Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért mondják azt az emberek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják azt az emberek, hogy ez nem indok a "gátlásra"?

Figyelt kérdés

Nagyon gátlásos vagyok a társkeresésben. Ennek sok oka van, és összetett, de kiemelném az egyik fő okként azt, hogy a házam nincs túl jó állapotban.

Anyukám rákos volt, hosszú éveken át küzdött a betegséggel, (több mint 10 évig) apukám pedig e mellett alkoholista volt.

Előtte sem éltünk nagy lábon, de azt mondhatom, hogy átlagos körülmények között tengődtünk.

Az alkoholizmus és a rák együttese miatt nyilván egyenes út vezetett a ház állapotának fokozatos romlásához.

Plusz hiteltartozás is maradt, de ez már mellékes.


Nem szívesen fogadok vendégeket, néhány barátom szokott átjönni, mert velük úgy vagyok, hogy már úgyis látták, tudják milyen.

Néha kicsit rajtuk is látom a "fintrogást", meg ha volt is barátnőm ő is a baráti körből került ki, és már tudta hogy milyen körülmények között élek, de mindig is éreztem mindenkitől egy kis megvetést.

A rokonok kiszokták mondani, hogy mit gondolnak, ezért meggyőződésem, hogy mindenki ezt gondolja, csak a többség nem mondja ki nyíltan mert nem akar megbántani.

Ezen kívül bárkinek, barátnak, ismerősnek, kollégának jártam a házában, mindenkié szebb, rendezettebb volt mint az enyém.

Jómagam is azt gondolom, hogyha nem én laknék itt, visszataszítónak találnám a körülményeket.

Magyarázkodhatok, hogy átlagos a fizetésem, fogszabályzóm van ami bizonyos hónapokban megterhelő kiadásokkal jár, vagy hogy még mindig fizetek egy hitelt, de az nem változtat semmin sem.

Ráadásul kétbalkezes is vagyok, nem értek a barkácsoláshoz/komolyabb házi munkákhoz. (bármit megcsinálok, de nem lesz szép)

Nyilván próbálkozok, pl. kifestettem már, de már abban is biztos vagyok hogyha valaha megtudok majd fizetni egy szakembert letagadom hogy én csináltam. :)


Egy szó mint száz, szinte mindenki azt mondja, hogy van egy házam , és milyen jó, örüljek neki stbstb...ami tényleg szuper, hogy nem kell 150 ezret fizetnem egy albérletre, de közben meg ugyan úgy megvan a magam baja, mint annak aki pl. fizet egy albérletet, de az legalább szép, és kulturált lakás amiben él.

Aláírom, hogy az én helyzetem annál jobb, viszont egyedül innét nem tudok tovább lépni.

A jövőt abban látnám, hogy közös spórolással, esetleg ha úgy van akár egy CSOK vagy egy közös hitel bevállalásával felújítjuk a házat, de hát ezt rendkívül távoli jövőkép, tekintve, hogy előbb ehhez egy olyan barátnőt is kéne találnom akivel eltudom/tudjuk képzelni a közös jövőt.


Bárki bármit mond, mindenkinek fontos az, hogy milyen körülmények között él, és a legtöbb nőnek számít a pénz is. (nekem is számít férfiként, ezt nem fricskaként írom - persze nem ez alapján választanék párt)

Még aki azt mondja, hogy nem, az se szívesen költözne ki a szülei házából egy olyan házba mint az enyém (hacsak nem nagyon rossz a kapcsolata a szülőkkel, vagy nem hasonló körülmények között él mint én)


Nehéz leírni, hogy mi a baj a házzal, mert nem egy omladozó disznóól, de úgy tényleg van az összképben valami visszataszító. Itt-ott kicsit megállt az idő, sok régebbi bútordarab, megfáradt elemek, karcos padló, néhány falon minimális vakolatpergés is akad, és hasonlók.

A fürdőszoba teljes egészében a 90-es évek végét idézi.

Ez így ha nem is tűnik vészesnek, valójában élőben az, vagy sokkal baljósabb mint így leírva.


Volt már, hogy úgy éreztem valaki emiatt is(!) "menekült" el a velem való kapcsolatból, csak ezt most nem akarom kifejteni mert így is túl sokat írtam.


