Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek mi az oka, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi az oka, hogy manapság egyre többen élnek egyedül és a gyerekvállaláshoz is egyre több támogatást várnak el?

Figyelt kérdés
Sok az egyedül élő és akiknek van párjuk, azoknak sem alapvető a gyerekvállalás.
2023. jún. 5. 08:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%

Azért élnek egyre többen egyedül, mert nem éri meg párkapcsolatban/házasságban lenni, főleg nőként.


A gyerekvállaláshoz meg azért várnak több támogatást, mert rohadt sokba kerül.

2023. jún. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
7%

8-10. Még legalább jól félre is értettetek.


Nem egyéni, hanem össztársadalmi szinten értettem a dolgot. Nem azért lesznek gyerekeid, hogy ők személyesen majd téged kiszolgáljanak. Hanem neked lesznek gyerekeid, a többieknek is lesznek és így a társadalomban lesz elég ember a munkák elvégzésére. Nem a te gyereked fog majd ápolni téged öreg korodban, hanem egy másik emberé, de az a gyerek is megszületett végül, ahogy a te gyerekeid is megszülettek és a társadalom hasznos tagjaivá váltak. Tudjátok, ez a gondolat, hogy nem mindent az egyén szintjén kell nézni és értékelni, hanem a társadalom tagjai a társadalomért is tesznek erőfeszítéseket, nem csak saját magukért. Bár tudom.


"Neked kell megteremteni az öregkorodra is a feltételeket."

Ez is pont erről szól. Én megteremtem, de sokan nem fogják. És mivel társadalomban élünk, mások baja az én bajommá is válik idővel, akkor is, ha erről nem akarok tudomást venni. Tehát nem csak a saját, hanem össztársadalmi szinten is érdemes nézni a dolgokat és tenni a jobb világért.

2023. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
12-az emberiség folyamatosan növekszik, tehát nincs hiány gyerekekben össztársadalmi szinten. Ha majd nem lesz elég magyar fiatal, akkor jönnek az ázsiaiak, mint ahogyan az már meg is történik napjainkban.
2023. jún. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Hiába születik valakinek gyereke, ha az a "gyerek" egy kicsit is élelmesebb akkor kiköltözik külföldre. Van aki már egyetemre is oda megy, vagy egyetem után húzza el a csíkot. De a jó szakemberek is már nyugaton vannak. És egyik sem ide fizet adót, az ő gyerekeik is külföldön születnek meg!

Úgyhogy már össztársadalmi szinten sem lehet azt mondani, hogy "majd a másik ember gyereke fog ápolni", mert aki ilyesmire adja a fejét, az is inkább az osztrák vagy német nyugdíjasokat fogja ápolni tripla annyi pénzért, nem az itteni öregeket!

2023. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%
14-így van. Ha nem is konkrétan ápolja a német, osztrák nyugdíjasokat, de adót oda fog fizetni. A társadalmak átrendeződését tudomásul kell venni. Lehet, hogy a magyarok fogynak, de cserébe megy a migráció a szegényebb országokból a gazdagabbak felé. Ha nem lesz elég adófizető, akkor majd welcome lesz a gazdasági migráns kishazánkban is.
2023. jún. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

14-15. És ti miért ne mehetnétek a külföldre költözött gyerekeitek után? Az én szüleim is mondták, hogy gondolkodnának rajta, hogy utánam jöjjenek, ahogy egy haverom anyja is mondta ezt a fiának, akinek 3-ból 2 gyereke külföldön van. Ha 40-50-es vagy és külföldre ment a huszonéves gyereked, akkor nem kell saját magadat temetni, mint aki örökre röghöz lenne kötve oda, ahol épp most lakik. De ha beszélsz nyelvet és van egy kis vagyonod, akkor idősebben is mehetsz a gyerek után.


13-15. Nem, ez egy nagyon elavult koncepció, hogy az emberiség folyamatosan növekszik. A növekedés meg fog állni viszonylag hamar, ahogy a legcsóróbb helyekre is eljut az oktatás és viszonylagos béke majd. És nem kell nyugati szintűre gondolni, Kínában sincs nyugati demokrácia, de megállt a növekedés, sőt már bajok is vannak, ahogy Indiában is lassan megáll a növekedés. Követi őket pár évtized múlva Afrika. Ami most Észak-Amerikában és Európában van, az lesz a világon szinte mindenhol néhány évtized múlva a születésszámokat tekintve. Az ázsiai import országokban is óriásit zuhantak a születések mostanában, pl. a sokat emlegetett Fülöp-szigeteken is.

2023. jún. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

16-gyerek nélkül is mehetsz külföldre, ez a kettő abszolút nem függ össze.

Szerintem az sem okoz semmilyen katasztrófát, ha megáll a Föld népesség növekedése. Amúgy meg ezt csak a század második felére jósolják. Én most vagyok 40+-os, szóval nekem az már mindegy is :)

2023. jún. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Leclerc ***** válasza:
68%

Mert rosszabbul élünk, mint 30 éve.

Ez a nyomorék nép, pedig megszavazza a tolvaj bandákat 30 éve. Jó helyre ment az x ti csórók!

2023. jún. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Már 20 éve sem volt alapvető a gyerekvállalás.

40-es vagyok, az èn korosztályomban sem vállalt sok pár gyereket, ha mégis, általában egyet, a kettő nagyon ritka. És ez csak egyre inkább ìgy lesz.

2023. jún. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Már miért kéne alapvető legyen a gyerekvállalás?? Maximum az az alapvető, hogy az ember szabadon dönthet hogyan kíván élni és hogyan nem, de a gyerekcsinálás semmiképpen nem az, főleg nem a mai világban. Nem mindenkinek vágyálma, hogy 18-20 évre totálisan háttérbe szorítsa magát egy óriási és életreszóló felelősséggel járó gyerek miatt.
2023. jún. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!