Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egyes emberek miért akarják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyes emberek miért akarják szingli barátaikat erőnek erejével összehozni másokkal?

Figyelt kérdés

Annyi ilyet látok. Én is voltam már alanya, de más is a környezetemben. Most nem arról van szó, aki panaszkodik, hogy nem talál párt, hanem azokról, akik élik az életüket, csak valamelyik ismerősük feltétlenül össze akarja hozni őket valakivel. És nagyon sokszor még csak nem is olyan ember, aki tényleg ismeri az adott személy ízlését. Engem például egyszer egy egyetemi évfolyamtársam akart valakinek bemutatni. (Ráadásul épp szerelmi bánatom volt valaki miatt, csak ezt nem kötöttem az orrára.) És nemet mondtam neki, de azon gondolkodtam, mégis kinek akarna bemutatni, ha nem ismeri az ízlésemet, nem találkozott az exemmel, 2 évig volt évfolyamtársam, amikor épp pont nem jártam senkivel, és nem meséltem neki marha sokat a pasikról. Azt se tudta volna megmondnai, milyen zenéket szeretek vagy mit csinálok hétvégén. Gondolom, össze akart volna hozni egy szingli ismerősével, akivel az égvilágon semmi közös bennünk, csak hogy ő is szingli. És tényleg semmi közös nem szokott lenni ilyenkor a bemutatott emberekben, legfeljebb, hogy hasonló a végzettségük vagy valami ilyesmi. Illetve még a másik véglet, amikor a lesajnált barátot bemutatják a hozzá hasonlóan szerencsétlen lánynak/fiúnak, hogy a két szerencsétlenség biztos egymásra talál. Ez még sértő is tulajdonképpen.


Miért csinálják ezt az emberek? Hangsúlyozom: abban az esetben, ha az illető nem kér tanácsot/segítséget és nem is panaszkodik. Pláne ha nem is olyan közeli ismerősöd. (A fent említett lány sem tudta, hogy randiztam a volt szeremmeml akkoriban, miatta volt szerelmi bánatom.)


Meg a kedvencem, amikor itt a gyakorin azzal jönnek egyesek, hogy "akkor macskás nő lesz XY, ha mindenkit visszautasít". Na, és? Ő baja. Én is ismerek olyan embert, aki szerintem egyedül fog maradni, de nem az én dolgom kioktatni vagy megmondani, hogyan élje az életét, és nem fogok neki erőnek erejével bemutatni valakit.



2022. ápr. 9. 11:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Még kiegészíteném azzal, amiről egy meleg ismerősöm számolt be: ha valakinek van egy szingli meleg barátja, rögtön be akarja neki mutatni. Mintha neki nem lenne ízlése, preferenciái, csak anyni, hogy a másik is meleg legyen. Ez hülyeség szerintem.
2022. ápr. 9. 11:47
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Magukbol indulnak ki.

Valszeg ők nem lennének szinglik ha nem muszaj es el se tudják képzelni hogy egy szingli nem csajozik/pasizik es nem akar kapcsolatot es nem egy szerencsetlen szánalom aki csak nem talál ill nem tud kapcsolatot magának összehozni.


Nem képesek felfogni hogy szingliként is lehwt teljes ember valaki, es nem kaparnak a kaocsolatok után es nem szerencsetlen peches szánalmak hanem saját döntésből szinglik.

2022. ápr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Alegtobb ember csak azert szingli mert nincs egy normális akinek kellene vagy ilyesmi.

Ezert a szinglik megitélése alapvetoen szánalom.



De amugy en is eszreveszem hogy amig egyedul mászkálok mindenhova az ugyintézők néha még flegmáznak is velem, de ha egy férfival párként jelenek.meg akkor meg egybol csicskul nekem mindenki. Oly érdekes.

Valahogy a szingliket lenézik mintha vmi szerencsetlenek lennének csak.

2022. ápr. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem hiszem, hogy valaki csak azért szingli, mert nem kell senkinek. De ha teszem azt, ez mondjuk igaz: akkor erre vajon az a megoldás, hogy bemutatom az első jöttmentnek, akivel se közös ízlése, se közös világlátása, le semmi?
2022. ápr. 9. 11:58
 5/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat az elgépelésekért.


Vegyünk például egy nőt - most csak fikítv -, akit megerőszakoltak, nagyon nehezen nyílik meg új férfinak. Ezen biztos nem fog segíteni, hogy "itt van Józsi, ő is informatikus, örüljél". Persze ez biztos összetett dolog, pszichológus is jól jöhet, de szerintem nem a szomszédok feladata, hogy megoldják.

2022. ápr. 9. 11:59
 6/8 A kérdező kommentje:
Még valamivel kiegészítem, bocsánat, hogy ennyi külön kommentben van. Szóval itt most arról van szó, amikor nem a legközelebbi ismerősök gondolják, hogy te összeillenél valakivel. Például a fent említett lány az egyetemről nem olyasvalaki, akivel szívesen barátkozom (azóta sem beszéltünk), sokszor tök bunkónak tartottam, és akikkel találkoztam a baráti társaságából, legyenek nők vagy férfiak, szerintem hasonlók voltak. Még a baráti társasága sem volt szimpatikus, szóval nagyon más volt az értékítéletünk. Ő maga amúgy állandóan szidta a saját pasiját az egész évfolyam előtt. Olyan megalázó stílusban beszélt róla, hogy néha én szégyelltem. Én még az exemről sem beszélek ilyen stílusban soha. Az aktuális páromat meg pláne nem beszélem ki, főleg nem ilyen szegről-végről barátok előtt. Szóval ha ennyire más az értékrendünk, vajon kit hisz hozzám illőnek?
2022. ápr. 9. 12:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
De azert akarnak segiteni párt találni mert azt hiszik ketsegbeesetten kellene neked kapcsolat. De mert magukbol indulnak ki mert nekik ketsegbeesetten kellene a helyedben ha szinglik.
2022. ápr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet. Szerintem ettől még nem kéne beleszólniuk.
2022. ápr. 9. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!