Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Megérné adnom ennek az egészne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megérné adnom ennek az egésznek egy esélyt?

Figyelt kérdés

Van egy srác, pár évvel idősebb nálam. Tudom, hogy tetszek neki és többet szeretne tőlem, mert folyamatosan érezteti velem, de én nem vagyok biztos magamban. Még nem volt komoly kapcsolatom, de már voltam szerelmes. Ez a srác tetszik, lehet még szerelmes is tudnék belé lenni, de nem tudom hogy így érdemes lenne-e belekezdeni egy kapcsolatba?

Normális esetben azt mondanám, hogy nem fogok összejönni vele, hisz nem vagyok belé szerelmes, de ha egy ilyen sráctól nem akarok komoly kapcsolatot, akkor lehet senkitől se akarok.

Több féle gondolat is kavarog bennem. Az is bennem van, hogy mi van ha csak azért keresem a kifogásokat, mert félek egy párkapcsolattól. Úgy érzem bele kéne vágjak, hisz nincs mit vesztenem, sőt ez a kapcsolat engem szerintem minden szempontból csak építene, de mi van ha nem alakulnak jól a dolgok és megbántom őt?

20l


2022. jan. 1. 20:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"Normális esetben azt mondanám, hogy nem fogok összejönni vele, hisz nem vagyok belé szerelmes"

Jajjaj. Látszik, hogy még nem volt kapcsolatod, mert fordítva ülsz a lovon. Írod, hogy tetszik a srác, mondhatni, szimpatikus; akkor hajrá, próbáld megismerni! Maximum tiniként előfeltétele ennek a szerelem...

Menjél vele randizni párszor, nézd meg milyen vele időt tölteni, aztán meglátod akarod-e folytatni. Egyékbént nagjyából 2 hónap amit határidőnek szoktak mondani, ha annyi randizás alatt sem alakulnak ki érzelmek, akkor érdemes lezárni.

2022. jan. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondolkozz csak merj lépni. Félsz hogy megbántanád de a pakliban az is lehet hogy ő is félhet ettől két esélyes a dolog. Önbizalom hiányod van. Hidd el te is lehetsz jó neki. Tessék esélyt adni neki.
2022. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem egészen értek egyet a fentiekkel.

A járás előtti "szerelmet" nem tényleges szerelemnek kell érteni, hanem egyfajta rajongásnak, vágyakozásnak, ami ha nincs, akkor halvaszületett ötlet a kapcsolat.

Ha ábrándozol róla, vele akarsz lenni, úgy érzed megértenétek egymást, hiányzik, gondolsz rá, sóvárogsz hogy megcsókoljon, akkor lépj. Ha viszont a szimpátián és jó külsőn túl valahogy mégis távol érzed magadtól, mintha két külön világ lennétek, és valahol kényelmes neked ha marad némi érzelmi-fizikai távolság, akkor hagyd a fenébe. Az ilyenekből lesznek később az olyan kérdések, hogy "Hogyan szakítsak vele? Szegény össze fog törni."

Ha elképzeled hogy megcsókol, mit érzel?

Szerintem igenis eldönthető már egy rövid, felszínes ismeretség után, hogy valakivel őszintén meg akarod-e próbálni vagy sem, mert a vonzalom ott van, vagy nincs. És a nem kb. sosem téves. Megesik, hogy hosszabb ismeretség után kezdenek csak vonzódni egymáshoz emberek, és így lesz kapcsolatuk, de ha még a vonzalom előtt járni kezdtek volna, az bizony akkor még bukta lett volna.


Ha mindenképp úgy érzed nem tudod eldönteni, akkor várj még, próbáld "randin kívül" jobban megismerni, beszélgessetek.

2022. jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatot úgy szerzel, ha kimozdulsz a konfortzónából. A szerelem múlandó, de ne ezt tekinsd fő dolognak. Más szeretni valakit és szerelmesnek lenni.


Az én párom nem volt szerelmes belém, de megszeretett. Egy próbát megér voltam a kapcsolatunk elején (azóta házasok vagyunk), azóta arra vágyik mindig, hogy büszke legyek rá, amiért tőle telhetőt meg is tesz, magától.

2022. jan. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút érdemes belevágnod. A leírás alapján minden adott, hogy együtt legyetek. Csak merj elindulni és belevágni.
2022. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
34%

Megjegyzés: ne erőltessük már a randi szót. Mi külömbség van a találkozás között? Találkozni egy ellentétes nemű egyénnel és vele randizni, ekvivalens. Csak már a szó alatti értelmezés.


Találkozni bármikor bárkivel lehet, ez ne szabjon már korlátot. Online alakuljon ki a vonzalom? Fenéket, akkor mikor először szembejön esik nagyobbat. Szerintem felesleges húzni a talikat. Jellem és nonverbálik kommunikáció sokkalta nagyobb jelentőséggel bír. A mosoly és mimikákról nem is beszélve.

Az, hogy lesz-e csók, ne a találka mennyisége/minősége határozza meg, hanem belső vonzalmi szint.


Én is randizok/találkozok folyton lány ismerősökkel kettesben, mikor házas vagyok. Igen, mindről a párom is tud és ismeri is őket. Régről egyetemről, szerepjáték társ volt vagy barátaim exei akikkel kijöttem.


34/F

2022. jan. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nagyon túlgondolod. Menjetek el kettesben találkozni ha elhív (vagy te is elhívhatod) és hagyd hogy ott jobban megismerjétek egymást. Remélhetőleg nem támad le egyből, hanem mélyebben meg tudjátok ismerni egymást és kialakulhat bennetek a szerelem is.
2022. jan. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ismered meg, aztán kiderül. de ne húzd az időt, ha utána is bizonytalan leszel.
2022. jan. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
3-as a srác udvarol a lánynak, írta, csak a lánynak önbizalom hiánya van.
2022. jan. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

#9

"de ha egy ilyen sráctól nem akarok komoly kapcsolatot, akkor lehet senkitől se akarok."

Nekem meg úgy tűnik, mintha racionális érvekkel próbálná győzködni magát, hogy kelljen neki a srác, mikor valójában nem kell. Csak attól fél, hogy nem normális hogy nincs kapcsolata. Az pedig úgy régen rossz.

2022. jan. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!