Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van ez a kettős mérce a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez a kettős mérce a párkeresés terén?

Figyelt kérdés

Ha egy szegény férfi, egy tanult és átlagos vagy attól jobb egzisztenciával rendelkező nőt akar meghódítani, akkor kb. ki van röhögve az itt kommentelők részéről.


Ha egy szegény nőt, egy tanult és átlagos vagy attól jobb egzisztenciával rendelkező férfi lepattint, akkor meg kb. máglyán égetik el az itt kommentelők.


Férfiként én abban hiszek, hogy hasonló egzisztenciális szint mellett működhet a dolog. Mit kezdjek pl. egy olyan nővel, aki fele annyit keres mint én? Segítsem mindenbe a saját életszínvonalam "romlása" mellett vagy esetlegesen a jövőbeli terveim kárára (amikhez nagyobb anyagi tőke kell, pl egy 0km-es autó stb)? Köszi, de nem.


márc. 29. 08:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%

Igazából nagyon egyszerű a válasz erre.

A nők igen még a kevésbé dekoratív hölgyek is válogathatnak a pasik között.

A pasik viszont,hogy válogathassannak a nők között valamit fel kell mutatniuk,valamit már le kellett rakniuk az "asztalra",hogy azt a teljesítményt a nők elismerjék.


Vagy...

Vagy pedig piszok jóképűnek kell lenni hozzá.

márc. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1 - Szerintem a nők közül az alja réteg, aki átlagos, nem tanult és nincs is valami jó egzisztenciális háttere, az nem igazán válogathat a férfiak közül. Ilyenekkel vannak tele a társkereső appok évek óta (szinte kb ugyanazok amúgy) és valahogy nem úgy tűnik, hogy ugranak rájuk a férfiak.


Nekem nemrég ért véget egy kapcsolatom ami sok ideig tartott. Beregeltem tinderre és a felhozatal az, ami 1,5 éve volt. (vidék)

márc. 29. 08:56
 3/19 anonim ***** válasza:
64%

Ez régről maradhatott amikir a lányok, nők még nem dolgoztak, a férfinak kellett eltartani a születő gyerekekkel együtt.


Ma akármennyit pattognak itt, sokkal több példát látok a hasonló keresetű párkapcsolatra, mint a gazdag férfi, csoró nőre. És a hasonló kereset az mindegy hogy nettó 200, vagy 2 milla.



De ahol a nő mégis eltartott, az nem plázázik meg divatozik, hanem vezeti a háztartást. Szoval az itteni válaszolok nagyon tévedésben vannak amikor azt gondoljak hogy minden nő olyan hogy rá százezreket kell költeni, és ő ezert nem ad semmit, csak a lyukát.

márc. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Igen, a normálisabb nők akik mondjuk beköltöznek egy férfi lakásába, azért nagyrészben ellátják a házimunkát. Szerintem a legtöbb örül, hogy nem kell otthon élnie a szüleivel vagy albérletbe lakni.


Az itteni pár kicsit szelepes nőnek az agymenése ez a nem csináljuk a házimunkát mert nem csicskák vagyunk.


Én teljes mértékben a hasonoló szintben hiszek, volt már szerencsém a nem hasonlóhoz, soha többet.

márc. 29. 09:01
 5/19 anonim ***** válasza:
58%

Nincs kettős mérce. Nem ugyanazok válaszolnak minden kérdésre. Van aki szívesen segíti a másikat mert van neki miből és ő se károsodik. Van aki meg se teheti, van aki eleve sz@rr@gó vagyoni helyzettől független.

Én annak a híve vagyok hogy azt várom el ami nekem is van. Sokan ezzel nem értenek egyet mert közösen szeretnének lakást, kocsit.

márc. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nekem is van miből segíteni, de nem akarom. Lehet nevezni spúrnak, de a sok csalódás után inkább előrébb helyeztem az egyéni céljaimat. Pl. egy új autó, ami 10+m forint vagy sporteszközök stb.


Eleinte én is ilyen segítőkész és támogató voltam, aztán a sok kvázi átb*szás/csalódás után már nem vagyok az. Ez nem spúroskodás, egyszerűen az embernek fontosabbak a saját céjai, mint valaki segítése aki nem tesz azért, hogy jobb legyen neki.


Nekem van lakásom, én nem várom el a saját lakást pl. Az viszont fix, hogy egy közös lakás miatt nem fogom eladni a sajátomat. Vagy közös hitel/ beruházás ahol minden 50-50 és egy teljesen új lapról megy a dolog vagy nem lesz közösen birtokolt ingatlan.

márc. 29. 09:09
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Van meg nincs is kettős mérce, attól függ, hogy kicsoda ír választ. Vannak olyanok akik szerint a férfinak valamivel többet kell keresnie és rendelkeznie saját autóval, lakással akkor is ha nekik nincs és vannak olyanok akik tényleg csak azt várják el ami nekik is van.
márc. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
7 - Mondjuk a jogsi nélküli nő nálam pl instant kuka. :D
márc. 29. 09:30
 9/19 LuckyLevi ***** válasza:
26%
Ez nem kettős mérce. Hiszen két különböző nemről beszélünk. Különböző igényekkel. Szerintem konszenzus van abban, hogy a nők alapvetően két típusú férfit keresnek. Az egyik a jó genetikàjú, tehát szép, a másik a stabilitást, biztonságot nyújtó. Ez ritkán esik egybe egy férfiban. Innentől kezdve ha nem vagy különösen jóképű, akkor nem fogsz jobban kereső csajt talàlni. Ezért a fölényes nevetés, gondolom. Mert nem élsz a realitásban. Egy pasi viszont egyféle nőt keres, aki szép. Nyilván vannak kivételek és vannak másodlagos, harmadlagos szempontok. Például mindkét nem esetén látunk olyan embereket, akiknek kb. mindegy kivel vannak, csak valaki szeresse őket.
márc. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
97%

Legyen nyugodtan, mindenki azt vár el amit csak akar. Maximum jól választ, minimum megszívja a választást vagy hoppon marad.

Én szerintem egyedül ezekkel az anyagias igényekkel egyedül az a probléma, hogy kiesik a szűrőn olyan ember is aki lehet, hogy boldoggá tenné a másikat. Azért jogsit bármikor le lehet rakni, autót is lehet venni nyugodtan. Egyáltalán nem biztos, hogy a másikon kapaszkodna fel. Szerintem ez is probléma, hogy eleve negatívan állnak egy páran a társkereséshez, a legrosszabbat feltételezik egymásról.

Pedig még nem ismerted meg, nem viselkedik úgy, hogy le akar húzni anyagilag addig nem beszélhetünk tényekről.

És ha mindjárt 100 emberből 50-80 lehúzna akkor is maradna kivétel.

Egy kalap alá vannak véve az emberek nemtől függetlenül és ez baj. Na de mindenki tudja a magáét.

márc. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!