Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak én látom úgy, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én látom úgy, hogy a feminizmus következtében a nők istenítése zajlik?

Figyelt kérdés
2022. nov. 6. 22:43
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
16%

Hadkötelezettség például? Ukrajnából például a férfiak nem hagyhatták el az országot, a nők igen. A szavazás nem alapjog, egy kisfiú, kislány nem szavazhat, mindig is a hadkötelezettséghez tartozott.


Egy anya miért ér többet mint egy apa, hisz az egyenjog alapján a nők és a férfiak egyenlőek. A férfiaknak miért kell katonának elmenniük a nőknek miért nem, hisz egyenrangúak?

2022. nov. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
27%
Ha egy betörő jön a házhoz miért a férfinak kell kimennie és megnéznie? A veszélyes fizikai munkákat miért nem a nők végzik? A férfinak miért kell megvédeni a nőt egy veszélyes szituációban, akár az életet is kockáztatnia, de ezt még a másik oldalról, nem igen hallani. Hol itt az egyenrangúság?
2022. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
4%

Hogy miben vannak elnyomva a férfiak? Néhány példa a teljesség igénye nélkül:

A férfiaktól még mindig elvárják, hogy tartsák el a családot, de a nőktől nem várják el, hogy házimunkát végezzenek.

Egyre több helyen alkalmaznak női kvótát, de férfi kvótát sehol. Női kvóta is csak a jól kereső pozícióknál van.

Váláskor szinte mindig az anya kapja a gyereket, még ha alkoholista, drogos és/vagy prostituált, általában akkor is.

A zaklatást vagy családon belüli erőszakot csak akkor veszik komolyan, ha nő az áldozat és férfi az elkövető. Fordított esetben a férfit kb. kiröhögik.

Magyarországon a nők elmehetnek nyugdíjba 40 év munkaviszony után, a férfiak nem.

Valaki említette, hogy Magyarországon a nők átlagosan kevesebbet keresnek, mint a férfiak. Ez nagyon erős csúsztatás. Ugyanannál a munkáltatónál, ugyanolyan munkakörben, ugyanolyan értékű munkáért a nők kapnak többet. Amiért a nagy átlag mégis a férfiak javára billen, az az, hogy a jól fizető szakmákban (pl. mérnök vagy informatikus) kevesebb a nő, mint a férfi.

2022. nov. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
8%
Ez olyan, mint amikor a tinédzser csak jogokat akar, viszont kötelezettséget nem, ez a női társadalom. Még több jog kell? De még kevesebb kötelezettséggel? Zseniális.?
2022. nov. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
1%
Ha ugyanazokat a jogokat szeretnéd, mint ami egy férfinak van, akkor ugyanazokat a jogokat is szeretnéd gondolom. Illetve gondolom egy 40 éves férfi koldusnak ugyanakkora eséllyel adsz neki pénzt, mint egy 40 éves női koldusnak. Illetve egy hajléktalant férfit ugyanannyi eséllyel fogadsz be mint egy 40 éves hajléktalan nőt. És gondolom a férfiaknak és a nőknek is ugyanakkor az átlagéletkora. És ha nem, akkor ez téged zavar, és van valami ötleted, hogyan is lehetne ez igazságosabb, mert hát ti nem csak jogokat szeretnétek, hanem egyenlőséget. Jól érzem?
2022. nov. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
71%

Ha egy betörő jön a házhoz miért a férfinak kell kimennie és megnéznie?

- szó sincs róla, hogy KELL!

A veszélyes fizikai munkákat miért nem a nők végzik?

- Megintcsak, szó sincs róla, hogy KELL! Megvan rá a jogod, hogy tanulj, kenyelmes allast szerezz a veszélyes helyett. (Végre a nőknek is)

A férfinak miért kell megvédeni a nőt egy veszélyes szituációban, akár az életet is kockáztatnia, de ezt még a másik oldalról, nem igen hallani.

- Megint csak, szó sincs róla, hogy KELL!!! Egyebként, a férfi fizikumban erősebb! Ezért. Amugy meg, én sem rovom fel neked, hogy miert nem mész szülnj!

Teeenyleg, te miert nem szülsz "Hol itt az egyenrangúság?"

2022. nov. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 Camorri ***** válasza:
87%

Hm... Az ilyen kérdések alatt mennyire ki tud robbani minden is.

Holott maga a feminizmus sem egy egyértelmű dolog. Mert ugye van aki úgy próbál érvényesülni, hogy szépen rendben, meg ugye vannak ezek a vérfeministák is, akik között vannak olykor férfi gyűlölőek is. És természetesen ez bőven elég arra, hogy a többségben csak ez maradjon meg.


