Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » 38-40 éves férfiként ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

38-40 éves férfiként ti milyen korosztályt állítotok be társkeresőn?

Figyelt kérdés

Én 29 vagyok nő es 32-40ig allitottam be a parametert.

Viszont azt latom, hogy a 38-40 eves pasik akikkel beszeltem folyton kapjak az új ismerősöket es a lányok ugy 22-23 evesnek látszanak. Ez kisse félelmetes is nekem, hogy ennyivel fiatalabb nővel is kezdenek.

Szerintetek igy en eselytelenebb vagyok? Mert oszinten erzekelem is, hogy nem olyan aktivak az ilyen ferfiak mintha az lenne bennuk, hogy na tudok en 23 evest is fogni magamnak akkor az jobb lesz.

Ti, hogy alltok a lanyokhoz ilyenkor? Szimpatikusabb, imponalobb az aki fiatalabb is? Azzal jobban osszejonnetek?


2023. máj. 8. 16:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
9. Te a magad nevében beszélsz, nem pedig az összes nő nevében. Röhögj ki nyugodtan, akit akarsz. Senki nem mondta, hogy az összes fiatal nő érdeklődik az idősebb férfiak iránt.
2023. máj. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én 30-tól állítanám be, ha fent lennék.


40F

2023. máj. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es! A 6-os vagyok, reagálnék az általad leírtakra. Azért csúsztam eddig a válaszadással, mert tudtam, hogy nekem is hosszú reakcióra kell felkészülnöm.

Valahogy éreztem, hogy azonnal be fog támadni valaki egy ilyen jellegű válasszal, mint a 7-es, hogy férfi létemre a férfiakat kritizáltam. Csak éppenséggel nem azt írtam, hogy csak a férfiak felszínesek, hanem hogy a férfiak IS pont ugyanolyan felszínesek tudnak lenni, mint a nők.

Ezzel a „régen” szöveggel meg pont alátámasztottad, amit írtam: csomó férfi hivatkozik arra, hogy régen milyen király volt, mert akkor az volt a természetes, hogy mindenki megházasodjon egy idő után, de azt ne mondd már nekem, hogy régen ne működött volna pont emiatt a „hasonló a hasonlóval” elv. És de, nagyon sok férfi igenis kategóriákkal maga fölé akar választani mind külsőleg, mind belsőleg, a GyK-n is kismillió ilyen férfi kérdés van, ahol sírnak a nő után, aztán mindig kibukik ez a tény. Ellenben ha egy nő tudja magáról, hogy nem olyan szép, vagy épp ronda, akkor önbizalomhiányos lesz, és folyamatosan benne lesz a gondolat, hogy „nem vagyok elég jó”. Épp ma jelent meg egy újabb ilyen női kérdés, és ehhez hasonlót igen sokszor láttam már itt: https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..


„A kádári proli Magyarországon?”

Hát őszinte leszek, a mai magyarországi állapotoknál nemigen tudok intellektuálisan rosszabbat elképzelni… Véleményem szerint soha nem látott sötétség uralkodik hazánkban jelenleg. De alapvetően nem erre akartam kilyukadni az intellektussal és érzelmi-lelki érettséggel, hanem mindjárt megtudod.

„Az apai nagyszüleim között 10 év korkülönbség volt és akkor találkoztak.”

Nem azt állítottam, hogy nem voltak ilyenek, de hogy ilyen nagy számban, már-már divat lett volna, hogy férfiak 15-20 évvel (tehát nem csak 8-10 évvel) fiatalabb partnert keresnek, akár annak az árán is, hogy a házasságukat kockára tegyék, azért ilyen trend nem honolt akkoriban, úgyhogy félreértetted, amit írtam.

A műveltséggel és intellektussal csak annyit akartam kifejezni, hogy a mai férfiak hihetetlen mértékben külső-orientáltak. Pont ugyanúgy, ahogy a nők is. És bizony nem fogadják el nagyon sokan a saját ligájukat, rengeteg ilyen kérdésnél derült ez ki itt a GyK-n is. Konkrétan hétről hétre kibukik egy-egy kérdésnél.

