Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan tudnék végleg kilábalni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék végleg kilábalni a depresszióból?

Figyelt kérdés

Sokan kérdezgetik, hogy van-e már valakim, régóta vagyok szingli, de nincs, és nem is lesz soha, amíg ilyen állapotban vagyok.

Egyszerűen elvesztettem minden életkedvemet. Semmi nem tud már örömet okozni, az sem, amit pedig szeretek. Motivációm sincsen semmire, egyetemre se járok be, alig tanulok, nem csinálok kb. semmit, nincs kedvem az emberekhez, teljesen bezárkóztam. Ez nem a szingliség miatt van egyáltalán. Sajnos már sok éve ilyen vagyok, és hol jobb kicsit, hol rosszabb, és félek, hogy megint vissza fogok esni abba az állapotba, amilyenben voltam egyszer, mert volt egy nagyon durva időszakom.


A szokásos tanácsok nem segítettek rajtam, mint pl. a sport, hobbi, járjak társaságba, stb, és a pszichológus sem, pedig én tényleg megpróbáltam mindent egy időben, de már próbálkozni sincs erőm, mert tudom, hogy értelmetlen.

Mi lehet a bajom?


20L


2016. ápr. 24. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak a te döntésed. El kell határoznod magadat, anélkül hiába minden tanács és külső segítség. Ha te nem akarsz meggyógyulni, nem is fogsz soha.
2016. ápr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Erre nincs szerintem teljesen ésszerű válasz. Meg te ismered a sztorid valószínűleg felszedtél nem túl jó automatizmusokat.


Egyrészt valahogy hagyd ezt abba. Mit? Hát ezt. Valahogy kezd el lépkedni. És ne várj vele addig míg alkalmas leszel rá, mert ez ilyen kör. Pont attól lesz alkalmas, ha elkezded.


Amúgy meg a környezet lecserélése jó lehetne. Nem tudsz máshol lakni?

2016. ápr. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2 éve volt egy jó időszakom, akkor volt környezetváltás is, de mindig ez van, hogy ez csak ideig-óráig tart, aztán megint belefáradok abba, hogy megpróbáljam elhitetni magammal, hogy happy vagyok, mikor egyáltalán nem...
2016. ápr. 24. 22:59
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezt ne innen nézd. Hanem onnan, hogy ideig óráig már működött. Valami jó nyom már van benned. Könnyen lehet, hogy mindig szét fogsz esni, de nem mindegy meddig tart ez és mikor veszed észre, hogy mi történik és váltasz. Mekkorák a hullámvölgyek és a hullámhegyek.


Megfelelő szakon vagy amúgy? Mit tanulsz?

2016. ápr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretem ezt a szakot, de az a baj, hogy nem értek semmihez igazán. :S Úgyhogy jobb, mint a semmi.
2016. ápr. 24. 23:22
 6/11 anonim ***** válasza:

ha nem érdekel tényleg semmi,akkor át kell esni valahogy ezen az időszakon!


ha mélyen elgondolkozol, van valami amire tényleg vágynál és úgy gondolod, hogy na ettől jobb kedved lenne? esetleg valami kirándulás/nyaralás...bármi?


nekem is 90%-ban gyerekkorom óta nincs jó kedvem, nem sok minden érdekel, de már megtanultam beletörődni a dolgokba és végezni a feladatom,még akkor is,ha nem leszek boldog tőle.Viszont eszembe jutottak kisebb dolgok,amiket mindenképp megszeretnék élni,mégha 1-2-3 napig is tartanak,hát én ezért tanulok és dolgozom.Tudom utána ugyanaz a sz*r lesz megint, de ilyen az élet.


Csak vegetálni nem lehet te is tudod. Hidd el,inkább legyél diplomás és biztos munkahellyel rendelkező ember rosszkedvű ember(szóval tanulj valahogy,mégha napi 1órát,akkor is!),minthogy munkanélküli csak érettségivel rendelkező depis ember.Mert a pénznélküliség és a csóróság még mélyebb depresszióba taszít.

2016. ápr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Írj nekem ha gondolod, talán segíthetek! :)
2016. ápr. 25. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ádám85 válasza:
Az a rossz hírem, hogy a depresszió ha egyszer előjön akkor időről időre vissza is tér. Ahogy az előttem válaszoló is utalt rá azt tudod CSAK befolyásolni, hogy éppen mennyire súlyosan és mennyi ideig veszi át az irányítást feletted. Mi kb 14 éve "ismertük meg egymást" és ez azóta így működik.
2016. ápr. 25. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Menj el dolgozni, valami "kemény" helyre, hidd el egy fárasztó munkanap után nem lesz erőd "depressziósnak" lenni.
2016. ápr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

áruld el mit tanulsz.


és próbálj nem megállni. én azt tapasztalom, hogy ez a két dolog valahogy egy szinten van. az amikor jön a kedv és az amikor nem. és ha az ember leül egy helyre és nem megy sehova, akkor elég kevés esélye van arra, hogy megjöjjön.


és itt nem azt értem feltétlenül, hogy fizikálisan legyél folyton máshol. hanem, hogy legyenek valami útjaid, irányaid. és nem azért mert kedved van hozzájuk, hanem csak. és ha jársz ezeken, akkor adsz esélyt, hogy egyszer csak megjelenik a kedv. de ettől menj ki is egy nap egyszer azért. pl most jobb idő lesz és menj le olvasni fél órát egy parkba. a külső levegő is valahogy mozgat.

2016. ápr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!