Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi a véleményetek arról, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, ha egy jóképű férfi elzárja magát a külvilágtól?

Figyelt kérdés
Alig ismerkedik, akkor is általában csak külföldi lányokkal beszélget. Nem nagyon jár el szórakozni.

2023. jan. 14. 11:49
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
76%

"Voltam egy fiatal nő terapeutánál"...

Egynél voltál és - úgy tűnik - olyan következtetést vontál le, hogy más se segíthet, mert "egynél voltlál és láthatólag megijedt".

2023. jan. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
38%

17-es vagyok, a következtetés helyes. Én már meg sem tudom számolni hánynál voltunk. Nem tudtak segíteni.

1. Magánprakszis. Egyedül élő öreg néni, panelban kutyával, macskával. A gyerekem odavittem adhd-val. Ő meg mindenáron kutyaterápiát akart alkalmazni. Mondtam neki, a gyerek fél a kutyáktól, mert kicsi korában megharapta egy, nem kell a kutyaterápia. Erre elkezdte nekem megmagyarázni, hogy bizonyára a gyerek bántotta a kutyát, de a kutya az ember barátja, és akkor ő kikezeli a gyerek félelmét a kutyáktól. Meg sem hallgatott, azt sem tudta mi történt a gyerekkel, de a kutya traumát akarta mindenáron kikezelni. Iskolai szorongás miatt mentünk. Ha fél a kutyáktól, akkor távoltartja magát a kutyáktól. Miért nem lehet ezt megérteni? Elég hamar ott is hagytuk.

2. A gyerekem hajtépési zavarral hordtam egy évig egy nőhöz a kórházba. Aki végül megállapította, hogy a gyerek szorong az iskolában, ezért tépi a haját. Aha, hát ezért tanult olyan sokat? Én ezt az elején meg tudtam volna mondani. Aztán közölte, hogy segíteni nem tud, menjek fel Pestre vele. Akkor nem igazán érte meg a pénzkidobás a diplomáért, nem?

3. Harmadik közölte, hogy a gyermek iskolai gondjait nem tudja megoldani, a tanárral konzultáljak. Köszi, akkor megint megérte annyit tanulni.

4. Negyediknek a gyermek elmesélt egy iskola dolgot, onnantól kezdve amiatt hívogatta az osztályfőnököt. Nem is az én gyerekem volt, egy másik, a mi problémánkkal nem igazán jutottunk előbb. Viszont minden alkalommal tőlem kérdezgette, hogy mi van azzal a másik gyerekkel. Mégis mi a fene közöm van hozzá? Az én gyerekem nem is érdekelte.

5. Ötödik 2 alkalom után közölte a gyerekemről, hogy autista. Sima pszichológus diplomával. Ennyit sem tud?! Autizmust arra szakosodott pszichiáter tud diagnosztizálni. Amúgy látta több orvos, semmi autista tünete nincs a gyereknek. Abból vonta le ezt a következtetést, hogy gyerek közölte vele, hogy leesett egy kép a falról, és tegyük vissza. Normális?!

6. A hatodik végig a szorzótáblát gyakoroltatta vele, és közölte velem, hogy a gyerekemnek 130-as IQ-ja van, én miért nyugszom bele, hogy 4-es matekból, neki az orvosira kéne menni továbbtanulni. Figyelemzavarral mentünk oda, az összes szakirodalom azt írja, hogy el kell fogadni, hogy hiába okos a gyerek, soha nem lesz kitűnő tanuló. Ő nem olvasta a szakirodalmat?

Ismerőseimtől hasonló történeteket hallok:

1. Evészavar: tömjük meg

2. autizmus: azért van, mert elváltak a szülők

3. borderline zavar: jelentsük fel a szülőket

4. a tanár megpofozta a gyereket az iskolában, ezért a gyerek sírva jár iskolába: adjunk nyugtatót a gyereknek

5. Párterápia alkalmanként 20.000 Ft-ért, a vége természetesen válás.

Biztos létezik az országban normális pszichológus, de én még nem találkoztam vele, és őszintén már nem is próbálkozom. Semmit nem tudnak segíteni.

2023. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
45%

20) ezt a mártírkodást 🙄 nyugodjál meg, ha egyedül akarsz maradni, akkor sikerülni fog, nem kell ez a maszlag, hogy félsz, hogy a világra szabadítod a sötét erőidet...

Nekem olyannak tűnsz amúgy, mint a 13 éves gyerekek Redditen, akiknek az a komplett szélyisége, hogy Jokerrel és hasonló karakterekkel azonosulnak, ha ismered ezt a típust. Baromi uncsi, foglalkozz értelmes dolgokkal inkább és ne próbáld előadni, hogy egy rendes pszichiáter (nem sima terapeuta) is megijedne tőled, látnak azok keményebbet is.

2023. jan. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
23-as. Pszichológus volt az illető aki tartotta nekem a terápiát. Mikor kérdezgetett a gyerekkoromról elmondtam neki, hogy kést rántottam egy osztálytársam ellen. Nem is megijedt, rosszul fogalmaztam, inkább meglepődött, és nekem úgy tűnt mintha megváltozott volna a hozzáállása, hogy ezt megtudta, nekem rosszul esett. A pszichiáter főorvos nem is nagyon foglalkozott velem, egy két dolgot kérdezett, és írta fel a gyógyszereket. Nem pozitív a véleményem az állami ellátásról.
2023. jan. 19. 14:07
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Az tény hogy jó szakembert találni elég nehéz.

Ettől függetlenül érdemes keresni.

Aki a gyerekével kapcsolatos tapasztalatokat írta le, őt megértem. Felnőttként talán annyiból lehet jobb, hogy pár alkalom után érezheted, tudtok -e együtt dolgozni, egy hullámhosszon vagytok -e stb.

2023. jan. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%
Mi az oka hogy egyes nok csak kulfoldi swed csere diakokkal ismerkednek?
2023. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
20. Persze hogy megijedt , mert lehetseges szociopata hajlamaid vannak.
2023. jan. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyes utat választott ilyen problémás személyiséggel.
2023. jan. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!