Én férfiként támogatom az egyenlőséget! Igenis a nők és a férfiak is egyenlőtlenek még mindig európában is. Csak gondoljunk bele pár dologba, amit fentebb leírt a két tábor.


Emberek, mi lenne ha letennétek a fegyverként forgatott telefonotokat/billentyűzeteket és helyette kölcsönösen támogatnátok egymást, és együtt építenétek. Nem csak elvárást diktálni a másik nem felé, hanem teljesíteni a másikéit. Ha mindkét nem képes lenne élni a lehetőségeivel, és nem csak egymást arconköpködni.


Nehéz? Úgy érzed hogy nem megy? Akkor viszont tényleg a gyengébbikhez tartozol, legyél akár férfi akár nő.

2022. nov. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 Camorri ***** válasza:
64%

Uhh és még annyit hozzá tennék, mert most láttam csak meg, hogy ne küldjétek a férfit szülni mert ez nem jogos érv. Elvégre olyat még sosem láttam hogy egy nő valakit teherbe tudna ejteni. A biológiailag eltérő dolgokat nem szabad felhozni ilyen témában, mert mind2 nem képes felhozni olyat amit a másik nem tud, pusztán mert nincs olyan szerve.


(Ez nem vonatkozik a fizikumra, ott mind2 nem hibás ha nem tudja megvédeni magát)

2022. nov. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
82%

Én feminista nőként azzal pl egyetértek, hogy diszkriminatív, hogy csak a férfiaknak van hadkötelezettség adott esetben. Amúgy értem a mögötte meghúzódó okokat, nyilván a gyerekeket valakinek otthon kell maradni nevelni, és hát a legtöbb családban ezzel a nő szokott foglalkozni. De valóban lehetne az adott család döntése ez. De amúgy is az én ideális világomban senki nem lenne hadkötelezett. És ha itt is háború lenne, tuti mondanám a férjemnek, hogy meneküljön ahogy tud. Engem tehes/kisbabás nőként úgysem visznek a frontra, majd megyek utána.

Válásnál is ugyanúgy opciónak tekinteném elhelyezésre az apát, mint az anyát. Bár tegyük hozzá, hogy nem szoktak ezért nagyon harcolni a férfiak, a legtöbb nagyon is elégedett a jófej hétvégi apuka szereppel. Nyilván aki kivétel, és akar a gyerekével foglalkozni, ott meg kell vizsgálni, hogy melyik szülő alkalmasabb a feladatra. Nemiszervtől függetlenül.

Zaklatós, bántalmazós ügyek, hát igen, sajnos a férfiak panaszait kevésbé veszik komolyan. A férfiak. Ők szokták kiröhögni a társukat, hogy milyen nyomi, megveri egy nő, vagy kérdőre vonják a férfiasságát. Volt pl nemrég az az eset, mikor az anyja prostit rendelt a felháborítóan fiatal (nem emlékszem pontosan, de 10 év körüli) fia szülinapjára. Nőktől jöttek a szokásos szörnyülködő, milyen anya ez kommentek. A férfiak meg vigyorgó fejeket küldtek, meg poénkodtak, hogy ők bezzeg örültek volna egy ilyen ajándéknak. Beteg állatok.

Szóval sok igazság van abban amit itt a felháborodott férfiak felsorolnak, de ezek egy részét nem a nőkön kéne számonkérni. Sok férfi nem tartja többre magát egy folyton szexre éhes faroknál. Ők azok, akik a legbunkóbb nőt is körülzsongják a punci reményében, ők azok, akik kiröhögnek egy szexuálisan bántalmazott fiút, ők azok, akik el sem tudják képzelni, hogy egy férfi lehet több egy álló faroknál. Ezzel a nők nem tudnak mit kezdeni. Zavar, hogy istenítve vannak a nők? Hát nagyon egyszerű, ne istenítsd őket. Ne csorgasd rájuk a nyálad, ne küldj nekik kúrólájkokat, ne menj le kutyába egy kis szex reményében, ne bújj ágyba minden ribivel aki beenged a bugyijába. Legyen tartásod, büszkeséged. Csak azt lehet kihasználni, aki hagyja magát.

2022. nov. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
2%
28-as elmegyek én szülni szíves örömest, ha te elmész helyettem egy világháborúba. Nyilván a szülés jobban fáj, mint egy balkáni háború, egy ukráni front, vagy egy kellemes gyengéd kivégzés.
2022. nov. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!