Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van olyan, hogy valaki alapvet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, hogy valaki alapvetően rendben lenne személyiségben, csak nem tesz eleget ahhoz, hogy társat találjon?

Figyelt kérdés
Itt az oldalon is, ha valaki feltesz egy kérdést, hogy miért nem sikerül társat találni, általában az szokott lenni a válasz, hogy nézzen magába, biztos nem elég jók a szociális készségei, a külseje, túl magasra teszi a mércét, stb. Viszont van olyan, hogy az ember alapvetően rendben van külső és egzisztencia téren, tud is viselkedni társaságban, el is jár programokra, de mégsem jön össze semmi neki? Vagyis gyakorlatilag próbálkozik, de nem elég rámenősen, mert valamiért már nem hisz annyira a párkapcsolat értékében, mint a médiában azt bemutatják.

2023. jún. 23. 11:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Hát akiből süt, hogy muszájból ismerkedik, az nem vonzó.
2023. jún. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Igen. Én is csak unalomból társkeresőztem egy ideig és hát annyi idő alatt lehetett volna párom de nem akartam és nem adtam senkinek esélyt.
2023. jún. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, élő példa vagyok rá. Szingliként is bizonyos periódusokban tök jól megvagyok, olyankor én sem teszek erőfeszítéseket, hogy párt találjak.
2023. jún. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Egyébként ez egy nagyon jó kérdés! Az oldal specifikumából meg az itt található felhasználókból is ered, hogy a "magába nézést" itt 99% úgy érti, hogy az illetővel valami ALAPBÓL nem oké és szégyellje magát, biztos egy buta incel stb. Pedig nem mindenki ilyen.


Én szingliként írogattam ide annó, ismerkedés céljából, de legbelül unaloműzésként éltem meg, találkozni soha nem akartam senkivel, ahhoz túl lusta vagyok, meg az egész itt egy zsákbamacska.

2023. jún. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Mondjuk a fő kérdés és a részletezés slightly különbözik.

Nekem pl van egy barátom, a leegészebb ember akit csak ismerek, a lehető legtöbb téren rendben van és... 0 energiát fektet az ismerkedésbe. Nem arról van szó, hogy nem hiányzik neki a nő, de különösebben annyit nem gondol bele, hogy megérje számára tenni is érte. Azt mondja ő önmagában is képes boldog lenni, szóval ha valahog yösszejönne véletlenül egy kapcsolat, akkor nem ellenkezne, de külön nincs rá szüksége a boldogsághoz.


Ha viszont azt nézzük amit írtál a kifejtésbne, hogy valaki próbálkozik, de nem elég... akkor az azt jelenti, hogy szociális készségek szintjén mégsem teljesen elégséges a szintje, hiszen kontaktusba kerül a célcsoporttal ismerkedési szándékból, mégsem sikerül. Persze, sok véletlen és körülmény közrejátszik, de ha már nagyobb sázmokról beszélünk és így is 0 siker, akkor ott bizony nem arról lesz szó, hogy folyton a körülmények áldozata, hanem hogy valami hiányzik, hibádzik. És ez általában a szociális készség amivel felismered, hogy ki lenne a megfelelő ember, felismered hogy hogyan lehet közelíteni hozzá, felismered, hogy milyen mértékű közeledés az optimális stb...

2023. jún. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
5. Én is ilyen vagyok. Igazából sosem kezdeményeztem egyetlen nőnél sem, amióta az eszemet tudom, a lányok ismerkedtek velem, én meg belementem. Nem büszkeségből mondom, tényleg nem volt sok kapcsolatom életemben, de azok hosszúak voltak és abszolút élhetőek. Úgy vagyok vele, ha van, van, ha nincs akkor nincs.
2023. jún. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5

Igen, ezt nem tisztáztam eléggé, nem is kifejezetten a próbálkozásra értem azt, hogy "nem elég", hanem a motivációra is, mert végülis az a mozgatórugója az egésznek, hogy tényleg akarod, hogy legyen kapcsolatod. Ha csak úgy tessék-lássék módon csinálod, akkor értelemszerűen nem érhetsz el úgy sikereket, mintha szívvel-lélekkel akarnád. És ez itt a főbb kérdés, hogy a motiváció is lecsökkenhet, mert rengeteg kompromisszummal jár egy kapcsolat.

