Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Konzervatív gondolkodású,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Konzervatív gondolkodású, házasságban, gyerekvállalásban hívő klasszikus nők! Hányan vállalnátok be poligráfos fMRI-s hazugságvizsgálatot, ha cserébe klasszikus férfi udvarolna nektek klasszikus módon és hercegnőnek érezhetnétek magatokat?

Figyelt kérdés

Fordított esetben én vállalnám, hiszen két idegen ember azt hazudik, amit akar és messziről jött ember azt mond, amit akar.


Nincs ellenemre klasszikus férfiként viselkedni, mindig hányingerem volt a mai feslett világtól, viszont sajnos be kell látni, hogy egyre több nő is belecsúszott a 21. századi fertőbe.


Én pedig nem szeretnék az az "elbaszott Lord Byron" lenni, akin lehet röhögni a barátnőkkel a hátam mögött: [link]


Ahogy azt sem, hogy 4 év házasság után derüljön ki, hogy van egy gyereke. Vagy 8 év után és a második gyerek után, hogy fent volt a rosszlányokon 18 évesen, de "csak pár hónapig és nagyon megbánta".


Ezekről szeretnék megbizonyosodni.



2021. ápr. 1. 08:43
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%
#30 Nézd én nem ismerlek, de gondolom, hogy alapvetően, ha te vagy a családfenntartó, akkor sokkal kevesebb időd lesz a gyerekekre, mint a felségednek. Amikor mindkét fél dolgozik, akkor még teljesen megértem, hogy magadhoz akarod venni a gyerekeket, de amikor a volt feleséged - akit alaposan, megismertél és úgy ítélted meg, hogy egy megbízható nő vagy legalábbis alkalmas arra, hogy felnevelje a gyerekeidet - otthon lenne velük és valószínűleg sokkal stabilabb érzelmi hátteret tudna nyújtani, több időt velük tölteni, akkor miért akarsz mindenkit megszívatni azzal, hogy nálad helyezzék el a gyerekeket?
2021. ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
91%

"Így van. Ezért kell megismerni a másikat."

Nem érted amit írtam. Én annyit változtam az elmúlt cirka 5-7 évben, hogy aki most ismer, meglepődne ki voltam 5 éve és jó esetben újabb 5 év múlva még közelebb leszek ahhoz, aki é válni szeretnék. Attól, hogy te megismered a jelenben a nőt, nem jelenti, hogy nem fordul 180 fokot az élete valamiért és azzal együtt a jelleme is. Ilyen lehet egy nagy fogyás, mikor végre megismeri milyen, ha a férfiaknak tetszik, haa karrierje kiépül és még ő az önbizalma (jó a te esetedben ez nem áll fenn), ha annyira belebutul az anyaság a, hogy elfeljt nőnek lenni és még lehetne sorolni. A személyiség fejlődik, alakul az élethelyzetnek, kornak, tapasztalatok a változásával, bővülésével. Ez nem egy jól szabályozható folyamat.

De tovább megyek, egyszerűen a feléd táplált érzései is változhatnak és máris változik a viselkedése veled szemben.

"Mert ott ha változnak a dolgok is békében válunk szét egymástól, hiszen a sarokpontokban megegyezik a véleményünk."

Kivéve, ha elmérgesedik addigra a kapcsolat, mert onnantól az emberek érzelmek alapján és nem logikusan cselekszenek.

"Azért annak hosszú előzménye volt és általában nem megfelelő kommunikáció mindkét fél részéről."

Ami gondolom a te ideál kapcsolatod an lehetetlen, de azért ha reálisan nézed, elég gyakori.

"Pontosan ezért kell olyan emberrel összekötni az életedet, akivel el tudod magad képzelni 10-20-30 év múlva is."

Aki egy csomó pénzt költ házasságra, többnyire nem egy-két évre tervez, bár az én ismerősi körömben is vannak értelmetlen hazassagok. De a többség, hiszi, hogy jól választott, ehhez képest a fele elválik.

" Ebben az esetben a férj rúgta fel a házasság rá eső részét a megcsalással."

