Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mik az értékeid és mit vársz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik az értékeid és mit vársz el a másiktól párkeresés terén?

Figyelt kérdés

Társkeresésben sokszor beszélünk elvárásokról, de ezek gyakran nem konkretizálódnak akár gátlások vagy akár kultúrális nyomás miatt.

Ugyanakkor nem csak az elvárások, de gyakran saját magunk és értékeink, státuszunk bemutatása is elmarad. Így meg aztán nehéz.

Az alábbi "adatlap" azt hivatott flemérni, hogy milyen típusú emberek milyen típusú embereket keresnek, tartanak ideálisnak.


3 szabály van:

1. Nyugodtan legyél gyarló. Számít a méret? A vagyon? Hogy szeresse a szájába venni? Hát igen, ezt gyakran nem szokták leírni a emberek, de attól még lehet, hogy komoly elvárás. Ez egy anonim oldal, nyugodtan írjátok bele ezeket is. Ha egyszer fonos, hát fontos.


2. Ne hazudj. Fölösleges. Ha valótlant állítasz akár magadról, akár az elvárásaidról, semmiféle közmegítélést nem fogsz befolyásolni vele, viszont magadnak hazudtál. Ha nem akarod leírni a valóságot, akkor inkább lépj tovább a következő kérdésre anélkül, hogy ide választ adtál volna. Nincs ezzel semmi baj.


3. Próbáljunk meg a pozitívumokra koncentrálni. Volt aki végig szídta saját magát önmaga bemutatásakor. Szinte kizártnak tartom, hogy az illetőnek ne legyen egyetlen pozitív tulajdonsága sem. Ha nagyon negatívumot akarsz írni, akkor ökölszabályként legyen az, hogy minden negatívumra jut 3 pozitívum is az adott kategóriában.


+1: Aki mindkét nemhez vonzódik, az duplikálja az "elvárások" részt és tüntesse fel melyik melyik nemre ovnatkozik.


Az "adatlap":


A Te adataid:

Nemem:

Szexuális orientációm:

Kor:

Magasság:

Testsúly:

Végzettség, foglalkozási terület:

Nettó jövedelem:

Küllemem főbb jellemzői:

Főbb belső tulajdonságok, értékek, dolgok, amiket fontosnak tartok:

Szabadidős tevékenységeim:

Egyéb értékeim:



Elvárásaim párkeresésben:

Kor:

Magasság:

Testsúly:

Végzettség, foglalkozás:

Nettó jövedelem:

Küllemmel kapcsolatos főbb elvárások:

Belső tulajdonságok, képességek, preferenciákkal kapcsolatos elvárások:

Egyéb elvárások:



2023. jan. 13. 11:47
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
0%
Kitalálom 30+os magányos nő vagy, akire sanyarú sors vár.
2023. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
90%

A Te adataid:


Nemem: Nő


Szexuális orientációm: hetero


Kor: 21 év


Magasság: 175 cm


Testsúly: 55-60 kg


Végzettség, foglalkozási terület: érettségi, nem dolgozom.

(Végzős egyetemista vagyok épp munkahelyváltásban. Már aláírtuk a szerződést, néhány hét múlva kezdek. Alkalmazott matematikusként (gépi tanulással kapcsolatban) dolgoztam eddig is és fogok a jövőben is, egyelőre gyakornokként.


Nettó jövedelem: 20-30k a tanulmányi ösztöndíjam. Nem dolgozom (lásd fent). Az új melómmal 250-300k közt fogok keresni, de ez nem teljes állás.


Küllemem főbb jellemzői: hosszú göndör barna haj, világos szeplős bőr


Főbb belső tulajdonságok, értékek, dolgok, amiket fontosnak tartok: optimizmus, motiváltság, tudásvágy, nyitottság, széles érdeklődési kör, egyenesség, magabiztosság


Szabadidős tevékenységeim: sport (közepesen extrémek pl sziklamászás, wakeboard, snowboard), zene/zenélés, társasozás


Egyéb értékeim: Nagyon kevés barátságot vesztettem az évek során (vannak barátaim, akikkel 18-19 éve barátok vagyunk --igen, 21 éves vagyok), nem volt részem szakításban (együtt vagyok az első párommal), és a családommal sem voltak igazi balhéim. Ezek mind egészséges kapcsolatok, amikben egyik fél sincs elnyomva. Ezek alapján jó emberismerőnek is mondanám magam.



