Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Keresztény fiú vagyok, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Keresztény fiú vagyok, és tetszik egy zsidó lány. Lehet jövője egy ilyen kapcsolatnak, vagy annyira kicsi rá az esély, hogy nem érdemes belekezdeni?

Figyelt kérdés
Nem venném fel az ő vallását és a gyerekeimet is keresztény vallás szerint szeretném nevelni majd (és jó lenne templomi esküvő). Még csak ismerjük egymást, párszor beszélgettünk, eléggé megtetszett, de most tanácstalan vagyok.

2021. jún. 26. 21:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem erdemes. A vallas komoly dolog. Te mir szolnL ha azt mondana marpedig a gyerekek nem lesznek keresztenyek?hagynad elkarhozni a lelkuk?valszeg elvalnatok es az anyanal lenne a gyerek, te meg minden lathatason nyomathatnad a jezus dumat, vegul megelegelnek es kivinne izraelbe.
2021. jún. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Ez majdnem olyan mintha egy Izraeli találkozna egy palesztinnal :D annyi, hogy itt nem fog meghalni senki.

Szerintem ha hithű akkor számíts rá, hogy a család lehet keresztre feszít. Nem ez lenne az első eset szerintem de itt olyan nézetkülönbségek adódnak majd, hogy Jézus segíts! :D

2021. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Ha neki nem annyira fontos a vallása, mint neked, akkor pl. simán lehet. Ha mindkettőtöknek fontos a vallásotok, de mondjuk nagyon szeretitek egymást, igazából akkor se lehetetlen, de nagyon körülményes. Hisz a gyerekeknek zsidó és keresztény órára is kellene járnia. Bibliát és Tórát is kéne tanulmányozniuk. Vasárnap meg külön helyre járnátok istentiszteletre, a gyerekek meg dönthetnek, hol jobb.
2021. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Keresztény nő vagyok, nekem is udvarolt egy vallásos zsidó, nem orthofox. De a szülei nem engedték hogy járjunk mert szegény vagyok, és nem vagyok zsidó.
2021. jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Noren1989 ***** válasza:
67%

Anyàdék mit szóltak az ötlethez?


Valszeg amúgy apósék kinéznek rövid úton, kb az első csalàdi ebédnél.

2021. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

De most vallásilag zsidó vagy származásilag? Ha vallásilag, felejtsd el. Sem ő sem a családja nem tűrnék hogy keresztény legyen a gyerek, ahogyan te sem engednéd, hogy a tied zsidó vagy muszlim.

Egy zsidó nem fog keresztény templomban esküdni veled akkor sem, ha a saját vallása nem érdekli. Miután Jézus nevében üldözték őket kb 2 ezer éven keresztül, nincsenek oda a keresztény dolgokért. Amelyik igen, az már áttért. Egy ateista zsidó meg minek esküdne templomban?

Amúgy ha olyan fontos neked a vallásod, ajánlom figyelmedbe mit ír a Biblia a felemás igáról, illetve kérdezd ki erről a papotokat.

2021. jún. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A rabbinikus zsidó vallási hagyomány, a halakha szerint a zsidóság kizárólag anyai származással öröklődik.

Tehát a gyereked zsidó lesz. Ha vallásos a lány családja, megnézem én hogy mikor viszed te keresztény templomba azt a gyereket.

2021. jún. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Azt ugye tudod, hogy a zsidók mit tartanak Jézusrol...?👀
2021. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyikőtök kitér a hitéből, ha esküvő lesz.
2021. jún. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%
Próbáljátok meg, ha nem működik a kapcsolat az úgyis kiderül pár hónapon belül, nem veszíthetsz semmit
2021. jún. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!