Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egyedülálló emberek! Mennyire...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedülálló emberek! Mennyire lenne kereslet egy ilyen csoportra a legnagyobb közösségi portálon?

Figyelt kérdés

1. Nem vagyok facebookon élő ember, még mielőtt ezt hinné valaki.


2. Arra gondoltam, létre lehetne megyék szintjén hozni egy Tudatos Egyedülállók csoportot, ahová értelmesebb egyedülálló emberek lépnének be kapcsolatfelvétel céljából.

A gyökereket úgy szűrné ki a csoport adminja, hogy feltesz a csatlakozási kérelem után 5 lelki-mentális-érzelmi aktivitást, érettséget igénylő kérdést, és ha kellőképp intelligens válaszokat ad a belépni kívánó, akkor fogadják el a csatlakozást. Vannak már kérdés ötletek, most nem teszek közzé egyet sem, de aki kicsit is értelmesebb admin, az el tudná dönteni helyesírásból, írásképből, megfogalmazásból, hogy ki az aki megütné a szintet.


3. Azért facebookon gondoltam, mert szerintem jó indikátora annak, hogy egy ember nagyjából milyen lehet, amiket megoszt magáról, vagy a világról. Ld. ha sok kreténséget oszt meg, akkor eleve felejtős a belépése a csoportba.


4. Mivel megyei szintű lenne, fizikailag közelebb hozná egymáshoz az embereket, több motivációt adván a személyes találkozásra, hogy nem kell 200 km-t utazniuk. Ja, és ha nem találkoznának az ismerkedést követően 2 hónapon belül, akkor repülnének a csoportból. Ennek ellenőrzése alábbi módon menne: Az oldal adminjához küldenie kell mindenkinek egy levelet, ha elkezd valakivel kölcsönösen kommunikálni. Válasz nélküli ráírásra ez nem vonatkozik.

2 hónap múlva az admin rákérdez, hogy történt-e már találkozás a kommunikáló felek közt. Ha nem, pedig TERVEZTÉK, repülnek a csoportból. Ezzel szűrné a csoport az inaktív tagokat. Aki meg külföldön dolgozik, tanul, az ne akarjon a csoportbeliekkel ismerkedni, szóval ez nem elfogadható magyarázat, hogy nem tud hazajönni találkozni 2 hónapon belül, és ezért nem találkoztak még. Mivel országos, megyei szintű eleve a csoport, nem külföldön tartozkodóknak szól.


5. Nem kell társkeresőre felmenniük, eladni magukat, hiszen egy-egy profil azért sok mindent elárul az emberről, mint egy direkt önmarketing egy társkereső oldalon, ahol nem igazán tudsz rálátni az egyénre, mert azt rak fel, ír ki, amit akar. A facen azért többen látják az embert, talán kevesebb az esély false adatok megadására, a képek pedig egyértelműbben bizonyítják, hogy valós emberről van szó. Eleve be sem léphetne a csoportba olyan, akinek nincs kint képe magáról (google képkeresés funkcióval ellenőrizhető hitelessége). Mint tudjuk, sok kamuprofilt létrehoznak a társkeresőkön a látogatottság, regisztrációk növelésének érdekében. Persze facen is lehet ilyen, de azért könnyebb kiszűrni a kamut.


Kb ilyesmire gondoltam első ízben. Mit vennél el ebből, raknál hozzá, módosítanál?


2015. nov. 16. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Izzadságszagú, erőltetett próbálkozás, szerintem hamvaiban halott ügy. Nem bántásnak szánom, csak sajnos így látom.
2015. nov. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nem vennék komolyan az oldlat. Tuti kialakulna egy keménymag, egy baráti belső kör, de a többiek viccnek tartanák, főleg a nők.
2015. nov. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Több FB-csoportban vagyok admin, ennek alapján írom a következőket:

A FB-csoportok lényege az önkéntesség, mindig, mindenhol vannak inaktív tagok, ez ellen nem sokat tudsz tenni. Minél többen vannak a csoportban, annál nagyobb az inaktív tagok aránya.

A kölcsönös kommunikációval kapcsolatos elvárást irreálisnak tartom. Én, ha tag lennék, tuti megkerülném, nem jelezném az adminnak, ha valakivel kommunikálni kezdek. (Miért tenném? Semmilyen érdekem nem fűződik hozzá.)

