Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ez a sok magányos és depressziós ember mostanság?

Figyelt kérdés
Pl: megyek az utcán és kizárólag komor, magába forduló tekinteteket látok, mindenféle remény nélkül. Ez mi most komolyan? A szüleim is mikor megjönnek munkából, komoran, mindenféle élet nélkül jönnek be, mintha utolsó napjuk lenne... Pedig azt hihetné az ember hogy a tudomány fejlődésével párhuzamosan beköszönt a megkönnyebülés, boldog életérzés, hiszen könnyebbé válnak egyes dolgok, de NEM, az ember magába fordul, depressziós lesz. Vajon mitől lehet? Régebben nem volt ennyi depressziós ember, se annyi öngyilkosság, ezt nagyapáméktól tudom. Szerintem a túlzott elvárás ludas ebben, az embertől mindent követelnek, tanuljon meg 10 nyelvet, a munkában értsen mindenhez, ne csak 1 szakmája legyen, legyen legalább 3 diplomája, stb stb... És ha ezeket az elvárásokat nem tudja teljesíteni az ember, akk magába zuhan ahogy anyámék esetében is... Ti ezt hogy gondoljátok?

2015. okt. 13. 21:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően az, hogy az emberek elfelejtettek élni. Mindenki csak a pénzt, karriert, hatalmat hajszolja, és közben megfeledkezik minden másról. Olyan dolgokról amelyek fontosak lennének a mindennapokban. Nyáron volt szerencsém kimenni Romániába (az "eredeti" Romániába, nem Erdélybe) és meglepődve tapasztaltam, hogy az ottani emberek hogyan is élnek. Nem volt mindegyik kezében okostelefon, sőt senkinél nem láttam, nem jártam drága autóval, nem voltak divatos ruháik, de éltek. Normálisan. Reggel kimentek kaszálni, majd a délután összeszedték és bálákba rakták, aztán szekérrel elvitték. Nem siettek, nem kapkodtak, ha ráuntak akkor abbahagyták, leültek BESZÉLGETNI valahova. Mindenki teljesen nyugodt volt, a hobbijával foglakozott, vagy épp egymással: söröztek, barkácsoltak, stb. Magyarul hiába vannak anyagilag rosszabb helyzetben, nem jut el hozzájuk esetleg olyan szinten a technika mégis tudnak élni. Szemben velünk. Nálunk mindenki csak a másik kárára tesz dolgokat, annak örül ha másnak rossz, nem foglalkozunk egymással, csak veszekszünk és konfliktusokat keresünk folyamatosan. Szerintem a legnagyobb probléma, hogy ez a társadalom mindig valami elérhetetlen álomképet hajszol és elfelejt a mának és ÖNMAGÁNAK élni.
2015. okt. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Ázsiában vagy Dél-Amerikában sokkal szegényebbek az emberek, nehezebb körülmények között élnek, mégis boldogabbak, mosolygósabbak és életvidámabbak. Nem hiszem, hogy ez elsősorban pénzkérdés lenne, de nem tudom, hogy akkor mi okozhatja.
2015. okt. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az, amit a 11-es ért nagyon jó.


Pluszban vannak emberek, mint például én, akinek egy társ nagyon nagyon sokat jelentene, egy partner, akivel örömöt-bánatot meg tudnék élni. De a társkeresés egy húspiaccá alakult, mindenkinek csak a tökéletes kell (főleg a férfiak felé nőttek meg az elvárások), mindig az erősebb és a pénzesebb nyer, érzésekről nem is tudom hallottak e ezek a fiatalok. Így meg tényleg minek legyek boldog? Hogy 100 ezerért, jobb esetben kicsit többért végigdolgozhatom az életem egyedül? Vagy teszem fel minek maradjak, hogy tűrjem az emberek arroganciáját, a gyengébb eltaposását, a pénzhajhászatot? Egy nagy sz*r az egész...

2015. okt. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem depressziós vagyok, csak realista.
2015. okt. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem az is hozzájárul, hogy a technika világában élnek, otthonosabban mozognak a virtuális világban, hiszen ott egy gombnyomásra az történik, amit szeretne. Ellenben a való életben, ezért nem érzik magukat jól a valóságban, nem tudják földolgozni a kudarcokat, és nincs kitartásuk megoldani a problémákat, inkább kifogásokat és felelősöket keresnek a saját nyomorúságukért. Társas kapcsolatokat szintén hanyagolják, nem tudják megélni. Szerintem :)
2015. okt. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hogy volt az az Örkény (?) novella, ahol tombolán lehetett elveszíteni a süteményadagot? :-D
2015. okt. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!