címkét mielőtt megismernéd.

Te csak a saját hozzáállásodon tudsz változtatni, másokén nem.

Én sem általánosítok, magát az embert ismerem meg, és gondolok róla valamit.

Aki ezt nem érti, annak magyarázhatod bárhogy.

2021. márc. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a téma, érdekelnék egy másik nézőpontot, mégpedig a hiányos önismeretet, és a tinikort.


Pl serdülő kiscsikó koromban hallgattam mindig a tipikus férfi öltözős dumát a nagy csöcsökről, meg "csontokkal játsszanak a kutyák" és társai. Azon kaptam magam, hogy nekem bizony a csontok - az apró mellű vékony lányok - tetszenek, és bizonytalan tiniként nem a közhely létjogosultságát, hanem magamat kérdőjeleztem meg. Nem az merült fel bennem, hogy ez a duma hülyeség, hanem az, hogy talán meleg lennék.

2021. márc. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!