Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerelmes vagyok egy elkerülő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelmes vagyok egy elkerülő kötődésű személybe. Be is vallottam neki, természetesen azonnal hátraarcot csinált, és gyorsan lerázott. Van ebből visszaút? Vagy nem tehetek semmit?

Figyelt kérdés
Sejtettem, hogy ez lesz a reakciója, azt hittem, majd feldolgozom, de akartam már, hogy érjen véget a "játszma", mert idegtépő volt. Mégsem tudom kiverni a fejemből. Nem kommunikálunk, bár le se tiltottuk egymást. Annyira szeretném őt megérteni, és kapcsolódni hozzá, és megtudni, hogy tényleg nem tetszem neki, vagy a kötődési mintázata miatt utasított vissza és szaladt el? Meg nem kérdezhetem, csak valahogy meg akarom érteni. Bárcsak ne lennének érzelmeim, hogy továbbléphessek, de ez így pocsék, hogy én érzek és akarom, ő meg gőzöm sincs, mert az elkerülő kötődésűekről azt olvastam, hogy akarni ugyan akarnának, de félnek a csalódástól, ezért bele se vágnak, és minél jobban "tapad" valaki, annál inkább menekülnek, még akkor is, ha egyébként meg vágyják a kapcsolódást. Mit lehet ezzel tenni? Teljes patthelyzetnek tűnik. Hogy segíthetnék neki? És magamnak? Annyira szeretném nem szeretni őt, de így csak szenvedek, és igazán ki se mutathatom, mert a környezetemnek már elege van belőlem. Képtelenség így normális életet élni, amúgy sem voltam túl rendben magammal, de most meg pláne... Belezuhanni egy elérhetetlen emberbe, még ez pont hiányzott, köszi, Sors, vagy jóisten, vagy akárki vagy, aki így szórakozol velem...

2023. aug. 5. 19:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak érdekességből hány éves vagy? Illetve te vagy a férfi? Egyébként kifejezetten nehéz helyzet, szerintem az idő csak annyiban tud segíteni, hogy más után nézz, másokkal ismerkedj, és maga az ismerkedés fogja majd elfeledtetni ezt veled
2023. aug. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Lány vagyok, a férfi az elkerülő. Számít a kor? Mindketten felnőttek vagyunk, ő fiatalabb valamivel tőlem, de már így is bőven felnőtt kategória.

Igen, az idő, ezt midnig mondják, hogy majd mindent megold. Meg hogy "engedd el". Jó. Hogy?

Valójában annak ellenére, hogy le lett rendezve az ügy, mármint gyoran le lettem én rendezve, mégis úgy érzem, hogy nincs ez teljesen lezárva. Lehet, hogy önámítás, de az is, hogy csak azért kaptam azt válaszként az arcomba, amit, mert ez már maga az elkerülés következménye. Mégse mondhatta azt, hogy bocsi, te is bejössz, de most megijedtem tőle, hogy mi lenne, ha megpróbálnánk, ezért inkább kihátrálnék ebből az egészből, és hagyjuk a fenébe".

2023. aug. 5. 19:59
 3/12 anonim ***** válasza:
47%
írtam privit, egyik ismerősöm elég hasonló helyzetbe van.
2023. aug. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
amúgy végső esetben pszichológus ebben segíthet.
2023. aug. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tehetsz semmit, hogyha ő nem hajlandó rá.

Egyébként meg hiába adna esélyt neked teljesen tönkretenne a "kapcsolatban" amiben féltékenység lenne, birtoklási vágy, akár megcsalás. Kell az neked? Érthető tényleg, hogy szerelmes vagy, de az nem, hogy a vesztedbe rohannál olyan fiú miatt, aki soha nem tenne boldoggá igazán (csak egy ideig TALÁN).

Az idő segít, hiába klisé, de igaz, egyedüli gyógyír a szerelmi bánat ellen és persze a magadra való koncentrálás, szakember, ha jó sokáig tart és idővel más ferfi.

2023. aug. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy régóta ismered? Tehát biztosan tudod, hogy vannak kötődési problémái?

Amúgy honnan veszed hogy te bejössz neki? Csak a félelem miatt mondta hogy inkább ne?

2023. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

5-ös, igen, ezeket én is tudom, egész tervezetem van rá, hogyan segítsek magamon, de jelenleg meg vagyok rekedve, nem tudok semmire sem odafigyelni, már a munkámra se, a héten az egyik ügyfelem szerződést is bontott velem, szóval tudom én, hogy a magamra való koncentrálás, meg szakember, meg önszeretet stb. Tényleg tudom. De borzasztóan érzem magam, és ha a korábbi szenvedéseimet veszem alapul, akkor jó 1-1,5 évnyi gyötrődés előtt állok,ennyi az "idő", ami majd "meggyógyít". Mert valójában nem gyógyít meg, csak a traumáim és csalódásaim száma nő eggyel, és ezek itt maradnak benn.

Azt meg nem tudhatjuk, mi lett volna, ha... Most elgondolom, hogy mi lett volna, és arra jutok, hogy tán még úgy is jobb kikerülni egy ilyen esetleges kapcsolatból, hogy BIZTOSAN tudom már, hogy nem működik, de mivel bele se mentünk, így ez elméleti dolog marad, és mindi gott lesz a fejemben, hogy akár kis százaléknyi eséllyel is, de talán lehetett volna működőképes. Az az infó eljutott hozzám, hogy dolgozni akar ezen, szakemberrel, így elvileg akár ki is jöhetne ebből, de én már nem láthatom és tapasztalhatom meg ezt, és ez bánt.

2023. aug. 5. 20:42
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha benne lennél a kakiban, vagy túl lennél rajta hidd el azt kívánnád, hogy bárcsak nem adtál volna neki esélyt, hogy még jobban tökretegyen mint voltál. Ezt most a be nem teljesült szerelem és egó mondatja belőled.

Egyébként tényleg honnan szeded, hogy kötődési zavarai vannak? És hogyha csak annyi, hogy nem vagy esete? Hogy csak egónövelésre szolgáltál, vagy csak szexre lettél volna jó, de inkább nem ment bele, nem hazudott neked, hogy szeret?

2023. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Elég biztos forrásból, maradjunk ennyiben. És ha ezt a mintát veszem alapul, akkor minden dolog, ami előtt értetlenül álltam, megmagyarázódik, nem beszélve az előéletéről.

Amíg ebből a forrásból nem tájékozódtam, én is simán ennyit gondoltam, hogy hát nem jöttem be, ez van, csak a szokásos, nincs itt semmi látnivaló, már megszokhattam volna. az is pocsék érzés lenne. De azt ismerem. ebben a szituban viszont még soha nem voltam, nyilván ezért ilyen nehéz elkezdeni feldolgozni. Mindenesetre más dolgok miatt úgyis mennem kell pszichiáterhez, és akkor ezt az egész témát elő fogom venni.

2023. aug. 5. 21:14
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hajrá, jót tenne.
2023. aug. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!