De mindenki azt mondja, hogy ezzel ne foglalkozzak, meg nem ez számít és hogy van magyarázat a miértekre, de közben mégis számít.

Őszinte válaszok érdekelnének, tényleg én gondolom ezt túl, vagy igazam van?



2021. szept. 14. 22:14
 1/7 zol56 ***** válasza:
100%

Átérzem a valós problémát és szomorú. Nekem is van olyan ismerősöm aki sajna minden otthoni javításhoz szinte analfabéta.

Viszot egy kis tanulással gyakorlással tudnál javítani ezeken. Én szite mindent megcsinálok, de hidd el én sem így kezdtem. Szóval ha megvan az akarat akkor van esélyed a szépülésre az otthonodban.

A nőknek azért számít kicsit hogy a férfi megoldja a házkörüli szervizelést. Ess neki, gyakorolj. :-)

2021. szept. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Ezek youtube szakmak, pontosan ket videot kell megnezni a festeshez, meg a burkolashoz. Ha megis ennyire derogal, akkor add el es vegyel egy felujitottat, nemi rafizetessel, esetleg egy kisebbet.
2021. szept. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Tölts fel kèpeket. A leírásod alapján tènyleg nem tűnik vészesnek
2021. szept. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Hiába mutogatsz másra és sírod el a nyomorult életed, attól még jelenlegi helyzeted nem változik. Nem működsz adaptívan, ez a sok szar irányítja az életed és nem te, most erre nem lehet mit mondani. Mindenki úgy vesztegeti el az életét, ahogy akarja, de nálad mélyebbről is másztak már ki emberek egyrészt, másrészt gondolom annyira hülye nem vagy, hogy azt hidd, majd a világ alkalmazkodni fog hozzád, ha elmagyarázod, miért viselkedsz úgy, hogy a kutya se legyen rád kíváncsi.


Bocsi, de én nem tudlak sajnálni.

Az élet senkinek sem könnyű.

Nekem sem.

2021. szept. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mondjuk nekem mindig furcsa, mikor valaki azt mondja, hogy youtube videók alapján megtud csinálni olyan dolgokat amiket mások évekig tanulnak szakemberektől/tanároktól, és a végén még egy papírt is kapnak, hogy ez a szakmájuk, de akkor lehet megnézek 4 yt videót is, és elmegyek kőművesnek.

Persze a 10 millió szakértő országa vagyunk, nem ok nélkül, de lássuk be ez nem így működik.


Ezen kívül senkinek sem kértem a sajnálatát, az utolsó válasz végét nem is értem, kb pontosan ugyan ezt írtam el hogy felesleges magyarázkodnom.

De ha meg nem írom le a kérdésben a miérteket akkor az olyan hogy "van egy kérdésem, de nem mondom el mi"...szóval akkor abból állna a kommentszekció, hogy miért nem dolgozok, miért nincs pénzem a házra, mire megy el, miért nem írom le stb...

Leírtam, hát elnézést.

2021. szept. 15. 04:25
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Mert ez nem indok a gátlásra. Basszus ember van egy házad!

A legtöbben ezt SOHA életükben nem mondhatják el magukról.

Neked "csak" annyi a dolgod, hogy ezt a házat rendben tartsd, újítgasd és élhetőbbé tegyed. Nem kell nagy szaknak lenni hozzá és nem is kell egyszerre mindent. Fokozatosan kezd el lecserélni a bajosabb dolgokat, ha kell hívj hozzá szakembert, keress olyan ismerőst aki valamennyire ért hozzá.

Örököltem egy lakást, amelyet év elején ki kellett festeni és a fürdőszobát kicsit megcsinálni (csempézés, zuhanytálca berakás stb). Egyikhez sem értettem igazán, de jöttek 2-en segíteni és meglett.

Nyáron a tetőt kezdtük el haverokkal lecserélni a nyaralón, mondanom sem kell senki nem értett hozzá és soha nem csinált ilyet. Meglett. Közben és persze utólag is az ember sokat tanul, mit hogyan kell vagy hogyan kellett volna és szinte mindig van lehetőség korrigálni. Nem egy atomfizika egyik dolog sem, csak neki kell állni és majd belejössz.

2021. szept. 15. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Férjem is a netről tanult burkolni. Ahhoz képest, hogy első munka nem rossz. Rengeteget spóroltunk vele
2021. szept. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!