Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit tennél, ha megismernél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél, ha megismernél egy olyan pasit akinek a vagyona jelentős része bitcoinban van?

Figyelt kérdés
2021. jún. 14. 09:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 A kérdező kommentje:

"> félmillió forint


> vagyona jelentős része



Inkább itt lenne a baj, én úgy érzem. :D Amúgy az eredeti kérdésre visszatérve: mégis kit szokott érdekelni, hogy kinek milyen befektetései vannak? Mármint azon kívül, amikor kifejezetten befektetése tanácsot kér. Eddigi tapasztalataim szerint senkit, se férfit, se nőt...


"


mondjuk a kérdés nem érdeklődésről szól, amugy meg félmillió befektetés nem baj, ha pedig igen akkor mi a nem baj? ennél mennyivel több, vagy mennyivel kevesebb?

Mivel a bitcoin osztható, majdnem bármennyi befektethető, én adtam el már 500 Ft-ért is bitcoint, de jelenleg 1 tized forintot ér a bitcoin legkisebb egysége igy annyiért is lehetne venni, már ha van aki eladja s foglalkozik vele, az eddig kibányászott bitcoinmennyiség meg kb 17 millió darab, vagyis 170 000 000 000 000 Forint lenne a legmagasabb bitcoinba fektethető összeg (lehet egy nullát elirtam, aki unatkozik ellenőrizze) ehhez persze az kéne hogy az összes bitcoin tulajdonos egyszerre akarja eladni, beleértve az elveszett bitcoinokat is. Szóval nem értem, hogy ekkora határok közt miért pont félmillióval van baj.

2021. jún. 14. 15:10
 52/72 anonim ***** válasza:

#51: a kommentemben arra utaltam, hogy párkeresésnél (bizonyos kor felett) kellemetlen, ha valakinek félmillió forintnyi befektetés a vagyonya jelentős részét képzi.


Amúgy ha már így menőzöl a kriptotudásoddal: a piac nem úgy működik, hogy veszed a piaci kapitalizációt (supply szorzva árral), és akkor az a "legmagasabb bitcoinba fektethető összeg" :D Ha elkezdenél ennyi pénzért bitcoint venni, az szépen folyamatosan emelné magával az árat, ahogy teljesülnek a tradek, szóval nem "fogyna el" a megvehető coin a végére, hanem sokkal drágább lenne. :)

2021. jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 A kérdező kommentje:

ja hogy csak sima figyelmetlenség a részedről? a félmillió esetében az volt irva, hogy a mostani korrekciókor lett hozzárakva a befektetéshez, nem pedig hogy az az összebefektetés, ráadásul az egész kérdés nem rólam szól, csak megkérdezték nekem mennyi van. szerintem párkeresésnél sokkal nagyobb gond pl. az ilyenfajta figyelmetlenség valaki részéről, minthogy kinek mennyi a vagyona.


további komoly figyelmetlenség van ugyanis egyszerre történő eladásról irtam, pont azért mert ha nem egyszerre történik, akkor az van amit irsz. kapd össze már magad, s olvasd már el rendesen, mire válaszolsz.

2021. jún. 14. 15:31
 54/72 anonim ***** válasza:

Mekkora paraszt vagy xd


Es meg penzed se lesz, ha bitcoinnal szorakozol.

2021. jún. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
Azt hogy ezt csak a "korrekcióban" raktad bele, de amúgy volt előtte is kriptód az én első hozzászólásom után tisztáztad csak, ha jól látom. Olyan pedig nem létezik, hogy "egyszerre történő eladás", még akkor sem, ha mindenki el akarná adni a coinjait. Ráadásul te kifejezetten kiemelted, hogy az a szám amit kiszámoltál szerinted a "legmagasabb bitcoinba fektethető összeg", ami önmagában is egy butaság, nem létezik ilyen szám. Amit kiszámoltál (vagy legalábbis a nagyságrendjét eltaláltad) az csak a piaci kapitalizáció. Semmi gond, teljesen normális, ha elsőre nem tökéletesen világos, hogy hogyan működik a kereskedés, csak ezzel a lekezelő, arrogáns stílussal együtt kicsit vicces. :)
2021. jún. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 A kérdező kommentje:
max ostoba vagyok, aki hozzátok hasonló trollokkal szóba áll, az max az. a paraszt még pejoratív értelemben is mást jelent.
2021. jún. 14. 15:49
 57/72 A kérdező kommentje:
Ha meg ennyire biztosak vagytok abban, hogy a bitcoin bukás lesz, akkor miért nem shortoljátok? Milliárdosak lehetnétek ugy. Ja ha a ti pénzetek van kockáztava akkor már nem is vagytok olyan biztosak abban amit itt egyetemes igazságként adtok elő?
2021. jún. 14. 15:50
 58/72 anonim ***** válasza:

És belemegy, és kommentel és minősít.


