Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Aki egyedül van az ünnepek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki egyedül van az ünnepek alatt (mármint pár nélkül, gyerek nélkül), az hogy dolgozza fel? Oké, hogy ha ott a család, de nem ugyanaz. 37 F.

Figyelt kérdés
Olyan 32-33 éves koromig nekem is elég volt csak a család, csak otthon karácsony édesapámmal, édesanyámmal. De olyan 3-4 éve már nem tudom ezt élvezni. Az jó, akinek ez elég és kicsit irigylem is. Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
2021. dec. 24. 15:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

Nekem talan 1 karácsonyom volt eddig, hogy ne lett volna barátom.

Es szabályosan boldog voltam, hogy most kivételesen nem sírok valaki miatt(exemmel az elotte levo karacsonykor szakitottunk, így a következő karácsonykor azaz 1 év mulva már nem sírtam miatta, olyan felemelő érzés volt hogy boldogan mosolyoghatok, könnyek nélkül, hogy hihetetlen)

Valamint nem szeretem a barátaim családjánál a kényszeres jópofizásokat sem, igy volt egy karácsonyom, hogy ezt is megúsztam.



Szóval így felnőttként, "viharverten", egy karácsonyt ismét úgy megélni mint anno gyerekkorban csak szülőkkel és maximálisan boldogan es egy nyugodt lelki békességben, felülírhatatlan szerintem.


Javareszt felnove már vagy a párjával van folyton az ember plusz anyósék/szülők, vagy még a tetejébe már gyerekeik is vannak es soha soha többé nem lesz már olyan karácsonya ami régen volt gyerekként.

Egyetlen egyszer még ezt megélni újra, a legszebb dolog szerintem.

2021. dec. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig egyedül "töltöm" a karácsonyt, családhoz se megyek. Semmi rossz nincs benne. Mindig dolgozom, ilyenkor végre nem. Főzök, pihenek és egyszer csak vége lesz. Nem tudom, miért kell ebből ilyen nagy ügyet csinálni. Ha nem vagy vallásos (én nem vagyok) és megvagy giccses körítések nélkül, pont ugyanolyan, mint egy pár napos szabadság. Akiket meg szeretek, év közben is szeretem. Tartjuk a kapcsolatot online, és ennyi.
2021. dec. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 éves vagyok.

18 éves korom óta, amióta elköltöztem otthonról minden karácsonyt/szilvesztert egyedül vagy (customer service meló) az irodában töltöttem a gép előtt.


Párkapcsolatom sem volt olyan soha, hogy a srác velem töltötte volna az ünnepeket.


Az egyetlen rossz benne, hogy rossznak állítják be. Mintha mindenkinek "kötelező" lenne a családi ünnepi vacsora körül mosolyognia... és aki nem így tesz, az gondolkodjon az öngyilkosságon..


Ugyan olyan nap, mint bármely másik munkaszüneti nap.

2021. dec. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Évekig egyedül töltöttem. Volt kaja, pia, szórakozás. Az év 364 napját is egyedül töltöd, az érdekes módon nem probléma, csak a karácsony?
2021. dec. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

31 vagyok, de engem már most zavar, illetve már nagyjából 23-25 éves korom óta kb.


Nem nagyon volt barátnőm, csak ilyen kezdemények, meg netes barátságok, szóval hiányzik a társ ilyen formában.


Sok a feszültség ilyenkor a bevásárlás miatt, meg a hülye rokonság miatt.


A közeljövőben elmegyek albérletbe, és ott meghitten egyedül szerintem egy fokkal jobb lesz és újdonságnak fog hatni. Aztán később lehet barátnőm is lesz, mert míg itthon lakom, nincs élettér.

2021. dec. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az év 364 napját is egyedül töltöd, az érdekes módon nem probléma, csak a karácsony?


Nem, csak nem jó érzés, hogy ez is uolyan mint a 363 (Szilveszter is ilyen lenne) másik...

2021. dec. 24. 18:54
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy kérdező az is megfontolandó, hogy én rájöttem, minden napunk olyan, amilyenné alakítjuk. Szóval ha teszel azért, hogy elfoglald magad és a lehetőségekhez mérten a legjobbat hozd ki bármelyik napodból, akkor már félig meg is van oldva a helyzet. 31f
2021. dec. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7. Egyetértek.
2021. dec. 24. 21:40
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg fordítva van a dolog. Az év 364 napján is ugyanúgy zavar a magány, csak karácsonykor (jobban mondva a két ünnep közti időszakban) jobban kijön, hogy mondjuk szívesebben tölteném a párommal ezeket a napokat, ilyenkor jobban eszembe jut, mennyi közös tervem lenne, és most egyedül kell tölteni egy újabb ünnepet. Sokan mennek ilyenkor wellnessbe, vagy épp a hegyekbe, síelnek, kirándulnak, vagy csak kettesben filmezik át ezt az időt. Ez egyedül nem ugyanaz, mint ahogy baráttal, rokonnal sem.

A sajnálkozás nyilván nem segít, eltöltöm most is az időt, de tudom milyen jó társsal lenni ebben az időszakban.

2021. dec. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mostanra már eljutottam odáig, hogy ugyanolyan rosszul viselem, mint mondjuk egy átlagos júniusi hétköznapot vagy szeptemberi hétvégét... Beállt egy stabil (szar) állapot, nincs kilengés semmilyen irányba. Így én inkább attól tartok, hogy és meddig bírom majd, ha a szüleim már nem lesznek. Teljes magány, belegondolni is iszonyú...

(30/N)

2021. dec. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!