Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi emberek, a legtöbbször...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi emberek, a legtöbbször miért úgy tekintünk párkereséskor a másikra, mint egy piacon megvásárolható kg húsra?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek! :)


Kezdem azt érezni, ez az egész társkeresés egy piachoz hasonlít, ahol az a lényeg, ki tud bőségesebb termést, tökéletes minőséget kínálni. Miért nem tudjuk elfogadni azt, ha a másik nem tökéletes? Miért nem tudjuk hibáival együtt elfogadni, ha közben remekül érezzük magunkat vele, és pont a jellemére hajazó emberre vágytunk mindig is?


2015. júl. 16. 00:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
leírtam milyen férfit szeretnék aztán kitöröltem, gondolom nincs ilyen.
2015. júl. 16. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
16%
Leìrtam milyen nőt szeretnék, aztàn kitöröltem, minden nő màs legtöbbje a pénzre hajt meg a jò kinézetre. Ha ez a két dolog passzol onnantòl màr lehet akàrmilyen moslék az ember ragaszkodni fog a nő hozzà, mert sok pénze van vagy, mert jòl néz ki vagy mindkettő. Az, hogy kiben mi van ma màr legkevésbé sem érdekel egyetlen nőt sem.
2015. júl. 16. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha nem felelsz meg a rostàn esélyed sincs bizonyitani milyen ember vagy
2015. júl. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem értem miért furcsa, hogy az emberek a nekik fontos szempontok alapján választanak. Gondolom te sem a nagyon kedves és értelmes, de leprás betegekkel kezdesz párkapcsolatba.
2015. júl. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


De, ha olyat keresünk, aki a hiánysságainkat kiegészíti, akkor nem egyenrangú partnert keresünk, hanem csak egy pótlékot, aki egyben a közönségünk is lesz saját gyengeségeink elcipelésére. Nem? :D


Nem egészen. :-) Megpróbálom felvázolni.

Ha az emberek tökéletesek lennének, akkor két ugyanolyan ember tökéletes párt alkotna egymással. De nem vagyunk tökéletesek.

Ha két teljesen ugyanolyan de tökéletlen ember összejön, addig remekül működhet a hasonlóságok miatt a kapcsolat, amíg le nem hullik a rózsaszín szemüveg. Akkor felerősödnek a hiányosságok, amik problémát generálnak. Na most ha ezek a hiányosságok ugyanolyanok, akkor nem tudják kiegészíteni, kipótolni egymást, és vagy az lesz, hogy unalomba fullad a kapcsolat, szépen ellaposodik, és vége, vagy egymást fogják bosszantani állandóan, és emiatt lesz vége (csak akkor nem feltétlenül békésen), esetleg lehúzzák egymást, pl. ha összejön két depressziós hajlamú, amint jönnek a szürke hétköznapok, egymást fogják lehúzni folyamatosan, ha összejön két nagyon akaratos ember, állandóan veszekedni fognak.

Ha a tökéletes ellentéteddel jössz össze, azaz nincs bennetek semmi közös, az kezdetben nagyon érdekes, izgalmas lehet, de hosszú távon nem működik, szintén szakítás vagy válás a vége, vagy egy mérgező kapcsolat, házasság. Tipikus az az eset, hogy "majd én megváltoztatom", és persze nem sikerül.

Úgyhogy az a jó, ha van bennetek bőven közös, de a hiányosságok, különbségek nem kibékíthetetlenek, hanem valahogy egymásba kapcsolódnak, és így tudtok pl. tolerálni egymásnak dolgokat, vagy a háztartásban jól megosztani a munkát. Mint egy puzzle.

Én pl. nem tudnék együtt élni dohányzóval, nekem ez egy kibékíthetetlen ellentét lenne, akármennyire is hasonlítunk más területen, más nemdohányzónak meg nem probléma.

2015. júl. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Végre (többnyire) értelmes válaszok. :)

A kérdésfelvetésre:

# 10-nek tökéletesen igaza van, hogy amikor már valaki "udvaron belül" van, akkor könnyebb tolerálni. Mert ami idegen, az ijesztő! Hosszú ideig ismerkedtem több társkeresőnk, és bizalmatlanul méregettem a jelölteket, hogy mi bennük a hiba... mert hiba mindenkiben van, és amíg nem tudom, hogy micsoda, addig ijesztő, félelmetes!

Aztán jött valaki (nem társkeresőn), akinek előbb ismertem meg a gyengeségeit, mint az erősségeit, és őt el tudtam fogadni olyannak, amilyen.

2015. júl. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kiegészítés: maradva a piacos példánál, ez olyan, mint a dinnyevásárlás... ha nem nézek bele a belsejébe, akkor lutri, hogy mit veszek.

Ezért én már nem is szoktam egész dinnyét venni, csak olyat, ami már fel van vágva, látom a belsejét, érzem az illatát. :)

Végül is így találtam párt is... láttam a belsőjét, tudtam, hogy mit választok! Ehhez azonban idő kell, ami a társkereső piacon általában nincs...

2015. júl. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ez a korszellem és a média hatása. Rengeteg az érdekember, akik nem a belső értékeket keresik soha, hanem státusszimbólumot, akivel lehet villantani a többi ember előtt, vagy (nők esetében) egy balekot aki eltartja őt zokszó nélkül. A hazudozás pedig a világ legtermészetesebb dolga lett.
2015. júl. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!