Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért prioritás ennyi diplomás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért prioritás ennyi diplomás nőnek a férfi végzettsége?

Figyelt kérdés
Olvastam egy kérdést itt az oldalon, amelyre zömmel olyan válaszok születtek, hogy diplomás legyen a férfi, mert különben nem tudnának miről beszélgetni, nem lenne közös érdeklődési pont. Nőként ezt totális badarságnak tartom. Jelenleg posztgraduális tanulmányokat folytatok, a magánéletemben viszont egyáltalán nem a munkámról, szakterületemről szeretnék a jövendőbeli párommal beszélni, és vizsgáztatni sem akarom, hogy egy adott témakörben mennyire jártas. Azt aláírom, hogy fontos, legyen legalább 1 közös érdeklődési pont, de attól még nem lesz rossz a kapcsolat, ha például az egyik fél szeret olvasni, a másik meg nem.

2021. máj. 17. 14:56
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
84%
Oké, akkor neked nem fontos, hogy diplomás legyen. De megengeded, hogy másnak fontos legyen? Ezt mindenki maga dönti el.
2021. máj. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
95%
Nem mindegy neked? Te válassz, akit akarsz, mi is ezt tesszük.
2021. máj. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
84%
Ha te megelégszel olyannal, aki nem olvas, az a te dolgod. Nekem meg nem kell magas pasi, de legyen diplomás és művelt. Ugye nem baj?
2021. máj. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
63%

3


Attól, hogy valakinek diplomája van még nem jelenti azt hogy az illető művelt is...

2021. máj. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
92%
Valóban nem, de én a két szót az "és" kötőszóval kötöttem össze. Továbbá a diplomások között több a művelt, mint a szakmunkások között.
2021. máj. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

Inkább óvatosságból, főleg internetes ismerkedésnél. Senki nem akar olyan emberre elpazarolni időt, akivel nagy valószínűséggel nem passzolnak.


Én pl. a való életben való ismerkedésnél nem nézem a végzettséget, mert jó emberismerő vagyok, hamar kibukik, hogy kivel lenne harmonikus a kapcsolatunk és kivel nem, és tipikus tajparaszt proliknak a közelébe sem megyek. Viszont offline nincs ilyen szűrő, és nem akarnám azzal pazarolni az időm, hogy végigolvasok 50 üzenetet, amiből 30 ilyen, hogy "gyere babi mekduklak" meg "cső! korod?honnan? én ety ketves srac vok"... és akármennyire sértő sokaknak, azért ilyenből messze több van a tanulatlanok között.


És az is más kérdés, hogy kinek mennyire fontos a közös hobbi és érdeklődési kör. Neked nem az, vagy csak minimálisan. Másnak sokkal inkább. Pl. van vegyészkutató barátnőm, neki igenis fontos az, hogy munka után meg tudja beszélni a párjával a napi kutatásait, eredményeit, kivesézzék. Ezért nemhogy diploma nélküli nem jött neki szóba, olyan sem, akinek nem vegyészeten van diplomája. Ezenkívül nem voltak nehezen teljesíthető / irreális elvárásai; a srácot, akivel végül összejött és férjhez ment hozzá, sok nő bottal sem piszkálná meg más okok miatt. És ez így van jól. Ő tudja, NEKI mi a fontos.

2021. máj. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Nekem fontosabb, hogy magas legyen, mint az, hogy hány könyvet olvas el egy évben, egyáltalán olvas-e. Úgysem azt fogjuk megvitatni, hogy mit olvastunk.
2021. máj. 17. 15:15
 8/43 anonim ***** válasza:
100%
nem azért kell diplomásnak lenned hogy a magánéletedben a szakterületedről traktáld a párod, hanem azért hogy ÁLTALÁNOSSÁGBAN művelt légy, mert a diplomáig nyilván van érettségid is, és több fogalmad a dolgokról, így nem egy proli 8 osztályos ember értelmi szintjén kell tengődni aki a cigi+pia+szex+foci+káromkodás szintjén van
2021. máj. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
14%
Kell a lóvé a csajoknak. És nem mindegy ezért, hogy irodalmár, vagy IT diploma-e!
2021. máj. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
7 Az már a ti dolgotok. Mi azt szoktuk megvitatni, ki mit olvasott, mi a véleménye róla, mennyiben hatott rá stb.
2021. máj. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!