Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha mindig azt mondják, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha mindig azt mondják, hogy az incelek nem szaporodnak és így kihalnak, akkor hogy lehet, hogy jelenleg is vannak és már nem pusztultak ki korábban ?

Figyelt kérdés

2021. okt. 9. 20:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
19-es. De van. Az erzelmmi nyomorekok nem szaporodnak, ez pedig kedvez a tarsadalomnak. Az, hogy idorol idore ujratermelodnek, az egy adottsag, amivel egyutt kell elnie a tobbi embernek. De ez se lesz sokaig igy, ahogy a munkat atveszik a robotok, elobb romboljak szet az eletuket, mintsem elernek az ivarerett kort.
2021. okt. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Igen a végén csak robotok lesznek, mert minden ember már most nyomorék.
2021. okt. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

#22: Ezt állítsuk már be úgy, mint egy rossz dolgot. Tényleg annyira rossz dolog, hogy egy gép, ami nem lázad és nem megy betegszabadságra ha csak az ember sebességével is képes dolgozni, már 5x többet tud termelni, mert 24 órában is képes dolgozni, hétvégén és ünnepnapokon is, nem kell neki pihenőidő, kajaszünet, pisiszünet és bizonyos esetekben még a csarnokot sem kell fűteni, világítani.


Ja, és ha nincs szükség többlettermelésre - mert alapjövedelemből nem futja annyi fogyasztási cikkre - akkor be is lehet állítani, hogy csak negyede annyit termeljen. Nem kell hozzá embereket kirúgni meg részmunkaidőbe tenni kevesebb fizetésért vagy megvonni a túlóra lehetőségét, a robot nem panaszkodik. Akkor sem, ha folyamatosan járatják és akkor sem, ha hetente kapcsolják be.


Olyan rossz lesz, már látom magam előtt, hogy felkelek reggel, eszek valamit, amit gondosan elkészítettek a robotok, akiknek nincsenek lelki bajaik se fizikai bajaik, nem ejtik le a földre, majd teszik vissza, mintha mi sem történt volna, nem az alapján kapom összehajigálva vagy extra cuccokkal a rendelt kaját, hogy mennyire vagyok szimpatikus a pincérnek vagy milyen napja van a szakácsnak, végre minden nyitva lehet IGÉNY SZERINT akár éjjel-nappal, nem húzza a száját az emberalkalmazott, hogy otthon lenne a családdal karácsony este, ha én éppen akkor akarok valamit vásárolni, mert nekem meg nincs kivel karácsonyoznom.


Azzal tölthetem az időmet, ami hasznos, agyalhatok új, emberiséget előremozdító ötleteken, sportolhatok, kirándulhatok, olvashatok, utazhatok, megismerhetem a Föld nevű bolygót, ahol élek, ha már az alvást nem tudom kiiktatni, legalább az életem másik 1/3-adát kapjam vissza, amit felesleges, helyettesíthető munkával töltenék.


Tényleg, annyira sivár lehet egy ilyen élet...

2021. okt. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

23.


Ahogy azt Móricka elképzeli... Szerinted csak úgy alanyi jogon majd adnak pénzt az embereknek? Ha-ha, maximum akkor ha valami vaskezű diktátor uralkodik a világ felett, aki jóságos nagybácsinak akart tűnni és ezzel fogja be a prolik száját, ahogy az 1-2 valóban diktatórikus országban történik.


Ráadásul ha az emberiség kb. fele hirtelen "nagy ötleteken gondolkodik", akkor max az ügyvéd-robot jár jól a sok-sok per miatt a hasonló ötletek miatt. És mekkora túlkínálat lesz ezekből - amit úgysem tud megfizetni senki még a "szent grál" alapjövedelemből sem.


Azt pedig semmilyen hatalom nem hagyhatja, hogy te csak úgy szabadon élj. Akkor ki szavaz majd rájuk? Hogyan tömhetnek még több pénzt a pofájukba? Hogyan fogják kizsigerelni a népet, kilátástalanságban tartva a többséget? Hogyan teszik majd a bankok önmaguktól függővé a szegényebbeket a rabszolga-hitelekkel?


Nem lesz ilyen soha, a robotika is rossz célokra lesz felhasználva, mint minden technikai újítás.