Igen amit vagy lehet bizonyítani, vagy nem az esetek többségében nem. Aki pedig csalásra adja a fejét és ezt huzamosabb ideig csinálja is, nem fogja önként bevallani, főleg nem, ha komoly anyagi hátránya származik belőle.

" Pontosan azért van, mert nem vetik egymást alá precíz hazugságvizsgáló módszereknek."

Mert ha most a jelen pillanatban én mondok valamit, amiben hiszek is, akkor x év múlva is ez tuti ugyanúgy lesz. Emberek hívőkké válnak, vagy kikeresztelkednek annyit tud változni a nézőpontjuk. Akkor a jelen pillanaton kívül, mire biztosíték a hazugságvizsgálat?

"A gyerektartás meg a patkánykodás melegágya szokott lenni. Amikor a nő kevesli a pénzt, mert ő a sajátját elkölti pillára meg műkörömre meg póthajra meg szolira meg felesleges ruhadarabokra,"

"A gyerekeim nem tehetnek róla, hogy egy olyan nő szülte meg őket, aki pár év múlva lelépett egy izmos, kigyúrt tetovált rossz fiúval"

Na épp az ilyen alap beállítottság és szemlélet az, ami az egész vita alapja és amiből az következik, amiről írtam, hogy vissza fog térni a bizalmatlanság, ellenőrizgetés, hisz minden nő egyforma, miért lenne ő más. Nekem épp az ilyen megnyilvánulások veszik el az alap bizalmat. Én nem hiszek vakon, de megadom az alap feltételezés, miszerint a másik ugyanolyan tisztán játszik, mint én. Épp ezért nem taktikázok, tesztelgetek. Egyszerűen figyelem a válaszait, reakcióit, nem csak rám, hanem a környezete történéseire, más emberekre. Sokkal többet tudok így meg róla, mintha 5 évente csinálunk egy hazugságvizsgálatot. Mert azt tudom meg és később azt tudom nyomon követni, hogy ki ő, nem azt, hogy mit csinált, 5 éve és így nem évül el a tudásom, szemben a poligráf eredményével. És ez a tudás adja a bizalmat, a tapasztalatok, az ön azonos döntések, válaszok, reakciók.

Azt csinálsz amit szeretnél, abban hiszel amiben csak akarsz, de én nem szeretnék olyan félelemben élni, mint te, nem is teszem, mégis sok éve kapcsolatban vagyok, amiben kölcsönös a bizalom és semmi okot nem adott a párom, hogy megkérdőjelezzem. Ennek ellenére, tudom, hogy bármelyik kapcsolat érhet szomorú véget, mert az ember változik. Nemcsak azért hagyhat el, mert megtetszett neki a kertész, vagy a gyúrós gyerek a teremből. De ha ezért hagy el, azt se tudhatod előre, mindegy mit kérdezel. A szerelem, vagy fellángolás bárhol jöhet, nem kell ahhoz egy rosszfiú és épp úgy jöhet a te oldaladról, mint a nőéről. És nem kell, hogy bármi történjen köztük ahhoz, hogy ez ráébressze, hogy már nem szeret. És máris ott a válás, pedig nem volt megcsalás, nem vert meg senki senkit, egyszerűen elmentetek egymás mellett. És persze lehet mondani, hogy ez ellen lehet tenni. Lehet, sőt muszáj, ha az ember nem akar válást, mégis gyakran észrevétlen a folyamat és csak az utolsó utáni pillanatban kapcsolnak a felek.

Semmire nincs garancia az életben. A házasságra pedig fokozottan igaz ez, hiszen rengeteg tényező hat rá, de ha csak nagyon az alapokat nézzük, akkor is két szuverén lény van jelen benne, akik változnak, akiknek érzelmei, tervei, akarata van. Innentől pedig minden kiszámíthatatlan, főleg 20-30 évre előre nézve. És akkor még nem vettük bele az egyéb tényezőket, mint tágabb család, barátok, gyerekek, munkahelyi, anyagi helyzet, stb.

2021. ápr. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
Én simán!
2021. ápr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 A kérdező kommentje:

#32: Ha valamit megtanultam az életem során, hogy az emberek nem változnak. Legalábbis nagyon minimális részük még azon belül is, akik ilyen önfejlesztésmániások meg pszichológushoz járnak.


