Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van, akinek késő huszonévesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van, akinek késő huszonévesen indult be a csajozási "karrierje"? Vagy aki eddig nem taposta ki ezt az utat, az már ezután se fogja?

Figyelt kérdés

29 éves leszek, nem volt még igazán hosszú kapcsolatom, sőt, igazán szerelmes se voltam viszonzottan soha. Minden külső adottságom meglenne hozzá, jól állok anyagilag, intelligens és érzelmes vagyok, nem nézek ki rosszul, de nagyon szigorú vagyok magammal és nagyon rossz az önértékelésem. Ennek nagyrészt külső okai vannak, sok csúfolódást kaptam és elkezdtem magamévá tenni, elhinni ezeket. Később pedig a sikertelenségem folytán frusztrált, haragos lettem, most pedig már inkább enervált és depressziós vagyok. Úgy érzem, kimaradtam mindenből, ami jó.


Van innen még felfelé? Be lehet ilyenkor még ezeket pótolni? Vagy ezzel a múlttal már csak az lesz, hogy ha szerencsém lesz, találok valakit, akivel kompromisszumot kötök, de szerelmes igazán nem leszek soha? Az van, hogy mivel nem árad belőlem az, hogy szeretem magam, meg nem bontakoztam igazán ki, ezért nem vonzom túlságosan a nőket. Ha nagyritkán sikerem is van, soha nem olyan nőnél, amilyenbe szerelmes tudok lenni.


2021. jún. 19. 23:36
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Kérdező! Alkalmassá válhatsz párkapcsolatra, de csak többévi kőkemény belső munkával. Elsőként azt javaslom, keresd meg a bookline-on Susan Forward "Mérgező szülők" c. könyvét, rendeld meg, és olvasd végig. Nagyon nem könnyű olvasmány, de megéri.
2021. jún. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

"Aki 29 eves koraban meg azon gondolkozik, hogyan kene rendbetenni magat, hogy parkapcsolatra alkalmas legyen, az tuti, hogy nulla erzelmi vilaggal van megaldva. Honnan tudhatna, hiszen sose volt olyan kapcsolatban, ahol ez szamitott volna."


Voltam ilyen kapcsolatban, csak nem párkapcsolatban. Vannak emberek, akiknek megnyílok, és nagyon mély beszélgetéseket folytatok velük. Sajnos olyan kultúrát örököltem, hogy nehéz felvállalni az őszinte énemet. Nem mondom, hogy nem nehéz velem, de nem vagyok érzelmileg sekélyes. És azt se mondanám, hogy nem értem a nők nyelvét. Elmondom, hogy mi az, ami nagyon hiányzik belőlem, és ami nagyon kellene a nőknek: az érzelmi stabilitás. A nők azt keresik, azt érzik férfiasnak, aki nem szorong, nem aggódik, tettrekész, és mindenhez úgy áll, hogy vagy megoldja, vagy addig munkálkodik, amíg meg nem lesz a megoldás. Aki nem fél az élettől, aki bízik magában, aki biztos magában. A nők átlagban érzelmileg instabilabbak (ezt nem én mondom, hanem a klinikai pszichológia eredményei, lásd Big Five-modell), ezért azt érzik férfiasnak, aki ebben ellensúlyozza őket. Én nagyon sokat rágódok, felülvizsgálom magamat, agyalok, aggódok, szorongok, és ez biztos érezhető hosszú távon. Eddigi barátnőim egyébként olyanok voltak, akik nálam ebben jobbak voltak, magyarán megfordult a szerep, és ez nekem nagyon furcsa is volt. Én azt gondolom, hogy ebben kell fejlődnöm. De természetesen örülök a visszajelzéseknek ettől függetlenül, csak leírtam, hogy én hogy látom magamat.


Utolsó: köszönöm az ajánlást, el fogom olvasni.

2021. jún. 20. 23:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!