2021. okt. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

#24: Amint megoldódik néhány probléma, ez szükségszerűen be fog következni, ha addig nem pusztítja ki magát az emberiség. Ezek az akadályok pedig a következők:


1. Túlnépesedés. Ez lehet, hogy ügyesebben megoldódik, mint gondolnánk, figyelembe véve, hogy minél fejlettebb a világ és emancipáltabbak a nők, annál kevésbé és kevesebbet akarnak szülni és annál nagyobb a hozzáférésük a védekezéshez, tehát a nagyobb ökológiai lábnyom valójában kisebb szaporulattal jár. A felesleg meg úgyis megy majd valami kulimunkára. Holdon bányászni vagy a Marsot terraformálni.


2. Motiváció... Ez a fiataloknál már el is kezdődött, ha relatív jólétben érzik magukat, akkor sokkal fontosabb számukra a jó munkakörülmény, rugalmas munkabeosztás, munka hasznossága, mint az érte járó pénz.


3. Jutalmazó rendszer. Az alapjövedelem már maga a szó is elcsépelt és múltszázadi. A kulcsszó a "gamification". Ha sikerül összehozni a társadalmilag hasznos folyamatokat a motivációval, akkor nem kell semmilyen diktátor, szinte az összes országnak elemi érdeke egy aktív és hasznos, nem pedig a tévé meg a gép előtt tespedő réteg kialakítása.


4. Hierarchia újragondolása. A jelenlegi vezetőket is le kell cserélni és olyan jellegű vezetőkre lesz szükség, mint a Dalai Láma, aki inkább mentor és motivátor, mintsem lengik körül őt olyan fogalmak, mint siker, pénz, csillogás. Mert lehet bármekkora jólét a robotok és a technológia által, ha értéknek fog számítani a többségi társadalom szemében a vagyon, akkor vele együtt az egyenlőtlenség is elkerülhetetlen.


Ezt viszont már a mesterséges intelligencia fogja csak tudni kialakítani.


És akkor ténylegesen megvalósul az az elképzelés, hogy minden ember jó valamiben és nem fogjuk végső soron egy tengelyre (ami táptalaja a büfészakozásnak meg a "meg tudsz élni belőle?" végső kérdésnek, illetve az ezzel ellentétes "káros/haszontalan"-ra való "de jól lehet vele keresni" reflektálásnak) szűkíteni az adott tevékenységet.


Illetve olyan téren egyenlőség lesz, hogy az alapvető szükségletekhez és javakhoz mindenki hozzáfér, ráadásul úgy is, hogy végre a nemi szerepek is teljesen eltűnnek, ennek hála pedig mindenki fizeti a magáét, nem lesz motiváció sem arra, hogy meghívassa valaki magát, sem arra, hogy meghívjon embereket, mert az egyiknél vevő, a másiknál meg fogadó fél nem lesz, mivel a pénz átalakul egyfajta pontrendszerré és az élősködésért pontlevonás jár. Ahogy az ökológiai lábnyom felesleges növeléséért is.


De ez a távoli jövő, amikor már generációk kikopnak, akik ehhez nem tudnának alkalmazkodni.


De mint mondtam, ehhez az kell, hogy kezdetben Dalai Láma lelkületű vezetők legyenek, utána meg átvegye a szerepet a mesterséges intelligencia, aki nem akar csajozni, se pasizni, így nem kell rivalizálnia senkivel.


Amíg ember uralkodik az emberek felett, addig változás nem lesz, mert egy ember uralkodási ciklusa is kevés hozzá, hogy olyan szinten átbillenjen a többségi gondolkodásmód a holtponton, hogy az ember gyári ösztönei elkezdjék őt a jóságért jutalmazni és az ügyeskedésért büntetni. És a mesterséges intelligencia azon túl, hogy mindent lát, még a gondolataidat is, a jóságodat ugyanúgy látja és lehetsz külsőre bármennyire előnytelen, a sokmilliárdból össze fog hozni egy olyannal, akivel lelkileg pont összepasszoltok.


És ha szerelemre lobbansz, akkor béke uralkodik el a lelkedben és ha addigra nem frusztrálódtál, akkor képes vagy még maximálisan megbízni a másikba, ahogy a másik is benned és lesz egy olyan párod, akivel valóban összeillesz és ő is ezt gondolja rólad.

2021. okt. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!