2023. jún. 23. 12:02
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Hát igen ha nem vagy motivált, akkor nem jön össze, csak ilyen szánalomkapcsolatok. A másik nagyon akarja, te meg belemész, mert nincs jobb, vagy lusta vagy mást keresni. Voltam ebben én is, annyi a csavar benne, hogy a motivációt én nem párkeresés közben veszítettem el, hanem pont, hogy kapcsolatban..
2023. jún. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember ilyen kérdező, csak ezen az oldalon terjednek elborult, alaptalan nézetek, hogy aki egyedül van az biztosan selejtes, meg rossz a személyisége, unalmas stb.

A valóságban rengeteg ronda, unalmas, céltalan, lusta embernek van családja, felesége/férje, gyerekei, kapcsolata. Sőt! Ugyanez igaz a szar emberekre. Hány pszichopata, idióta, gyerekes, perverz, beteg, lelki nyomorék embernek van kapcsolata...

De itt persze minden válaszoló tökéletes minden téren és amikor valaki felteszi a kérdést, hogy vajon mitől sikertelen, mehet a támadás együttes erővel. Szánalmas az egész.

Illetve az is, hogy nagyon sok szándékosan hergelő, vitát generáló kérdés kerül fel nap mint nap, és akár a normális vita/válaszok közé is mindig beférkőzik a trollkodás, az irigység, a szándékos uszító válaszok tömkelege.

Egyébként is a "személyiséget" mi alapján lehet osztályozni? Ki dönti el milyen személyiség jó és milyen rossz? Nem az a lényege a TÁRSkeresésnek, hogy a hozzád ILLŐ valakit keresed? A személyiséget, - ami egy totál megfoghatatlan és abszolút nem objektív dolog - felhozni mint példa ezért baromság. Ahány ember annyi személyiség, annyi élettörténet, maximum nagyvonalúan lehet kategórizálni a dolgokat. Szóval aki sikertelen a társkeresésben annak BIZTOSAN nem a személyiségével van "gond", mivel ez egy olyan dolog amivel nem lehet gond (nyilván a normál, mentálisan ép egyéneknél nézve). Maximum rossz helyen, rossz időben, rossz társaságban van.

A külső e téren azt mondom sokkal inkább lehet objektív, mert vannak olyan vonások, jellemzőek amelyek nagyjából, általánosságban pozitívnak vannak bélyegezve.

2023. jún. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A személyiség romantikus értelemben egy mítosz. A kinézet számít igazán. Ez onnan tudható, hogy nagyon szar személyiségű, de szép embereknek (férfi, nő, mindegy) sosincs gondja az ismerkedéssel. Legyél vonzó külsőre, főleg olyan dolgokban, amiken nem lehet változtatni (arc, magasság, de megsúgom a testalkat is RÉSZBEN ide tartozik és most nem a zsír leadás képességére gondolok). Minél vonzóbb vagy, annál nagyobb eséllyel lesz sikered a társkeresésben. A szocializáció és a pénz segíthet, sőt olyan is létezik, amikor valaki ezek miatt van valakivel, de külsőre kell minél jobban kinézni. A fenébe is, még a legnagyobb esélye annak, hogy a másik veled akar maradni és nem szakít később (plusz nem lesz halott a hálószobátok), arra is akkor van a legnagyobb esély, ha jól nézel ki. Mert ez kb. mindent felülír.


Ja és persze ez a legtöbb ember fejében nem ilyen tudatosan van ott, hanem ösztön szinten, plusz az emberek szeretik megideologizálni is, hogy ők persze nem azért vannak a másikkal főleg, mert vonzónak találják, hanem más dolgok miatt.

2023. jún. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!