Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A nők miért nem bírják a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők miért nem bírják a kritikát?

Figyelt kérdés

Igen, ez is egy elvárásos kérdés, szóval ha nem tetszik, akkor kattints a balra mutató nyílra vagy a kis piros ikszre.


Először is had szögezzem le: semmi gondom nincs az elvárásokkal, nekem is vannak, viszont szerintem (és a legtöbb értelmes ember szerint) egy elvárásnak nem igazán szabad meghaladnia azokat a képességeket, amiket egy ember nyújtani tud, értem ez alatt, hogy egy testépítőtől pl. nem annyira idióta elvárás, hogy a barátnőjének 70-es karja legyen, ellenben ha egy fotelkrumpli várja ezt el, azt már nem tartom kifejezetten reálisnak. Ezt az egészet leginkább a következő mondattal lehet a legjobban összefoglalni: ne várj el olyat, amivel egyenértékűt nem tudsz nyújtani.

A gond ott kezdődik, hogy egy halom nő vérig van sértve, amikor szóvá merik tenni nekik, hogy ugyan má' ne tessenek olyanokat elvárni, amikért cserébe kb. semmit nem tudnak nyújtani (igen, férfiakból is van ilyen, de ne hazudjunk se magunknak, se egymásnak, sokkal kevesebb van belőlük). Íme pár klasszikus példa: "legyen jó humora és legyen megértő" - oké, ezzel semmi gond, de cserébe azért már legyen annyira fejlett a hölgy humorérzéke, hogy ne csak a b*szós-fingós poénok essenek le neki, hanem azért néha érezze meg az ironizálást és a szarkazmust és ne vegye sértésnek őket, illetve, ha már elvárja, hogy legyen megértő valaki, akkor törekedjen arra, hogy valóban megérthető legyen. Az anyagiakról gondolom nem kell beszélni, klasszikus elvárás a saját lakás vagy albérlet, meg a jól tejelő meló. Ismételten kijelenteném, hogy ezzel semmi gond, ha mellette a nő is fel tud mutatni ezzel egyenértékű dolgokat, de az, hogy beköltözik valakihez úgy, hogy nem dolgozik és a szülei tartják el, de emellett elvárja a saját pecót, na az már azt hiszem nevezhető irreálisnak és ha valaki, jellemzően egy férfi hangot mer adni annak, hogy ez bizony nem épp helyes, akkor máris neki ugrik a fél világ a szerencsétlennek, hogy mekkora egy büdös bunkó és hogy meri kritizálni a nők teljesen normális elvárásait, meg hogy nyilván egy nőgyűlölő az illető, hogy ilyeneket ír, vagy épp csak irigykedik, általában ezeket vágják azoknak a pofájába, akik negatívan merészelnek írni a nők elvárásairól. A férfiak elvárásait is kritizálják, megjegyzem sok esetben jogosan, de baromi ritkán lehet azt tapasztalni, hogy egy férfi emiatt ölre menne bárkivel is.

Ezek nem egyedi példák, bár ha szeretnétek (gondolom nem) írhatok olyanokat is, mert van belőlük, hanem egy elterjedt jelenség, lassan gyakorlatilag ott tartunk, hogy Orwell fikciója lassan kezd valósággá válni, ergo aki nem elismerően beszél az éppen aktuális piedesztára emelt dolgokról, azt megbélyegzik és beszédre se méltatják.


2015. szept. 29. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
igazad van kérdező! tudod a kettős mérce amit szabad jupiternek nem szabad a 6 ökörnek! el vannak szállva a magyar nők de nagyon!
2015. szept. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

A kritika tűrése és elfogadása nem függ attól, hogy milyen nemű.


Vannak nők, és férfiak (általában az értelmesebb), akik bírják a kritikát, és vannak olyanok, akik nem.


Salamon király mondta 3000 évvel ezelőtt:


"Aki szereti az intelmet, szereti a tudást, aki pedig gyűlöli a feddést, az ostoba marad." (Péld 12,1)

2015. szept. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
14%

fotelkrumpli :D :D :D


imádom a humorod, meg amiket leírtál és női szemmel is teljesen egyetértek, csak sajnos kevés ilyen gondolkodású férfivel találkoztam eddig. sőt.

