Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerelmes vagyok egy elkerülő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelmes vagyok egy elkerülő kötődésű személybe. Be is vallottam neki, természetesen azonnal hátraarcot csinált, és gyorsan lerázott. Van ebből visszaút? Vagy nem tehetek semmit?

Figyelt kérdés
Sejtettem, hogy ez lesz a reakciója, azt hittem, majd feldolgozom, de akartam már, hogy érjen véget a "játszma", mert idegtépő volt. Mégsem tudom kiverni a fejemből. Nem kommunikálunk, bár le se tiltottuk egymást. Annyira szeretném őt megérteni, és kapcsolódni hozzá, és megtudni, hogy tényleg nem tetszem neki, vagy a kötődési mintázata miatt utasított vissza és szaladt el? Meg nem kérdezhetem, csak valahogy meg akarom érteni. Bárcsak ne lennének érzelmeim, hogy továbbléphessek, de ez így pocsék, hogy én érzek és akarom, ő meg gőzöm sincs, mert az elkerülő kötődésűekről azt olvastam, hogy akarni ugyan akarnának, de félnek a csalódástól, ezért bele se vágnak, és minél jobban "tapad" valaki, annál inkább menekülnek, még akkor is, ha egyébként meg vágyják a kapcsolódást. Mit lehet ezzel tenni? Teljes patthelyzetnek tűnik. Hogy segíthetnék neki? És magamnak? Annyira szeretném nem szeretni őt, de így csak szenvedek, és igazán ki se mutathatom, mert a környezetemnek már elege van belőlem. Képtelenség így normális életet élni, amúgy sem voltam túl rendben magammal, de most meg pláne... Belezuhanni egy elérhetetlen emberbe, még ez pont hiányzott, köszi, Sors, vagy jóisten, vagy akárki vagy, aki így szórakozol velem...

2023. aug. 5. 19:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

Férfira nem mászunk rá! Kötődési mintától függetlenül! Illetve egy nő nem mászik rá…

Helyette teszünk jelzést, olyat, amit ért, hogy szabad a pálya… ha nem lép erre, akkor elfogadjuk, hogy nem vagyunk az esete. A nő jelez, a férfi lép, a jó dönt.

Megsúgom, ha bejönnél neki, akkor nem számítana a kötődési mintázata. Az ösztön, a szaporodási drive igen erős.

Tovább kell lépned, mert így lemaradsz arról a pasiról is, akinek te kellesz :)

2023. aug. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom eddig mennyi közöd volt az illetőhöz (?), de én úgy tapasztaltam hogy az elkerülő kötődésűnek is csak addig kellesz amíg van szex, meg esetleg közös programok (hogy ő ne unatkozzon egyedül), de amint ki kellene mondani hogy komoly kapcsolat/összeköltözés/eljegyzés/házasság/gyerek - mindegy melyik ezek közül - az elkerülő kötődésű azonnal visszavonulót fúj.

De érdekes módon addig kell neki a másik amíg van szex meg közös programok mindenféle "elköteleződés" nélkül. Attól érdekes módon sosem fél az illető!

Női részről annyi igaz, hogy kár utána futni, és kár reménykedni hogy majd te megváltoztatod!

Neki kellene pszichológushoz menni, és szakember segítségével kielemeztetni hogy miért lett elkerülő kötődésű (családi mintákból hozhatja). De amíg Ő nem tesz semmit hogy ez változzon, addig neked sem érdemes ezen lelkizni, magadat vádolni.

Volt szerencsém egy ilyen férfihoz, évekig kitartottam mellette.

Ma már tudom hogy nem kellett volna. Magamat hibáztattam hogy velem lehet a baj, de mára már kiderült, hogy az utánam következő (és az elődeimmel) nőkkel is pontosan ugyanazt csinálta amit velem.

Ő nem képes a normális kapcsolódásra. Kb. 1-2 évig sikerül a nőket bepalizni a "nagy szerelem, komoly párkapcsolat, összeköltözés lesz" dumával, de utána mindig menekülőre fogja. Én nem vonom kétségbe, hogy benne is megvan a komoly kapcsolatra az igény, de minden egyes nőben talál valamit ami nem tetszik neki, csak hogy ne kelljen összeköltözni, házasodni, vagyonközösséget vállalni stb, stb.

Így 1-2 évnél tovább egy nő sem marad vele (vagy ő szakít), pedig egyébként egy tanult, művelt ember, magasan kvalifikált, jól áll anyagilag, jól is néz ki.

De ő szentül hisz benne hogy csak keresgélnie kell az igazit, mert a nőkkel van a baj, nem vele. Pedig teljesen normális barátnői voltak minden tekintetben. De amikor meg kellene lépnie a szintlépést, akkor hátra arcot csinál, és mindenféle mondvacsinált indokkal szakít. Talán még én voltam aki a legtovább kitartott mellette (5+év).

Ez az elkerülő kötődés olyasmi mint az üldözési mánia csak enyhébb verzióban. Nem tapad rá a másik, de ő ennek ellenére betegesen félti a lakását, vagyonát, pénzét, idejét stb,stb. Persze a szex és a lelkizés az kell neki, csak az ő részét nem akarja beletenni egy komolyabb elköteleződésbe (nem az anyagi részére gondoltam!).


Persze van az a verzió is, hogy te nem kellesz a pasinak annyira hogy rád áldozza az idejét, kapcsolatot akarjon, mert nem tetszel eléggé vagy nem szeret.

2023. aug. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!