Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Kapcsolat elején normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolat elején normális mindig azon feszengeni, hogy vajon tényleg kellek a másiknak?

Figyelt kérdés
Mindig ez van és nagyon zavar. Most is alakul egy nagyon szuper kapcsolatom, de ha 1-2 órát nem ír a pasi (napjában többször is felhív és gyakran találkozunk), akkor már azon feszengek, hogy nem is kellek neki, le fog lépni stb. Ezzel más is van így? Hogy küzdjem le ezt az érzést?

2022. nov. 15. 18:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%
Túlságosan nagy a gap köztettek és ez okozza az állandó félelmet, hogy egy másik hárpia lecsapja a kezedről a zsákmányodat.
2022. nov. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
#1 minden ismerkedésemnél ez van, akkor is, ha én vagyok a jobb parti. Nincs ezzel összefüggésben.
2022. nov. 15. 18:55
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
tanulj pszichológiát. Ez egy kötődési típus jellemzője. És igen, nagyon kellemetlen és emiatt idegesíteni fogod a másikat és elrontod a kapcsolatot. Ha meg nem rontod el, akkor téged fog zavarni, hogy milyen papucs a pasi.
2022. nov. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A másikat nem idegesítem ezzel, csak magamban őrlődök, de nagyon zavar, mikre gondoljak, hogy idegeskedjek ezen?
2022. nov. 15. 18:57
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem a lényeggel foglalkozol. Ezt nem fogod megoldani annyival hogy mint valami kisgyerek arra kérsz tippeket, hogy mire gondolj. Mélyebbre kell menni, jobban megismerni magad.... Önismeret.... olvass, nézz, hallgass a témában, menj el pszichológushoz. Nagyon kezdetleges ez a hozzáállás, hogy 2 mondatra 2 mondattal vársz megoldást, amikor a jellem, gondolkodásmód sokkal összetettebb és lassú, sok munkába telik a rutinszerű viselkedésben és gondolkodásmódban való változás.
2022. nov. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem, nem normális. felnőtt ember életében totál normális, ha valaki nem tud 1-2 órán belül válaszolni egy üzenetre, nem kell ezt egyből katasztrofizálni és a saját értékedet megkérdőjelezni.

Ez egy benned lévő bizonytalanság, ami eredhet valami komolyabb, régebbi traumából. Ezt nem azzal fogod megoldani, hogy gondolsz valamire. Mivel mint írtad, ez egy visszatérő probléma, ez a szorongó kapcsolódó viselkedés nem egészséges. Neked kéne kideríteni, mi miatt alakult ez ki benned, és után tudsz ezen javítani.

2022. nov. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#5 de ez akkor olyasmi, amit nem mindenki érez? Ha neked pár órán át nem üzen a párod vagy akivel ismerkedsz, nem érzel ilyen idegességet?
2022. nov. 15. 19:09
 8/16 Sunshinedoll ***** válasza:
89%

Nem, nem mindenki érzi ezt. Ez egy kötődési típus, ami valami miatt kialakult benned. És az ilyen kötődési típus, mint a tiéd egyébként kifejezetten azokat az embereket vonzza, akik a totál ellentetted, és a ragaszkodás helyett kerülik a kontaktot az emberrel, amik tovább gerjesztik az idegességed és aggódásod. Ez hosszú távon eléggé meg tudja ám keseríteni az életed.

Ha a párod nem ad okot a kételkedésre, semmi oka nincs annak, hogy te azon idegeskedj, hogy nem válaszol 1-2 órán belül, mikor dolgozik, vagy éli a saját életét. Felnőtt emberek vagyunk, egyszerűen nem reális, hogy mindig minden percben elérhető legyen valaki a te kedvedért és dobja el a kötelességeit vagy az idejét. Pláne kapcsolat elején.

2022. nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én már elég öreg vagyok és az első párkapcsolatom idején még mobilom se volt, nem még ilyen csevegő oldalak. Utána is csak sms, pénzért. Szóval azt szoktam meg, hogy nem csesztetjük egymást 5percenként minden baromsággal. Ma is ez lenne a normális.
2022. nov. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam így ezzel. Fokozatosan tudtam leküzdeni: amikor tartott az idegesség, akkor azzal, hogy reálisan néztem a dolgot: ha egyébként így, meg így viselkedik (soroltam azokat a pozitív jelzésekety amiket kaptam), de most x ideje nem válaszolt, akkor sokkal valószínűbb, hogy éppen csak nincs ideje, mint az, hogy lemondott rólam, vagy mégsem kellek neki. Ez a tüneti kezelés volt, hogy ne legyek sík ideg. Mélyebben pedig, megvizsgáltam, honnan származhat ez a szürreális érzés, mikor volt olyan, hogy előjel nélkül elhagytak engem (apámra vissza is tudtam vezetni), illetve elkezdtem dolgozni azon, hogy több legyen az önbizalmam, hogy szerethető, értékes embernek gondoljam magam, ez segített a legtöbbet azon, hogy a félelmeim elmúljanak. A jelenlegi kapcsolatomban szerencsére egyáltalán nem jönnek, jöttek elő, már az elején sem zavart, ha több órán át nem válaszolt, mert benne is megbíztam és magamban is.
2022. nov. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!