Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hosszan tartó egyedüllét után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszan tartó egyedüllét után másoknak is vannak ilyen problémái?

Figyelt kérdés

Régóta nem volt párkapcsolatom, és ezalatt évekre kell gondolni. Mindig is vágytam rá, de korábban elkerült a szerelem. Mostanában viszont már nagyon is kerülget, de félelem van bennem. A hosszú egyedüllét alatt kialakítottam egy napi vagy akár heti rutint, ami szerint élek és talán túlságosan is önállóvá, erős személyiséggé váltam.

Aztán ahogy említettem, mostanában többször is megkörnyékezett a szerelem és talán már alakul is valami, de félelem van bennem. Félek, hogy mi fog történni, ha tényleg hagyom, hogy alakuljanak a dolgok. Mert mi van, ha csalódni fogok, megbántanak vagy én fogok csalódást okozni, és úgy egyáltalán, hogy hogyan fogok megállni ebben az új helyzetben. És tudom, hogy ránézésre nagyon könnyűnek tűnik a megoldás, de belül viszont nehéz rávennem magamat arra, hogy adjak esélyt a dolognak és ne zárkózzak el a lehetőségek elől, különben csak még rosszabb lesz a helyzet.

Ha valaki más is járt hasonló cipőben, biztos megérti, és szívesen meghallgatnám az ő tapasztalataikat is.


2015. máj. 27. 20:54
 1/7 A kérdező kommentje:
A lényeget kifelejtettem: amíg bennem van ez a félelem, addig nem is igazán tudok szerelmes lenni. A szeretetre, a kapcsolatra vágyom, mint mindenki más, de amíg ez a szorongás bennem van, addig nem tudok szerelmes lenni :(
2015. máj. 27. 21:20
 2/7 anonim ***** válasza:
A napi/heti rutin nálam is megvan. :) Egy idő után bele lehet szokni az egyedüllétbe, megszokni a teendőket, a nyugalmat, és azt, hogy senkihez sem kell alkalmazkodnod. Ez egy életmód, egy életszemlélet, sok olyan srác létezik, aki mindazok ellenére, hogy hosszú évek óta szinglik, a hátuk közepére sem kívánnak egy nőt. Nem azért mert gyűlölik a nőket, hanem kiélvezik az egyedüllét pozitív oldalát, és nehéz ebből a "jólétből" áldozni — vagy ha egyedülálló oldalról közelítem meg, pazarolni — nőre, párkapcsolatra, s minden velejáró kínra, gondra, bajra. Engem perpill taszít a párkapcsolat gondolata, el sem tudnám képzelni, sőt, esélyt sem adnék annak, hogy csak úgy betoppanjon az életembe valaki. Eleve borzalmas a felhozatal, de ez már más tészta...
2015. máj. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja igen, kimaradt, hogy lány vagyok. És az a legrosszabb, hogy én vágyom rá, aztán amikor ott a lehetőség, akkor már tudat alatt is a a hibákat keresem a másikban, hogy lebeszéljem magamat róla.
2015. máj. 27. 21:31
 4/7 anonim ***** válasza:

A szerelem már csa ilyen. gondokat és sok-sok örömöt okoz!

Ne agyalj rajta!

Élvezd!

2015. máj. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor valószínű nem fontos a kapcsolat már, ahogy írtad, régóta nem volt kapcsolatod és ha lenne, nem tudod hogy jól fog e működni, csinálhatod e amit eddig, vagy felfordul a megszokott életed.

Hát nem könnyű, az biztos,szerintem csak akkor menj bele a kapcsolatba, ha érzed a másikban a kötődést, vonzalmat, hogy akarod tényleg.

2015. máj. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én ugyan csak 7 hónapja vagyok egyedül, de az első kapcsolatom óta nálam ez most a rekord idő.

És ugyanezt érzem/gondolom, amit te leírtál. (+ kiegészül azzal, hogy van egy gyerekem, ezért méginkább elzárkózom attól, hogy alakuljon valami.)

2015. máj. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tipikus "vénlány" probléma, még ha fiatal is vagy.

Pontosan megfogalmaztad a lényeget. Próbáld "túltenni" magad, mert később ez csak fokozódik.

2015. jún. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!