Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mióta vonzó az előnytelen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mióta vonzó az előnytelen külső a nőknél? Vagyis inkább miért akarják ezt elhitetni?

Figyelt kérdés

Akárhányszor egy kevésbé dekoratív nő elkezd panaszkodni, hogy neki milyen rossz, mert csúnya és senki rá se néz, mindig megjelenik egy halom ember (jobbára más nők, de sok férfi is akad köztük) és biztosítják a szomorú nőt, hogy semmi baj a külsejével, ő úgy szép ahogy van és az "igazi" majd el fogja őt fogadni olyannak, amilyen, szóval nem kell változnia. Egyre föl csak azt nyomatják, hogy tessék szépen elfogadni a ronda nőket, mert ők úgy szépek ahogy vannak, aki pedig nem látja a belső szépségüket, az egy felszínes gyökér. Tudom, tudom, a rondaság/szépség relatív, de vannak alapvető dolgok, amik kapcsán egyetért mindenki, pl ha valakinek olyan az arca, mint egy orknak, vagy olyan dagadt, mint egy víziló, az általában mindenki számára előnytelen külsőre enged következtetni. A valóságban is sokszor tapasztalom, hogy vonzónak nem igazán nevezhető nőket istápolnak ilyen módon, az utolsó gimis éveim alatt is számtalanszor tapasztaltam ezt, a tévéről nem is beszélve, ahol legalább hetente egyszer kötelező levetíteni egy ronda nő kálváriáját valamelyik reggeli műsorban és arra applikálni, hogy ők valójában mind angyalok legbelül.

Csupán azt nem értem, hogy mióta lett divat a nőket arra ösztökélni, hogy ne változtassanak magukon, illetve, hogy az "igazi" férfiaknak úgy tetszik majd, ahogy van, aki pedig húzni meri a száját a külsejét illetően azt elkönyvelik egy felszínes, nőgyűlölő mócsingnak.


2015. júl. 22. 16:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

"aki pedig húzni meri a száját a külsejét illetően azt elkönyvelik egy felszínes, nőgyűlölő mócsingnak"

Ez valóban felszínesség. Senki nem kerget az asztal körül, hogy olyannal foglalkozz, aki neked nem tetszik, de kritizálni valaki külső megjelenését, szerintem valóban felszínes tulajdonság. Mintha azt várnád el, hogy mindenkinek kötelessége neked tetszeni...

2015. júl. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

Én nem fogadom el a ronda nőket, mert ők sem fogadják el az átlagos ismerőseimet. Nekem csak fitnesst művelő, szép formás testű, helyes arcú lány kell, akinek van agya is. ;)

Tapasztalatom szerint a szép nők kedvesebbek az átlagos, ronda nőknél, akiket megersz az irigység, mert pókhálós a muffjuk. :)

2015. júl. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Ezért szoktam én lesz**arni h ki mit gondol.
2015. júl. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
így van nekik senki se írja hogy változz meg bezzeg Az ismerkedésben, párkeresésben szerencsétlen, járatlan, tapasztalatlan srácok mit kapnak? Nagyjából azt, hogy takarodjon el gyúrni, vegyen márkás inget, nézzen ki jobban. :D Ide a rozsdás bökőt, hogy nem így szokott lenni!
2015. júl. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%
Fenetuggya.. olyan az arcom, mint egy orknak, aztán ezt vagy elfogadom, vagy... na, mi is a másik lehetőség? Felkötöm magam? Mert változtatni nem nagyon tudok rajta. Tudod, én elhatároztam, hogy akkor inkább elfogadom, akinek nem tetszik, az nem az én arcomat (rengő hájamat, pattanásaimat, gacsos lábamat, tetszés szerint választható) nézi. Elhatároztam, hogy nem fogom gyászolni magam, mert elbánt velem a természet, élek, ugyan úgy, mint a szerencsésebbek, a szépek, és abból főzök, amim van. Nekem eddig bejött, és minden csúnyácskának, ha lány, ha fiú, csak javasolni tudom. Sokat nem veszíthet vele.
2015. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem mindig is az átlagos, sőt szinte a legszürkébb srácok jöttek be bulikon, csak velük beszélgettem. A feszítős pasik rendkívül unalmasak, még ágyban is.
2015. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

Annak kell változtatnia - vagy a külsején, vagy a hozzáállásán - aki nem érzi jól magát a bőrében.

