Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Miért bírják jobban a nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért bírják jobban a nők általában a szakítást érzelmileg?

Figyelt kérdés
Környezetemben is látom, ismerősöknél is, meg olvastam is erről dolgokat, hogy a nők sokkal előbb túllendülnek egy szakításon, majd jön jobb, másik jelszóval. Talán a férfiak érzelmesebbek?
2015. aug. 16. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lendülnek túl. Csak maszkot vesznek fel, és megfelelést tanúsítanak a barátnők nézeteinek, mert nem akarnak gyengének látszani. Volt már barátnőm, aki zokogott, amikor elhagytam, pedig megérdemelte.
2015. aug. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Érzelmesebbek a férfiak. Próbálják elhitetni velünk, hogy nem. De ez nem igaz. Az rendezők 90%-a Hollywoodban férfi. Ők csinálják azokat a nyálas romantikus filmeket. Ezen felül az is játszik, hogy a nők barátnői valódi támogatást képesek nyújtani ilyen esetben. Úgy ezerszer könnyebb, ha elvisznek a szakítás után minden nap 50 bulikába.
2015. aug. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok, és nekem attól függ mennyi idő túl lenni egy kapcsolaton, hogy mennyire szerettem még az illetőt amikor véget ért. Amikor én szakítottam akkor nyilván én léptem tovább előbb, viszont amikor velem szakítottak akkor fordítva történt a dolog.

szerintem érzések kérdése az egész.Meg persze, hogy mennyire ragaszkodó típus az ember.

2015. aug. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is totál az embertől függ, meg attól, hogy milyen volt a kapcsolat, amiből kilépett. Nekem még sosem sikerült megfigyelnem általánosságokat ebben a témában.
2015. aug. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy orbitális hülyeség,mivel nem nemtől,hanem egyéntől függ,ki hogyan képes feldolgozni.Engem például,amikor szerelmes voltam,mindig irgalmatlanul padlóra tett.Más csajnak elég volt két vodkanarancs.Nem vagyunk egyformák.
2015. aug. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is olvastam már ilyet, de furcsa módon én meg úgy tapasztalom magamon is, meg a környezetemben is, hogy a nők viselik sokkal nehezebben a szakítást, a férfiak hamar túl jutnak rajta. A nők van, hogy még évek múlva sem állnak talpra igazán érzelmileg, a férfiak pedig sokszor maximum néhány hónap után új barátnőt találnak.
2015. aug. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A férfiak szerintem is érzelmesebbek ilyen szempontból. A nőket erősebben befolyásolja a családfenntartás. A szakításból kiderül, hogy azzal a férfival nem fognak családot alkotni. Onnantól kezdve a férfi nem érdekes a nő számára. A férfiaknál ez nem játszik, ők akárhány nővel szívesen vannak.


Persze vannak más szempontok is, ami miatt azért mégiscsak nehéz a szakítás mindkét nemnek, de a fenti különbség megvan.

2015. aug. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 MolotovPunk ***** válasza:
100%

Szerintem a szakítás mindenkit megvisel.

Feltéve,ha a kapcsolat nem valami langyos víz volt...

Úgy értem,ha igaz kölcsönös szerelem volt,akkor mindkét félt megviselheti.

2015. aug. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is baromira emberfüggő. De belegondolva, akinél így működik, annál valószínűleg azért, mert nem fojtja vissza a bánatát- amikor sírni kell, akkor sír, amikor hisztizni kell, akkor hisztizik, tömi magába a fagyit, ott vannak a barátnők, akik tényleg megértik, támogatják, és nem gúnyolódnak rajta, hogy milyen kis gyenge punci, hogy fel meri vállalni az érzéseit. Így persze, hogy könnyebb átlendülni rajta. Mert ha belegondolsz, a szakítás is egy gyászfolyamat, az érzelmi reakció nagyon hasonló ahhoz, ami akkor van benned, ha valamelyik szeretted veszíted el. Ugyanúgy végleges, ugyanúgy nem akartad és ugyanúgy fájdalmas. De ha nem vagy képes valahogy megküzdeni az érzelemmel, mert elfojtod, mert kínosnak tartod, mert nem mered felvállalni, akkor az még évek múltán is kísérteni fog. És nőként könnyebb felvállalni az érzéseinket, ha én elkezdek a metrón/buszon sírni (volt már ilyen) kapok néhány sajnálkozó tekintetet, hogy szegény lány, biztos tegnap este nézte meg megint a Titanicot, míg ha egy pasi kezdi el ugyanezt, hát ő inkább szánalommal és megvetéssel találkozik, mert valljuk be, ez a jó kis szexista hozzáállás, ami minket, nőket kicsit lejjebb valónak tekint, az a férfiakat sem kíméli- már ami az érzelmeket és a macsóság látszatát illeti.


Szóval szerintem ezért. Már amellett, hogy ez sokminden egyébtől is függ.

2015. aug. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy a férfiak nagy átlagban sokkal érzelmesebbek, mint a nők. Persze ezt titkolnunk kell, hogy férfiasabbnak tűnjünk, de attól még így van.
2015. aug. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!