Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért nehezebb egyedülálló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nehezebb egyedülálló anyának társat találnia?

Figyelt kérdés

Sokszor hallani hogy sok férfi nem akarja más gyerekét nevelni, ezért nem kezdenek szingli anyákkal.


Mi ennek az oka? Úgy gondolják hogy az apa nem véletlenül lépett le? Félnek a felelősségtől? Azt hiszik kevesebb figyelmet kapnak mert a szeretet megoszlik a gyerek és a férfi között?


Ugyanakkor több olyan lányt ismerek akinek gyereke van és simán talált olyan férfit aki számára álompasi és a legnagyobb harmóniában élnek, szóval az sem igaz hogy minden férfi óvakodik a szingliktől.


2015. júl. 17. 14:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Minek kérdezel olyat amire a választ te is tudod?
2015. júl. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom a választ, ezért írtam le hogy több ellenpéldát ismerek. Te mit gondolsz, mi a fő ok?
2015. júl. 17. 15:01
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nyilván valahol jogos, hogy nem szívesen vennének nyaukra egy olyan nőt, akinek mástól van gyermeke, mivel nem tudni, hogyan jönnének ki a gyerekkel. Lehet, hogy még a volt férjjel is tartja a nő a kapcsolatot, akkor ott a két férfi közt cirkusz is lehet.

Sok egyedülálló anya pedig valóban már a minden mindegy elven lepkefogóval fogná a pasit, mivel magányos. Ezt akarják elkerülni.

És most a pozitív oldaláról: javarészt intelligens, kedves, bájos egyedülálló 30-as anyukákat ismerek, akikkel szívesen kezdenék kapcsolatba is akár, bár más kérdés, hogy huszonévesként ők nem igazán erre vágynak. Ha szeretnénk egymást, meglenne a tökéletes összhang, engem nem zavarna, hogy van egy kisgyereke.

2015. júl. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Husznévest magamra értettem, hogy még fiatalnak gondolnak erre.
2015. júl. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Mi ezen a nem érthető, de komolyan? Nagyon jól tudod a választ, csak megerősítést akarsz.
2015. júl. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Nem nehéz. Csak nem azok között kell keresgélni, akiknek ez probléma.
2015. júl. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem keresem most meg, de leírtam tegnap egy hasonló kérdéshez a véleményemet; több okból sem szeretnék összejönni egy gyerekes anyukával:

— nem elég egy nő, és az összes gondja-baja, mert ugye általában a nőknek van elég gondjuk-bajuk egymagukban is, rögtön kapok mellé egy bónusz gyereket is, ami plusz gond, plusz teher,

— az alkalmazkodóképességem nem feltétlenül végtelen, de hogy egyből két emberhez kelljen idomulnom, az nekem kicsit sok egyszerre,

— egy kapcsolatra esetleg, talán érettnek érezném magam, de nem rögtön egy apukaszerepre, minden gonddal-nyűggel,

— nem én akartam a gyereket; ez már majdnem olyan, mintha egy egyedülálló nő bejelentené, hogy hozzám költözik, de hozza a macskákat is, a tengerimalacokat is, meg a papagájt is, hát NEM!

— ahogy cseperedik a kölyök, úgy anyagilag is egyre jobban leterhel, eleinte csak egy gombóc fagyi, évekkel később meg majd az új iPhone 9-esre nyújtja be igényét, hát NEM, erre én még nem vagyok kész,

— feltételezzük azonban, hogy megkedvelem a gyereket, tűzbe tenném a kezem érte, de mi a garancia, hogy kölcsönös lesz-e a szeretet? Nincs rá garancia!

— elmaradnak az igazi, tartalmas, szuverén párkapcsolati élmények, amikor mindentől és mindenkitől függetlenül, kettesben bárhová elmehetünk, bármit csinálhatunk senkitől sem zavartatva,

— a gyerek bizony otthon (vagy a nagymamánál, vagy a szomszédnál) vár haza bennünket, azaz megvan kötve a kezünk, hetekre/hónapokra meg nem passzolhatjuk le a gyereket csakúgy akárkinek, mert "mi még élni akarunk"...

— stb.


Eleve a gyerekvállalás hatalmas felelősség, ez nem úgy megy, vagyis nem úgy kéne mennie, hogy egy naiv leányka huszonegy-két évesen szerelmes lesz egy alfahímbe, az meg egyből, meggondolatlanul gyereket csinál neki. NEM! Ez úgy működik, hogy előtte hosszasan mérlegelnie kéne a nőnek is és a férfinak is (nem hónapokat, hanem éveket), hogy a gyerek számára a lehető legjobb életkörülmények legyenek megteremtve. Na most erre meg szépen anyuka és apuka szakítanak. Kérdem én, hol van ilyenkor a felelősség? Szakadjon az én nyakamba? Hát NEM! Amelyik anyuka egyedülálló, az jobb részt tehet róla, hogy felelőtlenül csináltatott magának gyereket. Ahogy az egyik kérdésnél az egyik hozzászóló gúnyosan megjegyezte: "ilyenkor visszanyal a fagyi", sajnos-sajnos azt kell írjam mindenféle rosszindulat nélkül, igaza van...

2015. júl. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert akiknek esélyt adnának, a macsó alfahímeknek van választási lehetőségük, és ők inkább a gyermeltelen nőket válaszják.
2015. júl. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Jav.: meg van kötve* (Sorry.)
2015. júl. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, a kérdés alá írt gondolataiddal jó helyen keresed a választ, nagyjából ezek lehetnek az okok.
2015. júl. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!