„Érzelmi-lelki érettség”

Ezzel is csak érzékeltetni szerettem volna valamit. Méghozzá azt, hogy sokaknak krvára nem számít manapság az intellektus és az alapvető érettség (mert egy átlag 20-25 éves messze nincs olyan érettségi szinten, mint egy 35-50 éves, ne is haragudj), hanem itt is magasan a külső dominál sokaknál. Az meg, hogy „mitől ne lehetne érett?” Hát a nagy többség nem lesz olyan érett és tapasztalt, mint egy 40 éves baszki, tényleg magyarázni kell ezt? Kivételek vannak, de itt nem a kivételekről beszélünk.

„Igen, pontosan. Csak a különbség, hogy sokkal kevesebb a jóképű férfi a nők szemében, mint amennyi a szép nő a férfiak szemében.”

És akkor mi van? Ezért keresgél egy csomó férfi a saját ligája fölött, ugye? Hol itt a logika akkor? Ettől függetlenül tényleg van ilyen statisztika, amit írsz, én is láttam több ilyet is. De azért csak nem lehet olyan szar, ha a magukat átlagosnak vagy átlag alattinak tartó pasik is több kategóriával maguk fölé lőnek külsőleg, nemde? Miről beszélünk akkor?

„Mondjuk engem jóképű pasiként szétszednek a társkeresőkön…”

Igen tudom, ki vagy, aki minden Tinderes kérdéshez oda szokta írni, hogy mennyire jóképű és szétszedik a nők. Nos, engem is széleskörben jóképűnek tartanak egyébként, a jelenlegi páromat én is társkeresőről ismertem meg, azóta is együtt vagyunk (1,5 éve; én 29, ő 26 éves). És bizony rendszeresen előfordul, hogy érkeznek erősebb érdeklődések a 20-22 éves korosztály részéről (ráadásul tipikusan a feltűnő, népszerű és komoly lányok részéről), mégis eszembe nem jutna hátba szúrni azt az embert, akiről pontosan tudom, hogy bármi is történne velem, mindig mellettem lenne. Persze, bennem is van vágyakozás olykor, de pont erről beszélek, hogy aki nem felszínesen gondolkodik, az nem fog jóval fiatalabb és éretlenebb lányokkal lelépni a szerető társa mellől csak azért, mert épp egy modellügynökségnél dolgozó kiscsaj szívezgeti minden második üzenetét a Messengeren (munkámból kifolyólag muszáj csetelni, beszélgetni).

De hidd el nekem, hogy a férfiak többsége, ha adódnának ehhez hasonló megkeresései, gyorsan lelépne és hátba szúrná a párját. A férfiak többsége szerintem van akkora féreg, hogy ezt simán megtenné, ha tehetné. Ezért IS van ma ennyi nő egyedül, csak szólok. Felőlem white knight-ozhatsz, ahogy akarsz, nekem ez a határozott véleményem, a legtöbb férfi nem becsüli meg a szerető párját, pontosan ezért válnak ma 75%-ban a nők.

Érted már, hogy mire akartam kilyukadni a fentiekkel?

„Szeretném jelezni, hogy ami a férfiaknak a fiatalság (és szépség), az a nőknek pedig a pénz és a kinézet. Amikor megy a rinya, hogy a férfiaknak miért a fiatal nők tetszenek, az ugyanaz, mint amikor a csóró (vagy csúnya) férfiak rinyálnak, hogy a nőknek miért a jómódú (vagy jóképű) férfiak tetszenek.”

Én aztán nem rinyáltam. Én csak annyit mondtam, hogy a férfiak DETTÓ ugyanolyan felszínesek, mint az általuk előszeretettel kritizált felszínes nők. Mert a világunk is jóval felszínesebbé vált. Szóval én nem a férfiakat támadtam, hanem felhívtam erre a tényre a figyelmet, hogy brutálisan külső-orientálttá vált a világ, de azért a nőket én nem fogom bántani, amiért most már ők is jobban nézik a külsőt, az egyenlőség jegyében, ahogy a férfiak is brutálisan nézik a külsőt. Úgyhogy manapság sok átlagos/átlag alatti férfi (ÉS NŐ IS) koppan emiatt a társkeresés terén.

2023. máj. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!