Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szeretnék végre egy normális...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék végre egy normális párkapcsolatot, de "félek" a férfiak közeledésétől? Mit tehetnék ellene? (Bővebben lent. ) 21L

Figyelt kérdés

Igazság szerint a problémám gyökerei régebbről fakadnak, amit magamnak is nehezen sikerült bevallanom. Kislányként értek kisebb szexuális töltetű "bántalmak". (pedofília) Ebből kifolyólag nehezen nyíltam meg a hímnem irányába, főleg miután kamaszodni kezdtem. Mindig megtartottam a lépés távolságot. 17 évesen hosszú huzavona után összejöttem egy sráccal, de végül nem sült jól el. Ezután megint bezárkóztam.

Most viszont érzem, hogy nagy szükségem volna egy társra. Kezdem az egyetemet, ami jó lehetőség az ismerkedésre viszont rettegek tőle. Sokszor az ideg futkos bennem ha leszólítanak vagy hozzámérnek. Nem tudom mit tehetnék ez ellen, hogy nyílhatnék meg? Van esélyem így párt találni? Vagy keressek fel egy pszihológust?


2015. aug. 31. 22:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Szia, tanácsért írj nekem.
2015. aug. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Clark Kent.. ***** válasza:

Ilyen gátlásosan kétlem, hogy lenne esélyed párt találni, és ha sikerülne is, akkor ott komoly gondok lennének.


Neked elsődlegesen nem pasira van most szükséged, egy megfelelő személyiség kialakítására. Ehhez pedig szükséges, hogy változz mind a gondolkodásodban, mind pedig az érzelmeidben. Szerencsére rendelkezésedre áll a klasszikus önfejlesztő irodalom mellett a klasszikus is, akiknek a gondolataiból meríthetsz nagyon jó példákat. De vigyázz! Amikor önfejlesztésről beszélek, akkor nem az áltudományos, ezós dolgokra gondolok. De javaslom például Csernus Imre: A fájdalom arcai című írását. Ez a félelem legyőzéséről szól. Ha szükséges egyébként nyugodtan vedd igénybe szakember segítségét is.

2015. aug. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Másik szemszögből nézve barátságos, és mosolygós vagyok. Ha valaki velem is ilyen közvetlenül lép fel és könnyed beszélgetésbe kezd azzal megbékélek és idővel felszabadulok. Nincs gond. A belekezdés ami személyes kontaktus során nehezen megy. Szóval nem vagyok ilyen antiszociális alak, csak nehezen fogadom az emberek közeledését, inkább meghúzom magam...
2015. aug. 31. 23:03
 4/12 Clark Kent.. ***** válasza:

"Szóval nem vagyok ilyen antiszociális alak, csak nehezen fogadom az emberek közeledését, inkább meghúzom magam..."


Úgy vélem, ez épp az bizonyos szinten az antiszociális emberek egy jellemzője. Ezen kel változtatnod.

2015. aug. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 opened paradise ***** válasza:
Egy doki az szinte sohasem árthat,főleg ha ilyen történtek.
2015. aug. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia

Ha gondolod írhatsz, beszélgessünk :)

Pszichológus nem ártana,ezt szakemberrel lehet csak feldolgozni,vagy egy szerető társsal, de addig egyelőre el sem jutsz sajnos, szóval szakember.

Ami történt, az nagyon rossz, de nincs vége a világnak, lehet még normális életed!

Nem a te készülékedben van a hiba,és nem vagy hibás a történtekért,ezt ne feledd!

Fel a fejjel :)

2015. aug. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Először magadat kell rendbe tenned. Ne foglalkozz most még a párkapcsolat témával, ne görcsölj ezen. Inkább próbálj olyan dolgokat csinálni, amiket szeretsz, lazulj el, foglald el magad, sportolj, élvezd az életet, aztán ha szerencséd van majd csak úgy magától rád talál a szerelem. Ha szerelmes leszel, akkor nem fogsz félni.
2015. aug. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincsenek barátnőid, akik társaságában fel tudnál oldódni, s felvilágosítanának, hogy próbálj meg lazítani férfiak között is? A pókiszonyban rettegőket is szembesíteni szokták félelmük élőlényével, s betartva a tréninget, idővel kigyógyulnak a fóbiájukból.
2015. aug. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Dr vannak barátnőim és próbálom élettel megtölteni a napjaim. Sport, kirándulás, programok, egy jó könyv stb amiket szeretek. Ezzel nincs is baj, csak most már szeretnék ezen túllépni és mindezekhez társat találni. Beszélhetek erről a barátnőimnek de ők sem tudják meg nem történté tenni azt a tényt hogy problémáim vannak az ismerkedéssel.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2015. aug. 31. 23:25
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem kell ide szakember, csakis az akaratodon múlik, hogy megpróbálsz-e áttúllendülni a múltadon. Eleve az már megváltoztathatatlan, de a jövődet te alakíthatod. A férfiak nagy része nem szörnyeteg, legalábbis nem olyan szinten, ahogyan a félelmeidben annak tartod. Ha kiskutyát akarsz, miközben félsz tőlük, akkor előbb megbarátkozol velük, nem? Márpedig így sosem lesz barátod, ha nem oldod fel a gátlásaidat. Akaraterő. Ja és ellövök még egy közhelyt: minden kezdet nehéz. Úgyhogy tessék magadat összeszedni!
2015. aug. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!