Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek egy internetes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Strongest kérdése:

Szerintetek egy internetes társkeresőn ha valaki súlyos látássérült, hallássérült vagy mozgássérült hogyan közölje ezt? Az adatlapján, az első levélben, az első randi előtt vagy majd a randin kiderül.

Figyelt kérdés
Érdekelne továbbá, hogy az emberek miért próbálják beállítani magukat ilyen helyzetben empatikusnak? Megírják, hogy ó, ez neki egyáltalán nem okoz problémát, vagy hogy nem tehet róla az illető, ha éppen így született, majd elkezdenek kioldalazni egy - még el sem kezdődött - kapcsolatból valami übergagyi átlátszó szöveggel, hogy "jaj bocs, éppen találtam valakit" vagy "én csak levelezek itt" vagy "éppen elköltözök 500 km-rel arrébb X városba". Persze még 1 hónap múlva is ugyanazzal az adatlappal lóg ugyanott, szerintetek az ilyen emberek önmaguknak sem merik bevallani, hogy előítéletük van?

2016. jan. 27. 00:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha egyből jelzed az adatlapon, akkor nem lesz belőle probléma. Persze sok értelme sincs, mivel így vészesen le fog csökkenni a levelek száma, de úgy a társkeresőknek sincs sok értelme. Meg úgy általában semminek.
2016. jan. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Az adatlapodon kell feltüntetni, ne rabold senki idejét aki nem akarna ilyen emberrel ismerkedni. (Én sem akarnék.)
2016. jan. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 LazyJones ***** válasza:
Szerintem is érdemes az adatlapon jelezni. Csökken a levelek száma, de akik nem írnak ezek után, azok élőben sem jutottak volna tovább, szóval inkább nyersz vele, mintsem veszíts. Másrészt nem feltétlen előítélet, lehet, túl nagy felelősségnek, vagy problémának látják a helyzetet. Teszemazt, valaki siket. Chatelni tök jól lehet vele, de mi lenne élőben? Hogyan lehet ezt úgy lereagálni, hogy se tapló, se bántó ne legyen? Milyen helyre, programra lehet elvinni, hogyan élhet otthon, stb. Szerintem valahol érthető, még ha kellemetlen is, hogy sokak félnek egy ilyen lehetőségtől...
2016. jan. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

sajnos sehogy.

Tökéletesen egészséges emberek sem tudnak ott ismerkedni, annyira nem kapunk választ semmire :(

2016. jan. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nevezzük nevén a gyereket: hallássérült emberről van szó!

Most azt olvasom, hogy írja fel az adatlapra, de ahogy írjátok is: csökken a levelek száma. Nem mintha felírás nélkül napi 100 db levélhalmaz között kellene szűrni...

Igenám, de a hallássérültségnek (meg a többi felsorolt betegségnek is) vannak fokozatai. Van aki tök siket, van aki hallókészülékkel hall és még jelbeszédet sem kell alkalmaznia.

Van itt olyan, aki kapásból rá is vágta (Lazy Jones) hogy ő sem ismerkedne ilyennel. Érdekelne, hogy vajon miért? Teljesen mindegy lenne számodra, hogy egy picit nem hall, vagy esetleg teljesen süket?

Az illető hallássérült ugyanis halló emberek között tanult és ott is végzi a munkáját. A kollégái megjegyezték pár hét után, hogy úgy egyébként tök jó fej, nincs vele semmi gond, sőt elhívják közös programra is. Namármost a munkahelyen nem tudsz menekülni, ha egy sérült emberrel találkozol, össze vagytok zárva és tetszik vagy nem tetszik kénytelen vagy megismerni... A társkeresőn viszont egyszerűbb az első adandó alkalommal lekoptatni az illetőt, pedig ha venné a fáradságot megismerni, akkor lásd a fentieket. Ezek után megkérdezem még egyszer, hogy valóban az a legjobb, ha rögtön felírja az illető az adatlapra? A partner meg kapásból elutasít?

2016. jan. 27. 08:58
 6/14 anonim ***** válasza:
Látod? Ha nem írod le pontosan hogy mi van, fogalmunk sincs hogy konkrétan mi a probléma, vagy hogy probléma-e. De ha még el is hallgatod, az már a teljes kapufa
2016. jan. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet.

Ha leírom a problémát, attól még te nem fogod tudni, hogy számodra probléma-e, ha nincs és nem is volt még tapasztalatod ebben a témakörben.

Viszont ha leírja 20 mondatban az illető az adatlapján, hogy hallássérült, de nem is annyira, hanem... akkor az egész magyarázkodásnak tűnik és úgy fest a dolog, mintha az illetőt saját magát zavarná ez a probléma a legjobban és csak erre tud gondolni az életben. Ez viszont koránt sincs így, mivel megtanult együtt élni vele és nem is érdekli.

2016. jan. 27. 09:55
 8/14 LazyJones ***** válasza:
Ácsi, egy szóval se mondtam azt, hogy nem ismerkednék. Azt mondtam, hogy nem tudnám, hogy mit csináljak adott helyzetben. (Spec. hallókészülékes lánnyal ismerkedtem már...) Munkahely és magánélet egészen más. Melóban nem kell órákat kommunikálással tölteni, magánéletben viszont igen. Rám viszont még a normál hallásúak is mindig azt mondják, hogy motyogok és dörmögök, és sokszor nem értik, hogy mit akarok mondani, miközben elméletileg semmi bajom nincs a beszédemmel. Most egy hallássérültet adott esetben nem zavarna, hogy egy szót nem ért abból, amit mondok, legjobb szándékaim ellenére is?
2016. jan. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#7 Lehet viccesen is előadni:


Hallássérült vagyok, de nem vészes. Általában meghallom amit mondasz, kivéve ha új rucira kérsz pénzt.

2016. jan. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Lazy Jones elnézésedet kérem!

Valóban nem te írtad, hanem a 2. számú kommentelő. Bocsánat, figyelmetlen voltam.

Melóhelye válogatja, mégiscsak össze vagy zárva valakivel 8 órában és ha csapatban dolgoztok, akkor bizony nem árt a kommunikáció. Az meg teljesen mindegy, hogy 5 mondatot váltasz vele vagy 200-at, ha megérti akkor azt az 5-öt is meg fogja, ha nem érti, akkor 200-at sem fog. Itt inkább arról van szó, hogy óhatatlanul előjön ki mit szeret csinálni a szabadidejében mivel foglalkozik és ha látja az illető, hogy egy hallássérült is ugyanazt a dumát nyomja mint egy nem hallássérült, akkor...

Ha motyogsz vagy dörmögsz esetleg hadarsz akkor csupán empátia kérdése, hogy kissé jobban artikulálva megérteted-e magad egy hallássérülttel vagy sem? Ha úgy döntesz, hogy nem veszed a fáradásgot, akkor ezzel az erővel egy hallássérült is mondhatja, hogy márpedig ő jól hall, nincs problémája azzal, aki érthetően, megfelelő hangerővel szól hozzá. No, akkor kinek van problémája? :)

2016. jan. 27. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!