Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A nők csak a versenyszférában...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők csak a versenyszférában dolgozó pasikat veszik észre? Ezek szerint ha én sima átlag biológus vagyok és kettőig tudok számolni, akkor tárt karokkal várnak ott 35 évesen (10/9 kommentelő leírja, hogy miért nem dolgozol a versenyszférában)?

Figyelt kérdés

Angolul elgügyögök, 4-edjéra átmentem a középfokú angolon. Matekból nulla vagyok, informatikában alapfokú ismereteim vannak. De most kiindulok a gykból,, csak azt nem vesznek a versenyszfrába, aki nem jelentkezik oda és meg tud szólalni". Ennyire egyszerű? Ha nem, akkor milyen jogon várnak el nettó 400 ezres bért egy pasitól? Számomra egy felfoghatatlan.


,,85/86 anonim ***** válasza:

84 elhiszem, csak erre nem lehet egy család életét alapozni. Nekem is van művészeti képzettségem, de nem szeretnék éhenhalni, úgyhogy a versenyszférában dolgozom. Úgy gondolom, kifogásokra alapozva nem lehet építkezni. Megoldást kell arra találni, hogy legyen az embernek egy normális bevétele.

ma 13:37

Privát üzenet

Szerinted a válasz nem hasznos.

86/86 A te válaszod:

ok. Szólj, hogy vegyenek fel a versenyszférába, éppen csak átmentem a nyelvvizsgán 4-edszerre közép angolon (nem fog menni magasabb szinten, köszi), matekból és gazdaságis dolgokból gyenge vagyok. Biosz, kémia jöhet. Nem annyira könnyű az, keveseket vesznek fel a versenyszférába, ha jól tudom. Mert mindenhol osztják az észt itt az oldalon.


,,csak erre nem lehet egy család életét alapozni.,,- ott a nő, keressen ő többet, engem nem zavar, sőt örülnék neki. És nem, nem okozna bennem frusztrációt 1%-ban sem, ha többet kap pl 150 nettóval. És nem, nem kellene egy ft sem az ő pénzéból. Szálljon be mindenbe fele-fele arányban, a maradékból amit félretest, ami ugye az ő pénze lenne zömmel, abból elmehetnénk nyaralni."


2021. ápr. 8. 17:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Értem amire gondoltál. Igen mindenkinek megvannak a határai ami főlé nem tud fejlődni, de az emberek azt hiszik hogy szorgalommal bárkiből lehet vezér igazgató , építész mérnők vagy programozó, pedig rohadtul nincs így.
2021. ápr. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
1-es. Igen, erről van szó. Nem vagyok síkhülye, elvégeztem egy kemény egyetemet, ahol a 75% kihullott menet közben (és nem azért mert nem akart az lenni, amit ad, hanem nem ment nekik). Csak éppen ez nem mérnöki, közgász, IT-s szak vagy orvosi, amit megfizetnek. De ez van, ehhez értek, nem tudom magamat megerőszakolni, hogy deriváljak, móduszt-mediánt számoljak, vagy integráljak, stb. De nekem is igényem van a rendes, normális nőre. És mint fent leírtam, nagyon nem érdekel ha a nő pl 150 el többet kap. Örülnék neki, egészségére. Nekem nem a pénze a fontos. Gyereket meg nem akarok, ha valaki erre fogná, hogy azért nem kell átlagot kereső pasi. Vagy ha igen, szívesen maradok én otthon a gyerekkel végső esetben. Szóval maximálisan rugalmas vagyok.
2021. ápr. 8. 17:10
 3/20 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem egyes nőknek a felvágás miatt kell olyan pár akivel valamivel ki tud tűnni a családja vagy barátai előtt , és elsődlegesen nem saját magának akar megfelelni annak ami neki jó. Nagyon nagyon sokan a média kin keserves fertőjétől fertőződtek meg és annak hatására próbálnak megfelelni bizonyos társadalmi formáknak. A lényeg , hogy te elfogadtad magad olyannak amilyen vagy, és remélhetőleg lesz olyan nő aki szintén ön azonos és elfogad majd téged.
2021. ápr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Léteznek olyan irodai munkák, amiket kis túlzással egy majom is képes lenne elvégezni, ilyenre talál felvennének. Bár mondjuk nem nettó 400-ért, de lehet még így is jobban keresnél vele, mint most. Mondjuk nem ajánlanám, valószínűleg utálnád. Ha a saját képességeidből (és érdeklődési körödből) nem tudsz többet kihozni, akkor ez van. Bár nem hinném, hogy minden biológus rosszul keresne, de ezt a részét nyilván te látod jobban.

Viszont az nem igaz, hogy a nőknek csak a versenyszférában dolgozó férfiak kellenének. Akkor mi van azokkal, akik nem ott dolgoznak, de mégis van kapcsolatuk és családjuk? És nem, nem néz ki mindenki olyan tökéletesen, nem azért van.