2015. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Ez is egy általánosító kérdés. Van, aki bírja a kritikát, van, aki nem. Én ismerem jól a saját elvárásaimat, adtam már alább belőle, csak hogy ne legyek egyedül és nem voltam boldog. Jogosnak érzem, hogy olyan elvárásaink legyenek, melyeket magunk is meg tudunk adni. De ez nem függ a nemektől. Nálam egy kakukktojás van (legyen jó az ágyban), bár ez meg olyan dolog, hogy menet közben derül ki.
2015. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Alapvetően egyetértek, hogy mindenkinek legyenek reális elvárásai, meg nem vétlenül mondják, hogy hasonló a hasonlóval működik általában, illetve az adok-kapok egy elég jól bevált rendszer.

Kb 1 mondattal nem értek egyet, hogy "A férfiak elvárásait is kritizálják, megjegyzem sok esetben jogosan, de baromi ritkán lehet azt tapasztalni, hogy egy férfi emiatt ölre menne bárkivel is.", ez az oldal tökre szembemegy ezzel az állítással, de tudom, hogy ez nem reprezentatív, mert itt aztán ki van gyomlálva a hisztis férfiak legjava...:D

2015. szept. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%
Az én elvárásaim is magasak voltak. De én el is ismerem, nem sértődök meg. :)
2015. szept. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Nem értek veled egyet kérdező. A két nem különböző. Normális esetben mást és mást tesznek le az asztalra. A férfi a pénzt, a lakást, kocsit, munkát. Egy szóval az anyagi, materiális hátteret biztosítja. Udvarol, meghódítja a nőt. Majd figyel arra, hogy meg is tudja tartani. Szereti, védi, óvja. A nő pedig megteremti az otthont, süt-főz-mos-gyerekeket nevel, gondoskodik a családról. Szeret, elfogad, befogad. Egy szóval nő marad. Ez persze nem jelenti azt, hogy csak és kizárólag ebből állna egy-egy szerep. Az viszont amit te írsz az kb olyan, mintha a férfi a nőtől várná az udvarlást, mivel hát a nő is elvárja a férfitől. WTF?
2015. szept. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

GYK trend:

1, vegyél rossz tulajdonságot

2, húzd rá egy egész nemre

3, példákkal bizonyítsd az igazadat

4, (nagyon fontos lépés) hagyd 100%ig figyelmen kívül a saját nemed azon tagjait, akikre igazak a rossz tulajdonságok - tudod mit, még csak ne is vedd észre őket

5, a végére írj felhevülten valami igazságot, hogy biztos nagy hatást kelts az olvasóban ("ott tartunk, hogy Orwell fikciója lassan kezd valósággá válni, ergo aki nem elismerően beszél az éppen aktuális piedesztára emelt dolgokról, azt megbélyegzik és beszédre se méltatják.")


Példa:

A férfiak ezen az oldalon annyit plcsognak, hogy az hihetetlen... Minden nap látok legalább 20 olyan kérdést, amiben a nőkre próbálják ráhúzni a világ minden hibáját, mint például ebben a kérdésben is. Hiába, patriarchális társadalomban élünk, amiben a nőnek kuss a neve, és egyetlen feladata az életben, hogy a férfiak kedvére tegyen.


Ugye, hogy fel lehet ismerni a sémát? :)

2015. szept. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez azért egy kicsit túlzás...
2015. szept. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

A kérdésed így szól: miért nem bírják a nők a kritikát? Nos, hadd válaszoljak: első sorban én nem vagyok "nők" hanem egy darab nő vagyok, egy személy. Vannak emberek akik nem bírják a kritikát, vannak akik igen. Vannak emberek akiknek magasak az elvárásaik, vannak akiknek talán annyira nem. Attól is függ, miről van szó.


Amit én személy szerint nem bírok, az a nőgyűlölő fröcsögés és általánosítás ami ezen az oldalon megy. Ugyanis az hogy, idézem: "a nők festik magukat, szépítkeznek és hazudnak" vagy "minden nő a pénzre megy" vagy " ha nem vagy izmos és jóképű a kutyának sem kellesz" ezek nem kritikák hanem ostobaságok.


Ami pedig az elvárásokat illeti: mindenki abból válogat amit megkap. Ha megkaphatom a jobbat, nem választom a rosszabbat, ez eddig evidens, ugye? Csakhogy mindenkinek más a legjobb. Ami engem érdekel (stílus, intelligencia, humor, jó szív) abból nem adnék alább. Akkor sem ha egyedül maradnék.


Én nem várok el többet mint ami én vagyok, viszont kevesebbel sem érem be! No, ezzel szokott a galiba lenni :-)

2015. szept. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!