Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nők akik "DIPLOMÁS FÉRFI"-t...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők akik "DIPLOMÁS FÉRFI"-t akarnak, azért a diploma típusa sem mindegy nem?

Figyelt kérdés

Azt nem teszik hozzá hogy azért nem a tanár,szociális munkás meg könyvtár szakos diplomás férfiakra gondolnak. Hanem mérnök, közgazdász, orvos stb. tehát jól fizető diplomás szakok.


Jól értelmezem?



2023. febr. 8. 16:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%

Nálam mondjuk - így látatlanban, mert nem csak ez számít - előnyösebb lenne egy szociális területen vagy bölcsészettudományban diplomát szerzett férfi, mint egy mérnök. Párom is bölcsész, én is az vagyok.

Van több mérnök ismerősöm, jó haverok, de nagyon nincs bennünk közös. Egész más gondolkodás.

2023. febr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

# 1


de mi annyira más gondolkodás hogy ez lehetetlenné tenne egy párkapcsolatot?

2023. febr. 8. 16:17
 3/31 anonim ***** válasza:
90%

"Jól értelmezem?"

Tehát a kérdésed az, hogy a nő a pénzre megy. Jól értelmezem?


Ha nem, akkor nem ilyen különbségekről beszélnél.

2023. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%

"Jól értelmezem?"


Teljesen jól. Én kizárólag csak mérnökinformatikusokkal állok szóba!

Kedvenceim (szívem csücskei) itt az oldalon jelen lévők.

Más szóba sem jöhet! :D

2023. febr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
82%
#2 mondjuk mivel én is bölcsész vagyok, az érdeklődési köreim jelentős része is ilyen irányultságú. Egy mérnököt ezek a dolgok nem valószínű, hogy édekelnek. A közös érdeklődés hiánya, pedig eléggé ellehetetlenít egy kapcsolatot.
2023. febr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
91%

Legyen értelmes. A diploma az egy előszűrő/beugró, ha interneten keresel társat. A való életben meg tudod ítélni a kiszemelt férfi intellektusát beszéde alapján és úgy nem kell semmilyen papír vagy igazolás.

Internetes ismerkedésnél viszont így legalább egy csomó kőbunkó suttyó kiesik már az első körben.

De ettől még egy diploma nélküli ember, aki szellemi munkát végez, az ugyan úgy ráírhat egy nőre, akkor is van ilyen filter diploma-filter :)

Az, hogy tanár, mérnök, orvos teljesen mindegy. Nem a pénz miatt van ez az egész :)

2023. febr. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
16%

Pontosan! Csak ciki lenne leírniuk, hogy aranyásók.


Írtam már haveromról, aki annyit mond a "Mivel foglalkozol?" kérdésre a randin, hogy "Banki őr vagyok." 10-ből 9 csajjal nem lesz 2. randi, sőt, mondta, hogy volt aki nem sokkal később le is lépett, valami kamuval.

Amúgy a srác bankbiztonsági IT tanácsadó.

2023. febr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%

Nem feltétlenül a "jól fizető" a kulcsszó itt, mert pl az orvosok annyira nem keresnek jól a karrierjük elején, és velük pl egy későbbi párkapcsolatot, családi életet sem egyszerű fenntartani, de amúgy valóban nem mindegy a diploma típusa. Egy könyvtáros vagy szabad esztéta hiába diplomás, ha a tudására nincs valós piaci igény, azt meg érthető módon nem mindenki akarja bevállalni a jobb fizetés érdekében, hogy az évekig tartó tanulásba fektetett energiáját dobja a kukába és menjen el valami mást csinálni. De én személy szerint, miután kukába dobtam az egyetemista éveimet és energiámat, és elmentem a diplomámtól tök idegen helyre dolgozni csak mert az jobban fizet, nem szívesen hallgatnám naponta a sirámot, hogy bezzeg ebben az országban nem lehet megélni, nem fizetik meg a jó munkaerőt. Dehogynem fizetik meg, csak nem mindegy, mit akarsz dolgozni.


Egyébként a diploma megléte, diplomás nőként, nem azért fontos, mert akkor jajj, mennyivel többet kereshet. Most újítok házat, három heti munkáért fizettem több, mint 1,5 milliót a festőnek, aki egy szem kis segéddel dolgozott, pöpec munkát végzett, abszolút meg vagyok vele elégedve, de azért azt tudjuk jól, hogy a szobafestőnek nem kell egyetemi végzettség, és ez a konkrét fickó még ha adózik is belőle és ki is fizeti a segédjét, akkor is 3 hét alatt kereste meg azt a pénzt, amit én alapból majdnem 3 hónap alatt kapok. Nem beszélve arról, hogy amúgy párhuzamosan több munkát végez, nem csak nálam festett. Szóval... Nem a pénz miatt fontos a diploma. Az említett festővel nem sok közös témánk lenne mondjuk, még ha egyébként szakemberként abszolút kiváló és becsülöm a munkáját, emberileg zéró kapcsolat lehetne közöttünk, abszolút nem egy világ vagyunk. Egy diplomás fickóval sem biztos, hogy egy világ lennénk, de azért legalább egy fokkal közelebb állna hozzám már startból.

2023. febr. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
4%
Diplomája boldog boldogtalannak van már és a nagy része borzalmasan keres. A lényeg hogy jol keressen és legyen diplomája. Főleg vállalkozó
2023. febr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
87%

"de mi annyira más gondolkodás hogy ez lehetetlenné tenne egy párkapcsolatot?"


Nem azt írtam, hogy lehetetlenné tenne, csak egy hasonló területet végzett emberrel általában könnyebb megtalálnom a közös témákat, érdeklődést. Nem egyszer volt, hogy pl. mérnökkel beszélgettem (tényleg bocsi kedves mérnökök, nem rátok akarom kihegyezni), elmondtam, hogy milyen témából írok most, és nagyjából annyival összefoglalta, hogy "Értem, akkor az USA-ban a XIX. században elnyomták a munkásokat." És nem ez volt a lényeg, meg nem ilyen sarkosan, csak ami nem matematika, nem számok és ami kvantitatív módszerekkel nem mérhető, az már szinte nem is tudomány.

Ez most csak egy példa, önmagában nem zárnék ki pl. egy mérnököt, orvost stb. az életemből pusztán a diplomája miatt, de általában könnyebb olyannal beszélgetni, akivel mondjuk az alapvető olvasmányaink ugyanazok.

2023. febr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!