Akkor ne nyafogj, hogy nem a kérdésre jön a válasz.


Szerintem minden olvasó rájött, hogy mennyire nagy isten vagy és miért nem lesz nőd.

2021. jún. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 A kérdező kommentje:

A lekezelő arogáns stilust csak magatoknak köszönhetitek. Szoltatok volna hozzá az első pilanattól ugy amire az adott reakció tetszik, kko rmost nem lenne ilyen gondotok. Az meg hogy mi létezik mi nem csak elvi kérdés. ha mindenki egyszerre akarja eladni akko rlétezik, ha nem akkor nem. technikailag lehetséges eladni mindent egyszerre ugyananyiért, csak az kell hozzá, hogy minden résztvevő ezt akarja és ne akarjon visszalépni ha egy egy tranzakció meghiusul hanem továbbra is akarja. Egy egyeuzség szerinti összeg nem fog már megváltozni az inkorrekt ugyeskedők pedig nem az a téma amiről irok. Jobb lenne ha te járnál utána a bitcoin meg maga a kereskedelem és a jog lényegének. ha egy szerződést megkötöttél, akkor az már ugy van a termék el van adva adott áron akkor is ha még nincs kifizetve akkor már csak ugy állhatsz el tőle jogszeruen, ha a vevő beleegyezik, akkor ez már nem rajtad mulik. nyilván meg tudsz lógni fizetés nélkul, s akkor simán semmisé is válik, ki is nézem belőled, de ez megint nem az az eset, nem ről irok. a muködésről irok, nem a lehetséges visszaélésekről.


amugy meg javaslom a kerekités fogalmának a tanulmányozását. amit te nagyságrendileg eltaláltnak neveztél, az tjobb helyeken kerekitésnek, becslésnek nevezik. és javaslom a kibányászott bitcoin mennyiségének is néz utána, mert 10 milliónál lényegesen több, 20 nál meg lényegesen kevesebb igy a 17 egy elég jó közelitő becslés, messze nem ez jelenti a nagyságrendet.


"Azt hogy ezt csak a "korrekcióban" raktad bele, de amúgy volt előtte is kriptód az én első hozzászólásom után tisztáztad csak, ha jól látom."


"Arról nem is beszélve, hogy nem azért van egy portfólió beállitva hogy állandóan változtatgassuk, csak jelentős eseményekkor kell ujragondolni. Ahogy nemrég bele akartam tenni néhány százezret euroba néhány% nyereség esélyéért, de az euró gyengulni kezdett a kriptó viszont bedőlt. Igy az utóbbiba döntöttem be félmilliót, többet mint amit egyáltalán be akartam fektetni.."


ez a rész egyértelmuen megmutatja, hogy egyszerre irtam azt hogy van már egy porfoliom, s hogy korrekciokor inkább ahhoz raktam hozzá. szerintem te is tisztában vagy vele, csak egy régi trukkot vetettél be: ha egy hazugságot irsz le velem kapcsolatban, a többieknek egyszerubb elhinni mint végigbogarászni s utána nézni. Ócska trükk, és persze nevezhetjuk a kommunikáció muködésének is, bár valojában annak a megakasztásával szerzett vélt vagy valós elönyszerzés történik ilyenkor. Nem épp a korrektségről szól.

2021. jún. 14. 16:09
 60/72 A kérdező kommentje:
"Akkor ne nyafogj, hogy nem a kérdésre jön a válasz." itt csak ti nyafoktok, még mindi gnem én irtam, hogy ne irjatok, hanem ti. ha nem akartok olvasni valamit akkor ne az irást akarjátok megszuntetni, hanem olvassatok valami mást.
2021. jún. 14. 16:10
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!