Egy nagyobb méretű csoport adminjának lenni irdatlan mennyiségű munkával jár. Szóval vagy az lesz, hogy az adminok nem végzik a dolgukat, vagy fizetned kell érte.

Mivel a csoport eléggé magánjellegű, ezért csak titkos csoportként lenne értelme létrehozni, mert az érintettek jó része csak azért nem csatlakozna, hogy az ismerősei ne lássák, hogy egy ilyen csoportban tag. (A zárt csoportok láthatók az ismerősök számára, ez nem jelent megoldást.)

Ha titkos a csoport, akkor meg hogy értesülnek róla? Egyfolytában hirdetni kell, amíg el nem ér egy olyan tagságot, amíg már maguk a tagok hirdetik, hívnak meg új tagokat.

A bemeneteli szűrés ebben a formában értelmetlen, könnyen kijátszható. Ráadásul meglehetősen önkényes, nagyon sok konfliktust szül, ha nem tudod egyértelműen megfogalmazni, hogy pontosan milyen feltételeknek kell megfelelni a belépéshez. Nagyon sok a szubjektív tényező, simán dönthet úgy az aktuális admin, hogy neki szimpatikus az illető, vagy sem. Vagy mondjuk a férfi admin nem akar konkurenciát, ezért férfiakat nem enged be, csak a neki tetsző nőket.

Tapasztalataim alapján a FB-csoportok akkor és csak akkor működnek jól, ha nagyjából önszabályozók. Nem lehet "felülről" megszabni, hogy az emberek mit kezdjenek egymással, kinek mik a preferenciái. Ahol túlzottan bele akarnak szólni, onnan sorra lépnek ki a tagok.

Csak nagyon indokolt esetben érdemes beavatkozni egy csoport működésébe.

Mindenesetre azt látatlanul megmondom, hogy irdatlanul sok munka, nekem sokszor még a sima tagfelvételi kérelmek elbírálása is gondot okoz, ahol csak és kizárólag a lakhelyet kell figyelni, semmi mást.

2015. nov. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Na és ha az első találkozást követően,fél éven belül nem születik közös gyerek,akkor a csoport adminja rájuk küldi a TEKket?
2015. nov. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
# 4: Nem, akkor személyesen lép akcióba és csinál gyereket! :)
2015. nov. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

1. "Tudatos Egyedülállók"

....gyenge név. Ez a "szabadon ébredők" szint.


2. "5 lelki-mentális-érzelmi aktivitást, érettséget igénylő kérdést, és ha kellőképp intelligens válaszokat ad a belépni kívánó, akkor fogadják el a csatlakozást."

...baromság. Akkor van értelme, ha az admin van annyira intelligens, hogy a jelentkező profilja alapján dönt, mert rengeteg minden le lehet szűrni arról, hogy milyen dolgokat kedvelt, milyen oldalakhoz csatlakozott, csoportokhoz, stb.


4. "Ja, és ha nem találkoznának az ismerkedést követően 2 hónapon belül, akkor repülnének a csoportból."

...ezt te sem gondolod komolyan.


Egyébként ha már koncepció...ha megcsinálod, ne társkereső jellege legyen, inkább egy kibeszélős csoport, amiben mindenféle témáról lehet beszélgetni.

2015. nov. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szektaszagú és kirekesztő.
2015. nov. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Aki tudatosan egyedülálló az soha nem lépne be ilyen csoportba ismerkedni, hisz ő tudatosan döntötte el, hogy egyedül marad.


Szóval a cím máris bukta.

2015. nov. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Milyen ket honap? 2 levelvaltas utan talalkozni kell! Minek annyit varni? Ha az itcan megszolit valaki, akkor 2 honapog levelezel es csak itana talalkozol? En nem ertem, miert felnek az emberek talalkozni egy ismeretlennel. Nem kockazatos, ha a helyszin megfelelo es betartja a biztonsagi szabalyokat. ( kocsiba nem ulunk be, hazaig nem kiserhet pl.)

No

2015. nov. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Apró finomítással szerintem jó ötlet :)
2015. nov. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!