Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az hogy én bármilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az hogy én bármilyen kapcsolatban sok mindent hajlandó megtenni a másikért, míg értem senki nem tenne meg semmit?

Figyelt kérdés
Mind barátságban, mind párkapcsolatban jellemző rám. Az iskolában is csak addig kellettem barátnak, míg a másikon segítettem, de rajtam már senki sem szívesen segített. Akikkel eddig randiztam is eltűrtem nekik pl. hogy ha késnek csak hogy ne hagyjanak el. De még se voltam még jó senkinek. Vajon én lennék túl jó mindenkihez, és nem kellene senkinek megalázkodnom? L/23
2015. szept. 19. 17:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Azért, mert mások nem olyan jó emberek, mint Te. Te még ne ereszkedj vissza az ő szintjükre, és maradj meg legalább olyan jó, amilyen vagy! :) Ha szeretnél ismerkedhetünk.


22/F

2015. szept. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy másokért élsz, attól még nem leszel "túl jó mindenkihez", megalázkodni pedig senkinek sem kell, de az arra érdemes emberek néha megérdemlik. Szerintem az egy rossz hozzáállás, hogy nem voltál még jó senkinek, hiszen már randiztak veled és képes vagy embereket a barátaidnak nevezni. :) 23 évesen még én sem találtam meg életem párját, sőt még egy-két évnél hosszabb barátságom sem volt.


Ez a fajta behódolás is pont egy olyan stratégia az emberek kezelésére, ahogy a domináns emberek viselkednek azért, hogy elérjék az emberekkel kapcsolatos céljaikat. Csak neked az van a jellemedben, hogy ez a helyes módszer valaki szeretetét kivívni. Sajnos ha a "zsák a foltját" elv teljesül és egy önző emberrel kerülsz össze, akinek emiatt kényelmes a társaságod, akkor talán önkéntelenül is kihasznál egy kicsit és kényelmetlen lesz neki, ha fordul a kocka. Nem hiszem, hogy ez rossz irányba minősítene téged, csak... egy kicsit meg kell válogatnunk néha, hogy kiért mit teszünk meg.


23/F

2015. szept. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető egyébként, hogy senkinek sem kellesz igazán, csak lelki szemetesládának, habár ez nőknél ritkábban fordul elő.

Persze ahogy 1-es írja maradj olyan amilyen vagy.

Csak lehet h l**ószart sem érsz majd vele.

Szóval lehet h veled is gond van valami,. apróság...

2015. szept. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tudom hogy igazad van és nem kellene így viselkednem, csak nem tudom mi lehet a helyes módszer. Barátaim már nincsenek, csak 1-2 évig tartottak a "barátságaim".
2015. szept. 19. 18:16
 5/16 anonim ***** válasza:
33%
Majdcsak jon mar olyan neked is az eletben. :)
2015. szept. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg elég trágya embereket sikerült összeszedned.
2015. szept. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mondok egy példát pl. volt egy barátnőm ő akármikor hívott mindig ráértem vele beszélni, én hívtam lerázott valami hülye indokkal de elég sokszor.
2015. szept. 19. 18:23
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

Drága kérdező, sok helyes módszer van, de mindegyik ott kezdődik, hogy megbecsülöd önmagad. :) Mielőtt kivívhatnád mások megbecsülését is, saját magad kell tisztelned és tudnod, hogy te is megérdemled, hogy egyenrangúként bánjanak veled. Ha egyedül vagy, akkor is érezned kell, hogy te vagy valaki, és erre nincs szükséged ahhoz, hogy mások odavessenek neked néha egy "köszönöm"-öt. Szerintem ha ez lenne az állapot, rögtön felhagynál azzal, hogy válogatás nélkül megtegyél bárkinek bármit. Sok szerencsét, hölgyem!


(második válaszoló)

2015. szept. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

Én is ilyen voltam sokáig, mint Te. Mindenkinek tetszeni akartak, mindenkivel kedves voltam, mert azt hittem, ez alapvető, pont így. Mert ha én rendes vagyok és segítek másoknak, akkor nekem is segíteni fognak és szeretni. Hálából az emberek 90%-a kihasznált és semmibe vett, a maradék 10% pedig szintén olyan volt, mint én :/


Azóta megváltoztam, lett önbecsülésem, ami belülről fakad! Óriási a különbség...hiszen már nem kívülről várom a megerősítést, és nem a másoknak tett szívességekből várom a visszacsatolást, hogy szeressenek. Nem! És ezt jegyezd meg jól: becsüld meg önmagad! Légy magabiztos először, a nélkül hogy bárki megdicsérne vagy megköszönne bármit is! És így hidd el, többen fognak szeretni. Sokkal jobb egy olyan ember társaságában lenni, aki elfogadja önmagát, és nem egy lelki sérült (legalábbis nem mutatja ki).


Ja és még valami: nem kell mindenkinek megfelelned. Nem is lehet. Senki sem fog mindig szeretni. Ez így normális. Fogadd el :) És tudj nemet mondani! Megvan a jogod hozzá! Nem kell tűrnöd másoknak! Csak annak tűrj, akinek akarsz...Ha késik, mondd meg, hogy zavart ez téged, vagy csak dobd ki nyugodtan! A barátaid pedig, akik kihasználtak, nem is barátok...Inkább legyen 2-3 barátod, akik mindig veled vannak, mint 20, aki csak álbarát. Legyen már egy kis büszkeséged! Mert van mire. Nem számít már, milyen sebeket hordozol, ki használt ki és milyen rossz dolgok történtek veled...Tudom, hogy mindez benned van, és nem akarod visszaadni másoknak, amit veled tettek. Tudom, mert bennem is ez volt, tudat alatt sokáig. Nem baj. Bírkózz meg vele, és legyen önbecsülésed! Fel a fejjel és légy igazi nő, ne egy lúzer! ;)


21/L

2015. szept. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Költőnő? ***** válasza:
93%
egészséges lelkületű embernek nem kapca sem sem párkapcsolatnak, sem semmire. Egészséges lelkületű ember társakat keres, nem szolgákat.
2015. szept. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!