Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan nevelje rá magát az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan nevelje rá magát az ember felnőttkorban a hosszú távú elköteleződésre és a konzervatív hozzáállásra a párkapcsolathoz?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokat csinálok egyfolytában, amikről érzem, hogy nem jók, ellentmondanak a természetemnek, neveltetésemnek. De nem elég stabil az önképem és az értékrendem ahhoz, hogy egy konzervatívabb, komolyabb lányt találjak, akivel együtt is tudok maradni. Nem lettem ránevelve egyik útra sem eléggé, és az egyiktől (konzervatív, Bedő Imre-féle út) valamiért tartok, a másikat (nagyvilági, modern dating culture) meg nagyon lélekölőnek és idegennek érzem, de mégis ez a könnyebb út. Érzem, hogy nem ezt kellene járnom, de már egyre kevésbé érzem, hogy mikor sértek szabályokat (pl. egyszerre több lánnyal randizás, csók és petting olyannal, akire nem hosszútávú partnerként tekintek, stb.). Nem tudok kiigazodni azon, mi a "helyes" és mi nem, mert ilyen és olyan társaságban is mozgok, és nem tudom igazán, hova tartozom. De az az érzésem, hogy sokkal inkább a konzervatív irányba, de valamiért nem tudom azt megcsinálni, mint az ilyen típusú ismerőseim, hogy korán találnak egy párt, aki hasonlóan komoly és tényleg összeillenek és együtt is maradnak. Remélem, érthető.
2021. okt. 2. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Normális esetben kéne lennie egy belső iránytűnek: ezt csinálom, mert ezt helyesnek tartom, azt meg nem csinálom, mert azt nem tartom helyesnek. Tessék elgondolkozni, saját és mások tapasztalatait kiértékelni, és kialakítani egy értékrendet és életfelfogást, ami a sajátod, nem pedig másoké.
2021. okt. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nos, ennek belülről kellene jönnie. Nem lehet "ránevelni" senkit, az ilyesfajta dolgok a szemelyiségünkben rejlenek.
2021. okt. 3. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nekem ez benne van a személyiségemben, csak elő kellene hozni. Nem kaptam egyértelmű nevelést, valszeg azért nem megy.
2021. okt. 3. 11:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Könyörgöm, milyen nevelésről beszélsz? Még életemben nem hallottam vagy tapasztaltam, hogy valakit konkrét kapcsolsti minta betartására nevelnek.
2021. okt. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez nem biztos, hogy az én hibám, hogy te ilyenről még nem hallottál. Már önmagában az baromi fontos, hogy elváltak-e a szülők, volt-e korábbi házasságuk, beszélgetnek-e a gyerekkel ezekről a dolgokról, mit lát otthon.
2021. okt. 3. 19:02
 6/6 anonim válasza:
Szerintem ha ennyire erőltetetten kell hogy előjöjjön, akkor nem biztos hogy ez a te utad. Lehet hogy valamiért vonzónak tartod egyik vagy a másik életmódot, amibe akár benne lehet az is hogy utólag tudatalatt mega akarsz felelni valakinek vagy valaminek. Az, hogy valaki hogy gondolkozik legbelül szerintem nem nevelés kérdése. Igen, valaki átveheti a szülei gondolkodását, de ha sosem kérdőjelezi meg és kötelezi el magát mellette igazán akkor egy adott esetben könnyen el lehet bizonytalanítani. Szerintem nézz magadba azzal kapcsolatban hogy igazán mit szeretnél milyen értékrenddel.
2022. máj. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!