A másik, mindenkinek olyan elvárásai vannak, amit ő jónak lát, aztán vagy talál ilyet vagy nem. Nem lenne túl ésszerű kikötni, hogy az a bizonyos kommentelő nem várhat el magas fizetést a párjától, csak mert annak nem mindenki tud megfelelni. Nem egymást keresitek, ennyi, kár ebből személyes ügyet csinálni.

2021. ápr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Persze, egy jól kereső nő jogosan várja el (ha fontos neki, hogy a párja is közel hasonlót keressen, mint ő. Nincs ezzel baj. De azokat furán nézem, hogy a nettó 120 ezres kis boltos csaj (nem lenézendő, mert a munka az munka) a nettó 500 as mérnökkel jár. Ott valami mást látok a háttérben. Oké, csinos a nő, de 30-35 fölött 10/9 nő elengedi magát, a külső elmúlik. Bár lehet, hogy egetrengető matematikai tézisei vannak a boltos néninek, szóval soha nem lehet tudni :)
2021. ápr. 8. 17:32
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Na, megint a biológus incel... :-)
2021. ápr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a mérnök úriember nem a deriválasról akar beszélgetni a boltos párjával.


De a mi családunkban is van olyan ahol a nő "csak" egy fodrász a férje biomérnök. És amikor a férje pályakezdő volt ott is ment a pletyka, szúrta mindenki szemét, hogy miért a fodrász nő tartatja el a pasiját, aki nem képes munkát keresni? Persze ezek az emberek nem látnak bele kettőjük kapcsolatába így azt sem látták, hogy vidéken marha nehéz ezzel a diplomával bármit kezdeni, és ahova fel is vennék kb gyakornoki fizetést kap csak.

Most, hogy már beindult a karrierje a férjnek, "és mindenki megnyugodott" hogy nem eltartatja magát a diplomás suhanc, most meg azon pörögnek egyesek, hogy a fodrász biztos, biztos a pénzért van vele! (mikor a fodrászcsajnak is jólmenő vállalkozása van és a háza önerőböl meg lett még a férje megismerése előtt) No comment.


Szóval kérdezö. Lehet találgatni ki miért van együtt a másikkal... de én személyszerint meghagynám ezt a vénasszonyok hobbijának. Nekik már úgy sincs jobb dolguk, nekünk meg a sajátunkéra kéne koncentrálni.

2021. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

"a nettó 500 as mérnökkel jár."


A mérnök meg vele jár. Mert őt választotta valamiért. Szerinted egy mérnöknek semmi szerethető tulajdonsága nem lehet, csak a pénze?


"de 30-35 fölött 10/9 nő elengedi magát,"

Na meg a pasik is.

2021. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

mivan?? veled nem azert nem jonnek ossze a nok, mert biologus vagy es nem keresel netto 400-at, hanem mert borzaszto taszito a jellemed, frusztralt vagy es allandoan kotekszel. lattam mar jopar kerdesedet es hozzaszolasodat itt, onnan tudom, hogy ezt a stilust egy normalis no sem fogja elviselni.


egyebkent semmi baj nem lenne azzal, h biologus vagy, ha szereted a szakmad, jo vagy benne es elhivatott. szerintem sok nonek meg imponalna is, mert olyan ‘kulonleges’, de total az jon le, hogy teged nem is erdekel, csak a penz, ami motival es inkabb lennel mernok, csak hulye vagy hozza, ezert igy fejezed ki a keseruseged.


ha a penz a lenyeg, menj el a lidlbe/aldiba arufeltoltonek, elvileg netto 300-350-et is megkeresek vele. vagy tanulj meg angolul normalisan es menj el egy multiba, ennyit szinten megkapsz. amikor a biologus szakmat valasztottad, szamithattal ra, hogy ebbol nem leszel milliomos, de eleg sok ilyen szakma van (pedagogus, tortenesz stb) es megis talalnak maguknak part. szoval onamgaban nem eztel van a gond, hiaba gyartod az elmeleteidet.

2021. ápr. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, én bankban dolgozom és pénzügy diplomám van, de a bankfiókbeli munkatársaim legtöbbjének nem, hanem valamilyen totál más diplomája van. A munkatársaim között van mezőgazdasági mérnök, fordító-tolmács vagy éppen geológus is, mindnek mesterszakja is van. Mindannyian azért jöttek el bankba dolgozni, mert a saját szakmájukban sokkal alacsonyabb alkalmazotti fizetést kellett volna elviselniük. Vidéken a banki pultos ügyintézők (átlag jutalékkal együtt számolva!) nettó 250, Pesten nettó 300 ezer körül keresnek. Te is megtehetnéd pl ezt, mert a banki pultos ügyintézőknél a bankok nem nézik, hogy pénzügyi végzettségük legyen.
2021. ápr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!