Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van ez a kettős mérce a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez a kettős mérce a párkeresés terén?

Figyelt kérdés

Ha egy szegény férfi, egy tanult és átlagos vagy attól jobb egzisztenciával rendelkező nőt akar meghódítani, akkor kb. ki van röhögve az itt kommentelők részéről.


Ha egy szegény nőt, egy tanult és átlagos vagy attól jobb egzisztenciával rendelkező férfi lepattint, akkor meg kb. máglyán égetik el az itt kommentelők.


Férfiként én abban hiszek, hogy hasonló egzisztenciális szint mellett működhet a dolog. Mit kezdjek pl. egy olyan nővel, aki fele annyit keres mint én? Segítsem mindenbe a saját életszínvonalam "romlása" mellett vagy esetlegesen a jövőbeli terveim kárára (amikhez nagyobb anyagi tőke kell, pl egy 0km-es autó stb)? Köszi, de nem.


márc. 29. 08:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%

Ja elfelejtettem leírni, hogy sose tudja az ember mikor fordul meg a kocka. Lehet, hogy most te jól keressel, jó az állásod, sikeres vagy, de jöhet olyan időszak, hogy nem leszel az, pl. kiégsz, depressziós leszel, nem fogod bírni húzni az igát és a másik meg feljebb jut akit addig lenéztél, hogy semmit se ér azért mert nincs jogsija, mert nem keres annyit.

Lehet, hogy hiába kerestek hasonlóan a pároddal, hiába éltek, gondolkodtok hasonlóan ha szorul a kapca ki fog téged vágni mert már nem vagy olyan gazdag, sikeres mint az elején és nem ad neked időt, hogy összeszed magad, nem nyújt támaszt neked.

Pedig az, hogy a másik melléd álljon, végighallgasson, segítsen ahogy tud nem kerül pénzbe, nem tudod pénzben mérni.

Az ember ha tényleg szerelmes a másikba nem az a fő szempont, hogy mennyit adott kölcsön, magától ajánlja fel, hogy segít neki és a másik viszonozza más alkalommal más formában.

Akinek a jogsin csúszik el a párkeresés miközben jól kijön a másikkal, megvan a kémia, vonzalom az szerintem nagyon pénzcentrikus, anyagias és felszínes.

Pont amiatt nincs is bőven szerencséje.

márc. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
10 - Részben egyetértek. Én közel vagyok a 30hoz és ebben a korosztályban is ismerkedem. Nekem egy olyan nő, akinek 30 évesen nincs jogosítványa, nem igazán tűnik jó dealnek. Vidéken egy autó kb létfontosságú, nincs kedvem taxizni mindenhova. Ezért írtam, amit írtam.
márc. 29. 09:46
 13/19 anonim ***** válasza:
78%

Mitha bicikli, busz, vagy vonat nem létezne, mintha vidéken nem gyalogolhatna az ember, mintha nem fizethetne bele a benzin árába a másik.

Kifogásokat keresel. Még az sem biztos mint írtam, hogy nem tenné le a jogsit, hogy nem vehetne autót.

Azt se tudod az összes emberre rásózni, hogy azért nem rendelkezik vele mert nincs pénze, lusta, buta.

És hogyha volt neki, de balesetet szenvedett, vagy sose volt de balesetben volt, fél autót vezetni, nem tartja fontosnak, úgy tartja, hogy mocskolja a levegőt? Nem tudod, te eldöntöttél valamit és nem engedsz belőle.

Na hát ha vénlegény maradsz vagy kifogsz hasonló mentalitású nőt mint te és a kakiban elhagy akkor magadra vess. Amúgy nagyobb városban miért nem próbálkozol, miért nem költözöl nagyobb városba? Miért vagy falusi? Félsz váltani, lenézed a városiakat, vagy attól tartasz, hogy ők téged? Az ugyanaz mint ahogy te teszed azokkal a nőkkel akik nem tartanak ott mint te.

márc. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
68%

Azért van kettősmérce, mert a két nem lehetőségei merőben eltérnek egymástól.

A legtöbb nő azt is megteheti (sokan meg is teszik) hogy nem vállal párkapcsolatot egy középszerű emberrel, ehelyett fennt van társkeresőkön (főleg tinderen) és csak kuratja magát ott a legjobban kinéző férfiakkal.

Míg a férfiaknak ezt csak egy kis része teheti meg, a többieknek párkapcsolatot kell találniuk ha nem akarnak becsavarodni (ahogy a kérdező)

Emiatt a férfiaknak sokat és sokmindent bele kell invesztálnia a nőkbe, nemcsak egy párkapcsolatba, de az ismerkedésekbe is, ha sikeres akar lenni. Ha erre nem hajlandó, a fene is megeheti a középszerűen vagy rosszabbul kinéző férfit mert nem fog partnert találni.

Vagy elfogadja ezt egy férfi, mint a legtöbb gazdag férfi gond nélkül el is fogadja, vagy egyedül rohad meg.

márc. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
63%

Az, hogy kinek mije van, az egy pillanatnyi állapot. Én sosem ebből indulok ki.

Nőként mondom, harminc éve vezetek, csitri korom óta, de jöttem már össze pasival akinek nem volt kocsija. Nem mondom hogy örültem, de a személyisége megfogott, és mindenemet fizetett a kocsimmal összefüggésben. Később aztán tudott venni saját autót.

És mindig megállapítom, hogy a nők, sokkal de sokkal toleránsabbak a férfiakkal.

márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
72%

Semmi kettősmérce, csak biológiailag más dolgok a fontosak a férfiaknak és a nőknek.

Ha egy férfi magánál 10-15 évvel fiatalabb cicababát akar, akkor fizessen.

Ha azt akarja, hogy a nő fizessen neki, akkor nézzen ki úgy, mint egy selyemfiú és elégedjen meg egy 20 évvel öregebb, lepukkant nővel.Ilyen egyszerű.

márc. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

"Vidéken egy autó kb létfontosságú, nincs kedvem taxizni mindenhova"


Vidéki pasi nem jó deal.

márc. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

17#

Tudom,hogy Pestről nézve mindenki vidéki,de...

De...


Vidéki pasi és vidéki pasi között azért van különbség.

Mondjuk egy olyan győri pasi,aki egy új építésű családi házban él, győr-nádorvárosban, az sokkal jobb "deal",mint az a vidéki pasi, aki mondjuk a heves megyei bélapátfalván él,egy vályogházban.

márc. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egyformán off.
márc. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!