Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az egyedülállók között hogyhog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az egyedülállók között hogyhogy sokkal több a teljesen független férfi, mint a független nő?

Figyelt kérdés

Úgy tapasztalom, hogy sok férfitársam képes teljesen függetleníteni magát a múlttól és más emberektől. Nem sóvárgunk a régi szerelmünk után, nem habarodunk bele valami női hírességbe, nem hagyunk teret a külvilágból érkező befolyásnak, ezáltal bármikor nyitottak és készek vagyunk egy friss párkapcsolatra, ráadásul a nők igen nagy részét potenciális barátnőjelöltnek tartjuk, ugyanis a férfiagy a rosszban is a jót keresi: például "igaz, hogy kicsit flúgos ez a nő, de olyan kis aranyos, kész főnyeremény" stb.


Ellenben a nők a jóban is a rosszat kutatják: például "igaz, hogy nagyon aranyos, kedves, értelmes ez a srác, de a szobájában szétdobálja a zokniját, és én nem akarok egy ilyen pasival együtt élni". A fentebbi bekezdésben foglaltak terén is totál katasztrofálisak. Az tuti hochsicher, hogy:

— az egyik exbarátja után vágyakozik, epekedik, sóvárog, esze ágába sincs elfelejteni, s nyitni egy új lehetőség felé,

— az egyik exbarátja miatt sírdogál még évek múltán is, s emiatt előítéletes az összes férfival szemben,

— totál bele van zúgva Cristiano Ronaldóba, Neymarba, Lewis Hamiltonba, Leonardo diCaprióba, Zac Efronba, George Clooneyba, és szerinte egy férfinak meg kell ütnie az ő mércéjüket,

— valami "mást" szeretne kipróbálni, valami újat, valami különlegeset, valami egzotikusat, azaz bantu négerre, kecsua indiánra, inkára (hahaha), kisebbségire, bevándorlóra vadászik, ezért a hétköznapi, normális férfi nála alapból ki van csukva,

— éppen egy nagyon nehezen megszerezhető férfi hatása alatt van, akivel valami okból nem jöhetne össze a kapcsolat (tanár, apuci haverja, főnök/felettes, legjobb barátnő exhapsija, a szomszéd srác, aki költözés előtt áll...)

— stb.


Idővel minden egyedülálló nőről kiderül, hogy dehogy azért egyedülálló, mert ő így jól érzi magát (ezt még saját magának is behazudja, csakhogy enyhítse az illúziónak köszönhetően a fájdalmát), hanem mert vagy siránkozik valaki után, vagy a múltja, vagy valami hülyeség miatt szalajt az agya, s meg van manipulálva, vagy . Tehát az önmagukat függetlennek meghatározó nők valójában mind függenek az érzelmeiktől, s ezért panaszkodik rengeteg férfi, hogy nem találnak normális, értelmes lányt.


2015. szept. 22. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Férfiként annyit tennék hozzá, hogy mindez csak a te környezetedre igaz, legalábbis az általad leírtak alapján. Az én környezetemmel mi van? A benzinkutas hapsiéval? A taxis Gézáéval? Azok egészen mások és jó eséllyel nem azok a szabályok érvényesülnek ott, mint a te környezetedben. Annyit kérnék, hogy ha már ilyeneket írsz, akkor legalább tedd hozzá, hogy "az én életteremben azt tapasztalom, hogy...", mert enélkül nagy általánosságban vett kijelentésnek tűnik a komplett szöveg, ezért is tartom címeres nagy marháknak azokat, akik állandóan a "miért ilyen az összes nő/férfi...?" kérdéseket írják, mert a saját példájukból levont következtetéseket tartják nagy általánosságban érvényesnek.


ui: erre a szövegre most ráment a cigiszünetem....

2015. szept. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Egyetértek az első válaszolóval, csak a cigiszünetét sajnálom.


Az én környezetemben, azok között, akiket én ismerek, pl. egyáltalán nem így áll hozzá sem a férfiak, sem a nők többsége.

A kedves, aranyos, normális, értelmes, határozott férfiak többsége párkapcsolatban, házasságban él, mint ahogy a nőké is. Kivételek vannak természetesen, de olyan normálisabb férfit nem ismerek, aki arról panaszkodna, hogy egyáltalán nem volt dolga még normális nővel. Az sem jellemző, hogy a férfiak mindig a jót keresik mindenben. Vagyis vannak, akikre igen, de nagyon sokan egy csinosabb, kedvesebb nőben is megtalálják a hibát. A saját férjemen tapasztalom, mielőtt összejöttünk, haverok voltunk és tudom, hogy borzasztó kritikus tud lenni és nem ő az egyetlen.

Nőt meg pláne nem, aki valami sztárba lenne szerelmes. Egyetlenegyet sem. Válogatós nőt ismerek, de egyik sem azért válogat, mert azt hiszi, valamelyik Hollywood-i sztár majd beleszeret.

Olyat már mindkét oldalról hallottam, hogy nehéz megtalálni a megfelelő embert, olyat is, hogy sok idióta nő és férfi van. De az általad leírtak egyáltalán nem jellemzőek, maximum néhány szélsőségesebb emberre.


Biztos számít az is, ki milyen körökben mozog, de nem tudok mást írni, mint hogy nagyítóval kell keresnem olyan embereket, akikre azt mondhatnám, hogy illik a leírásod.

2015. szept. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Már a kérdést sem értettem, hogy mitől van több egyedülálló és független férfi, mint nő, ez nagyjából az utolsó mondatból lett világos. Mármint hogy a saját érzelmeitől független. Az a helyzet, hogy senki nem független a saját érzelmeitől. Az érzelmeink nem felesleges sallangok, meg nem nőcis hülyeségek, hanem igen fontosak a tájékozódásunkban, a világban való eligazodásunkban. Ez egy.

Kettő. Az is megtévesztő volt, hogy nőkről írsz, aztán a szövegből kiderül, hogy tinikre, iskolás lányokra gondolsz (külföldi színészbe, sportolóba, tanárába, apuci barátjába szerelmes). Hát, ha kisfiúkat hasonlítanál össze kislányokkal, akkor biztos nem lenne olyan markáns a különbség, mintha férfiakat hasonlítasz tinilányokhoz.

Három. Olyat még nem hallottam, hogy "igaz, hogy kicsit flúgos ez a nő, de olyan kis aranyos, kész főnyeremény", esetleg olyat, hogy "igaz, hogy kicsit flúgos (duci, lapos, kismellű, nagymellű, stb) ez a nő, de egy dugásra jó lesz"

2015. szept. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!