Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Vannak olyan embernek, leendő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak olyan embernek, leendő partnerek, akik (viszonylag) egészséges lelkűek? Nem az kell, hogy ne legyenek bizonytalanságaik, hanem hogy legyen bennük önreflexió, igény az önismeretre, ne bántsák a másikat.

Figyelt kérdés

Korábban azt éltem meg, hogy nem mindig számíthatok a partneremre. Igaz, ő meg azt, hogy van mellette valaki, akinek irreálisan magas elvárásai vannak. A kérdés ma sem eldöntött.

Szívesen hallanék olyan történeteket, amikor valaki olyan párt választott, hogy azóta is minden nap örül a választásának, olyat is, ha valaki nem hisz a jó választásban, vagy hogy vannak egészséges emberek. Mi az esély vajon jó párt találni, jó kapcsolatban élni?


2023. okt. 17. 17:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem láttam még egészséges embert. Mindenkinek vagy kisebbségi komplexusa van(pl nàrci), vagy önbizalomhiánya, és állandoan görcsöl, vagy akik mindig lenézik minden párjukat az örök elégedetlenek (valójában azoknak is önmagukkal van bajuk), vagy akik mindig a párjuk alá rendelik magukat(szeretetpitiző kapcsfüggők), aztán a rengeteg megalkuvó aki csalja a párját meg a liánozósak, vagy akik nem szakítanak hanem szakítást provokálnak ki, vannak akik képtelenek bízni vagy egyenességre, mások meg hiába gazdagok megvan mindenük szép család stb mégis irigyek másokra állandóan, másokat gúnyolnak bántanak, meg az életképtelenek vagy akik nem hisznek magukban, vagy a sikeresek akik gázolnak mindenkin stb.


Igazábol azt kell megtalálmi akinek a sérüléseivel még együtt lehet élni vele es a másiknak nem toxic.

2023. okt. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát pl Svájcban biztos lehet ilyeneket találni nagy nehezen. Itt nálunk max fiatalabb korban, később kihalnak, vagy nincs idejük mert túl sok munka hárul rájuk.
2023. okt. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

Én egészségesnek gondolom magamat és a páromat is. Egyikünknek sem voltak nagy traumái (a kötelezőket pl nagyszülő vagy házikedvenc elvesztése persze igen, de olyan kiemelkedő, fel nem dolgozott nem). Egyikünknek sem törték még össze a szívét. Teljesen tiszta lappal, egészséges lélekkel vágtunk bele.


Minden nap örülök a választásomnak. Szerintem teljesen egészséges a kapcsolatunk, boldogok vagyunk.


Hogy erre mennyi az esély, nem tudom. Emberfüggő. Nekem 1/1. De persze függ sokmindentől, pl a szüleimnek is jó a kapcsolata, jó példát láttam (párom dettó). Illetve, hogy mennyire vagy érett. Pl én 14-16 évesen nem lettem volna alkalmas egy jó párkapcsolatra, és szerintem sokan vannak így és bár akkor sajnáltam, hogy nincs párom, ha lett volna, sokkal nehezebb lenne most egészséges felnőtt kapcsolatot kialakítanom. De függ emberismerettől, önismerettől (nekem pl lehetőségem lett volna korábban is, csak úgy ítéltem meg, hogy azok nem lennének maradéktalanul boldog kapcsolatok. Önismeret, hogy tudd mit szeretnél stb). Illetve a környezeted, hogy kik vesznek körül, akár szocializálódás, akár potenciális partnerek tekintetében.


Rengeteg embert ismerek, akiknak elsőre vagy másodjára összejött ez. Persze van, hogy valakinek sosem sikerül.

2023. okt. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
3 Ha teljesen egészségesnek gondolod magad, az már egy kicsit azért rossz jel. Tudod vannak olyan személyiségzavarok ahol az egyik kritérium hogy semmi problémát nem vesznek észre magukban.
2023. okt. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
25%

4.


Sajnálom, hogy te még nem találkoztál mentálisan, lelkileg egészséges emberrel.


Sajnállak.

2023. okt. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Hát igen, ez a sajnálatos reakciód is beleillik a képbe, hogy így szeretsz sajnálgatni embereket kedvtelésből, ok nélkül (Amúgy a sajnálat okkal is elég passzív agresszív). Találkoztam olyan emberekkel, akiket kiemelkedően egészségesnek gondolok lelkileg, de ők nem saját magukra szokták mondani. Ettől még lehet hogy valaki saját magára mondja és tökéletesen egészséges, de nagyon sokszor valami gond van azokkal akik magukra mondják. Pl, barátnőm anyja is mondogatja hogy ő milyen egészséges, aztán hajjaj.
2023. okt. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%

#4

Jó de egy egészséges ember meg helyesen gondolja azt hogy egészséges:D

Viszont ami nekem gyanús a #3-ban, hogy "Rengeteg embert ismerek, akiknak elsőre vagy másodjára összejött ez"

Azért ez teljesen irreális, még ha tényleg azt nézzük, hogy egészséges emberek vesznek körbe

2023. okt. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7 Igen, nekem is inkább a szövegkörnyezet miatt fordult meg a fejemben hogy egy icipici kilengés azért lehet ott, de lehet hogy csak különleges környezetben van.
2023. okt. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
38%

6.


Látszik, hogy kényszeres vagy.


Keress fel egy pszichológust.

2023. okt. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én jobban szeretek olyan emberekkel együtt lenni, akiknek voltak már komolyabb traumái és meg tudtak küzdeni velük. Ez nekem mutat egy hozzáállást. Akivel még nem történt semmi, az valószínűleg keveset élt, nem lépett ki a komfort zónájából, vagy képtelen konfrontálódni. Körülöttem rengeteg baj van, a gyerekkorom csapnivaló, nagyon sokan haltak meg a környezetemben. A párom helyzete sem rózsás. Ennek ellenére a kapcsolatunk tökéletesen harmonikus. Egyszer sem veszekedtünk mióta együtt vagyunk, ennek ellenére apatikusnak sem mondanám magunkat, megvan a kellő szenvedély.
2023. okt. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!