Elvárásaim párkeresésben:


Kor: 21-24 (ideális: 22)


Magasság: 175+ (ideális: 180-185)


Testsúly: 60-90 (ideális: 70-80)


Végzettség, foglalkozás: az érettségit elvárom, azt, hogy dolgozzon nem. De ha nem dolgozik, legyen egyetemista és vegye komolyan. Szellemi munkát végezzen a jövőben. Szeresse a munkáját mindig. Legyen ambíciózus (ideális: ha matek-infó területen csinál valamit. Igen, ebben egy matek-infó tanár is benne van)


Nettó jövedelem: - (nincs ilyen elvárásom)


Küllemmel kapcsolatos főbb elvárások: - (elvárom hogy tetszen, de nagyon sokféle pasi tetszett eddig, nincs típusom)


Belső tulajdonságok, képességek, preferenciákkal kapcsolatos elvárások: ebből rengeteg van, nem tudom mindet leírni sem. A lényeg, hogy egy egészséges kapcsolatot fent tudjunk tartani együtt. Pl jó kommunikáció, komoly szándék, humor, figyelmesség, empátia, intelligencia, érdeklődés, legyen valami azonos érdeklődési kör, egyezzenek az elveink, életfelfogásunk (ebbe beletarzozik, hogy van minimum 2 barátja, vagy hogy szeretne házasságot és minimum 2 gyereket 30 előtt, egyenlő félként kezel - mindketten dolgozunk akkor felezzük a házimunkát), összeegyeztethetőek az álmaink, kompromisszumokra képes.


Ilyenből tényleg rengeteg van. Belső tekintetében sokkal többet elvárok mint amit a romantikus filmekben az idealizált férfi főszereplők nyújtani tudnak. Pl sose csalt meg senkit, sosem vert senkit, nincsenek kötődési gondjai, nem veszekszik, kommunikál, nem hoz kellemetlen helyzetbe (pl ilyen a nyilvános lánykérés is, hiszen így kb nincs lehetőség nemmel válaszolni), nem titkolózik stb.


// Van párom és messze túlteljesíti minden elvárásomat //

2023. jan. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen be fog palizni titeket. Írhatjátok a kisregényeket. Csak fel akarja használni őket, közben egy ordas nagy kamu az egész.
2023. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 A kérdező kommentje:

22, köszi a választ, ment a zöld!

Jó látni, hogy nem csak az én agyszüleményem az az elvárás, hogy a másiknak legyen baráti köre:D Közvetlenül szerencsére nem, de haveri körben láttam barát nélküli társfüggőt... iszonyatos mennyire rá tudja nyomni a bélyegét a kapcsolatra, ha az egyik félnek senkije sincs a párján kívül:S

2023. jan. 13. 15:34
 25/57 anonim ***** válasza:
0%
11 éve élsz a pasiddal, de azért fontos hogy legyen baráti köre, mindezt párkeresési témában. Köhöm, kicsit se nem vagy te túl gyanús.
2023. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
0%
*nőddel bocsi
2023. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:

25, húzz már el innen:D Vagy legalább fejtsd ki pontosan mi a gondod azzal, ha egy ember igényli, hogy a párja ne csak 0-24 rajta lógjon, és legyen más is akivel ki tud mozdulni stb.

Például: Én kedvelem a Gloryhammer és Alestorm nevű zenekarokat. A feleségem nem, ő inkább a Lóci játszikot és a Hiperkarmát szereti. Egyedül koncertre menni nem akkora élmény, viszont elmenni egy olyan koncertre amit nem szeretsz, még annyira sem. De ha az embernek vanna kbarátai, akkor velük is tud menni olyan koncertre, amit a párja nem kedvel. Ennyi. Nemtom mi olyan bonyolult ebben...

2023. jan. 13. 15:47
 28/57 anonim ***** válasza:
0%

Ha feleséged van, akkor meg végképp nem értem az egész kérdéscunamit.

Másokat fárasztasz ezzel.

2023. jan. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 A kérdező kommentje:

Jjjjjo.

A kérdés eredetileg egy tegnapi kérdésből eredt, ami az inceleket célozta meg, mondván, hogy az incelek gyakran beszélnek arról, hogy a nőknek milyen óriási státuszbeli elvárásaik vannak, bezzegnekik nem. Annak a kérdésnek az lett volna a célja, hogy incelek beszéljenek a saját státuszukról és elvárásaikról. Végül egyetlen incel töltötte ki, ő tök normálisan, szimpatikusank tűnt egyébként.

Viszont többen jelezték, hogy ők nem incelek, de szívesen kitöltenének egy ilyet. Így született ez a kérdés.


Az eddigi (értékelhető) válaszok alapján elmodató, hogy az emberek javarészt saját státuszuknak megfelelő párt keresnek, de nem lejjebb. Érdekes, hogy mind férfiak, mind nők részéről bevett gondolat, hogy a férfi keressen többet a kapcsolatban - már amennyiben van bármi igény a pénzt illetően azon felül, hogy gond nélkül megéljenek.


Természetesen eddig nagoyn kevés minta érkezett, így érdemi következtetés a mintázatokat illetően nem levonható. De sajnálom, ha egyeseket már az is haragra gerjeszt, ha valaki csak simán kérdést tesz fel mások felé egy kérdések feltevésére szánt oldalon...

2023. jan. 13. 16:06
 30/57 anonim ***** válasza:
14%
Ha valaki pénz meg státusz alapján keres párt, azt csak sajnálni tudom. Én nem tudnék olyannal lenni, akivel nem illek össze, akármilyen is legyen a státusza.
2023. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!