A körülmények változnak. Az alapszemélyiség ugyanaz marad.


A felszínes szemlélő számára tűnhet úgy, hogy "Jé, megváltozott!" pedig csak reagált egy új helyzetre vagy elérte a tűrésküszöbét.


Amiket felsoroltál, azok számomra Holdról is jól látható jellemhibák. A nagy fogyást nem definiáltad, de feltételezem, hogy nem egy rákbetegség utáni állapotra célzol vele, hanem amikor alapvetően kövér volt. Kövér nővel pont ezért nem jönnék össze. Mert az én szememben a túlsúly ugyanaz, mintha dohányozna, alkoholista lenne vagy drogos. Vagy a kevésbé evidens dolgok, mint fogcsikorgatás vagy körömrágás (nem a praktikus okokból való felvett szokásra gondolok, hanem amikor valaki a műkörmét is lerágja).


Ezek mind egy tőről fakadnak. Függőségre való hajlam, önkontrollhiány. Ha ezt megfelelően lehet új mederbe terelni (ezért kell megismerni az egész embert), akkor van remény, de én a kihívásokat a munka világában szeretem, nem a párkapcsolatomban.


A többi, amiről beszéltél is ugyanez. Hamarabb felfedezem az emberek rejtett vágyait, mint ők maguk. És azt is, hogy miért nem fogja esetleg soha megvalósítani, csak beszél róla.


Egyébként régebben én is hasonlóan gondoltam, mint te, mert nem tudtam elvonatkoztatni a saját gondolkodásmódomtól.


Az én "ideál" kapcsolatomban sem lehetetlen, de minimális a valószínűsége. Ahhoz tudom neked hasonlítani, mint az emberek hozzáállását mondjuk a pénzhez, munkához, karrierhez. A legtöbben zombiként élik életüket a fogyasztói társadalom börtönében és újabban a felvilágosodásnak tűnő valami is csak egy új divat a rendszeren belül.


Azért van ennyi válás is, amit már mondtam. Az emberek nem változnak, csak a körülmények. Ugyanazon primitív elvek alapján próbálunk megfelelni egy régről maradt társadalmi konstrukciónak, aminek fel sem fogjuk az értelmét.


Össze akarjuk egyeztetni a lángoló romantikus szerelmet a hosszútávú együttműködéssel, amikor külön-külön is nehéz olyan embert találni, aki KÖLCSÖNÖSEN így gondolja, hát még ha mindkettőt egyszerre akarjuk egy személyben. Akinek sikerül mégis, azt mindenki irigyli és kiváltja belőle a "én jobb vagyok, mint a szomszéd, nekem is JÁR egy ilyen kapcsolat" érzést. Ha a szomszéd borsot akar törni mások orra alá, akkor még rá is játszik, végül már nem a kapcsolat valódi minősége lesz a lényeg, hanem hogy kifelé mit látnak belőle az emberek.


A félrelépések többsége előre jósolható. A legtöbb ember összekeveri a lelkét az egójával.


"Épp ezért nem taktikázok, tesztelgetek. Egyszerűen figyelem a válaszait, reakcióit, nem csak rám, hanem a környezete történéseire, más emberekre. Sokkal többet tudok így meg róla, mintha 5 évente csinálunk egy hazugságvizsgálatot."


Akkor mi az igazi gyanakvás? Előre letesztelni és a MEGFELELŐ emberrel összekötni az életedet, vagy fokozatosan kibontani, kiismerni a másikat, amikor már szerepet játszanak az érzelmek is?


Na ezért ilyenek a kapcsolatok, amilyenek. Mert vagy lángoló szerelem van (többségében egyik oldalról), ami elhomályosít mindent, a másik meg jó esetben csak taktikázik, rosszabb esetben ki is használja a helyzetet.


Vagy kényszer-együttélés, ami lehet anyagi érdek, lehet tartós magány, kapcsolatfüggés, szülőknek, korosztálynak való megfelelési kényszer és bármi egyéb.

2021. ápr. 2. 10:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!