Sok múlik a külsőn, de nem minden. Gyönyörű, sportos, magas, szőke hölgy ismerősöm állandóan panaszkodik, milyen rossz a kapcsolata a férjével, nem törődik vele, nincs meg köztük a szeretet, az egyetértés. Vele szemben ott a másik hölgy 160 cm körüli magassághoz van vagy 90 kiló, átlagos arccal és már lassan 20 éve él boldog házasságban az igazán jóképű, magas férjével, aki láthatóan odáig, meg vissza van érte.

Csak példaként írtam, mennyire nem biztosítja a jó külső a boldog életet.

Persze nem állítom, hogy ez minden esetben így van, egyáltalán nem, hiszen a szép emberekre általában hamarabb felfigyelnek és a szépek ilyen alapon sokszor meg is találják egymást. Aztán, hogy boldogok lesznek-e, megint egy más kérdés.


Úgy gondolom, a lényeg, hogy mindenki megtalálja a saját boldogságát. Természetesen ha ennek valakinél a külső az akadálya, akkor azon változtasson.

2015. júl. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Az előnytelen külső soha nem volt vonzó a nőknél.

A férfi külsejét természetesen a nők nyugodtan szidhatják, bele is rúghatnak, persze ha ez fordítva történik, sipákol a sok turbófeminista szüfrazsett, hogy mitmerészelsz, ésmostazonnal, mertkülönben :DDD Egyenjogúság, én így szeretlek!

Szimpla képmutatás és hugyotprédikálás, semmi egyéb.

2015. júl. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azért mondja ezt a nőknek az értelmesebbje, mert valóban hülyeség mások elvárásai miatt izgulni, különösképp a magadfajta idiótáké miatt. Valóban bárki találhat olyat, aki olyannak szereti, külsőleg-belsőleg, amilyen. Az más kérdés, hogy nincs rá semmi garancia, hogy tényleg megtaláljuk ezt a valakit, de az egészséges önbecsülésű ember inkább választja az egyedüllétet az állandó megfelelési kényszer helyett.

Hozzátenném, hogy én még életemben nem láttam nőt, akinek olyan lenne az arca, mint egy orknak vagy olyan dagadt lenne, mint egy víziló, de még ha össze is hozna a sors egy ilyen ritka természeti csodával, akkor is simán lehetséges, hogy miután kellően megismertem, megkedvelném, akár vonzódnék is hozzá. Szóval igen, a megnyilvánulásaid alapján valóban egy felszínes gyökér vagy kérdező, légy rá büszke ha akarsz, de tagadni kár lenne :)

2015. júl. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%

"a tévéről nem is beszélve, ahol legalább hetente egyszer kötelező levetíteni egy ronda nő kálváriáját valamelyik reggeli műsorban és arra applikálni, hogy ők valójában mind angyalok legbelül."


A gendernácik így gyúrnak rá a nő=áldozat, férfi=aggresszor című hamis sztereotípia kialakítására.

Előtérbe tolják a nők férfiakkal kapcsolatos problémáit, a férfiak hasonló, nőkkel kapcsolatos problémáiról pedig mélyen kussolnak.

Így aztán az emberekben szépen eltolódik a mérce a nők javára (jegyzem: egy férfinél eleve is arrafelé lejt a pálya), így aztán sokkal könnyebb mindenféle jogosulatlan előnyhöz (lásd: pozitív diszkrimináció) juttatni a nőket a férfiakkal szemben.

2015. júl. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!