Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért fontos, hogy ugyanaz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fontos, hogy ugyanaz legyen egy pár összes hobbija, ízlése?

Figyelt kérdés

Szerintem is fontos az, hogy legyen olyan tevékenység, amit ketten tud csinálni a pár, de az nem várható el, hogy minden egyezzen és fölösleges is. Ugyanez pl film ízlés terén, jó lenne, ha tudnánk együtt filmezni, de nekem nem baj, ha nem az összes kedvenc filmemet vagy műfajomat szereti.


Társkeresőn tapasztalom, hogy a férfiaknak ez fontos. Oké, nem mindnek, de meglepően soknak. Amit nem értek. Megkérdezi, mi a hobbim, elmondom, ő is elmondja, majd rákérdez egyesével az ő hobbijaira, hogy én is szeretem e csinálni, és ha nem mindet, az már negatív pont, vagy egyenesen kizáró ok. Kérdezi egyszer egy srác, hogy szeretem e a Marvelt. Még csak rosszat sem mondtam róla, csak azt, hogy van, ami tetszett, van, amit nem láttam. Válasz: akkor már tudom, mi a hiba benned. Oké, ez tényleg ritka, hogy ilyen paraszt legyen valaki :D de mások is szóvá tették már, hogy nem örülnek, hogy én más zenét hallgatok vagy más műfajú filmeket szeretek.


Egyszer rám írt egy srác (közös ismerős által) hogy bár én nem szeretek hegyekben túrázni, de azért ad egy esélyt nekem, megismerne. Nekem eszembe nem jutna ilyet írni valakinek, hogy én megszánom őt annak ellenére, hogy nem ugyanabból áll az életünk :D Másik eset, két randi, a másodiknál éreztem, hogy ez nem fog menni. Rám ír, írom neki, hogy nem szeretnék ismerkedni, ő még kicsit győződött, majd elfogadta és írta, hogy oké, értem, bár szerintem jól el tudtunk beszélgetni, mondjuk az érdeklődési körünk nem mindenben egyezik. Ezt fontos volt kiemelnie :D


Nektek is ennyire fontos ez?


2022. jan. 14. 09:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem fontos, hogy minden egyezzen. Max annak aki egyedül életképtelen és 0-24 a párján akar lógni, de azok amúgy sem szoktak egészséges kapcsolatok lenni.
2022. jan. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%

Valamennyire azért fontos.pl ha az egyik félnek az autóversenyzés a szenvedélye, a másikat pedig ez egyáltalán nem érdekli, akkor nem egymást keresik. Ha az egyik motoros, a másik pedig felülni sem mer rá, akkor szintén nem fognak tudni elég szabadidőt együtt tölteni. Lehetnek eltérések, a filmes ízlés másodlagos. Barátom szereti az akciófilmeket, én nem, de szívesen nézem vele ha arról van szó. Cserébe ő is hajlandó időnként elvontabb filmeket nézni velem.


Azt is vedd figyelembe, hogy netes ismerkedésnél nem látod élőben az egész embert, hobbik alapján viszont néhány dolgot le lehet szűrni róla. Én sem ismerkednék tovább olyan férfival, akinek a horgászat a hobbija, vagy a túrázás, mert ezek nem kötnek le.

2022. jan. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak bizonyos "kiemelt" szabadidős tevékenységeim, amik számomra nagyon fontos, hogy a másikat érdekelje, mert annyira az életem része (űzök egy művészeti ágat, és nem fontos, hogy ő is művelje, de kedvelje, érdekelje, ez nagyon fontos kapcsolódási pont nekem. Abban a kapcsolatban, ahol a másikat nem érdekelte, én szenvedtem). Ahogy vannak olyan hobbik, amik a másik részéről nekem kizáró tényezők (pl. nem bírom az extrém sportokat, nyugis életet szeretnék, és nem attól rettegni, hogy mikor nem jön haza a párom). De azt soha nem várnám el, hogy pontosan ugyanazokat a dolgokat szeresse, mint én. Sőt, jó is, ha vannak bizonyos különbségek: lehet mesélni a másiknak, lehet olyan szabadidős programunk, amibe nem kell bevonni a másikat, stb.
2022. jan. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Van egy barátnőm, házas már vagy 23 éve. A férjének különleges hobbija van. Krosszmotorozik is. A barátnőm életében egyszer sem ült fel a motorra. Tök más hobbijaik vannak, de mindketten hagyják, hogy a másik a hobbiját nyugodtan tudja élvezni. Arra azért figyelnek, hogy egymással is tudjanak minőségi időt eltölteni. Három gyerekük van, boldog házasok.
2022. jan. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire nem fontos. Legyen közös metszet, de szerethet mást is persze. Ez még hozzásegíthet újabb dolgok megismeréséhez, de ha nem jön be, az "énidőben" is simán űzhetők :D

Aki ennyire szőrszálhasogató és felszínes, azzal nem te, de más se fog összeilleni, és boldog párkapcsolatot létrehozni.

2022. jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Pl ha a faszi horgászversenyre jár a nő viszont utálja a horgászatot akk egy idő után félrekúr mert ugye unatkozik és különben is a horgászat fontosabb mint ő, hiába a faszi mondjuk 10 éve versenyzik, a nő meg 2 hónapja van vele.
2022. jan. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy ikrek legyetek, de egyébként miről dumáltok, minek vagytok egyáltalán együtt, ha semmi közös nincs bennetek? Nagyon kétségbe lehet esve az, aki így akar kapcsolatot
2022. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Miert kaptam 0 szazalekot? Mas is hasonlot irt, az meg 100ast kapott.
2022. jan. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#8


"Én sem ismerkednék tovább olyan férfival, akinek a horgászat a hobbija, vagy a túrázás, mert ezek nem kötnek le."


Én ugyan nem pontoztalak le, de ez a mondat biztos kiverte a biztosítékot a pecásoknál, meg a túrázóknál! :)

2022. jan. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire nyilván fontos, de a kegyetlen valóság, hogy a legtöbb ember csak teszi magát a hobbijára, amúgy meg meló után a nagyrészük otthon ül és netezik. Szóval szerintem szeretik ezt feljfújni az emberek "jaj, a másik nem szeret túrázni, én meg havi egyszer ha szép idő van felmegyek a Gellért-hegyre, mi lesz itt".

Ízlés terén nem igazán passzolunk a férjemmel, sem a szuperhősös bigyókat nem bírom, sem a Star Wars univerzumot, de még a Gyűrűk urát sem láttam, mert nem érdekel. A legtöbb általa nézett filmet és sorozatot bénának találom. Azokat nézi egyedül. És mindig van azért valami, amit közösen is tudunk nézni. Zene ugyanez, nagyrészt két külön világ vagyunk, de van egy-két közös pont, a kocsiban azokat hallgatjuk.

Szóval szerintem ezek túlértékelt dolgok. Sokkal fontosabb a hasonló életmód (oké, ebben a hobbi benne van, de csak részben) gondolkodás, világnézet, célok.

2022. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!