Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most az komoly, hogy az összes nőnél a manboob az első számú kizáró ok?

Figyelt kérdés

173 centire vagyok 74 kiló. Ebből elenyésző százalék izom, de ez különösebben nem izgatna alapból. A számok alapján brutálisan messze vagyok a kórosan elhízottól (ami azt illeti, BMI alapján nemhogy elhízottnak nem számítok, de még enyhén túlsúlyosnak sem). Mégis aránytalanul nagyok a melleim. Eddig ~10 kilót fogytam, és egy centivel se lett kisebb az átmérőm, tehát nagyon nagy eséllyel kóros elváltozásról van szó; a hormonzavaros elméletemet megerősíteni látszik az a tény is, hogy nevetségesen kicsik és nőiesek az ujjaim is. Csakhogy a hormonos móka már jó 5-6 éve lezajlott, tehát nem túl széleskörű biológiai ismereteim alapján ez már nem is fog változni.


Na most ehhez kapcsolódóan olvasgatom itt a kérdésekre adott válaszokat, és minden nő olyasmiket ír, hogy "nem baj, ha van rajta egy kis felesleg, csak a zsírmellet kerüljük, azt nem bírom". Ezek szerint tényleg ennyire esélytelen vagyok ezért? Mondjuk nekem is van komplexusom ennek hála, de ami ellen nem lehet tenni, az ellen nem lehet tenni - mindazonáltal én azt gondoltam, hogy vannak az érett, felnőtt emberek annyira elnézőek, hogy nem ezért szórnak ki már kapásból. Ehhez képest most ott tartok, hogy még vicc kategóriájú, kéthetes tinikapcsolatom se volt még soha, igen nagy valószínűséggel a betegségem (?) miatt. 23F


2016. ápr. 30. 12:58
1 2 3
 1/23 Kenzo Tenma ***** válasza:
82%
Folytasd az edzést és a diétát. Ha majd 65 kilósan is ugyanolyan lesz a melled, akkor meg elmehetsz orvoshoz, mert valószínűleg gynecomastia lehet a dologban.
2016. ápr. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is menj el orvoshoz, hogy tudd, van-e valami bajod.
2016. ápr. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
44%
Nem próbáltad még azt, hogy edzel rá? Szerintem azzal simán változtathatnál rajta! Megkeményedik a mellizom és jobban fog kinézni. Persze elengedhetetlen a kitartó munka.
2016. ápr. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem tetszik, akkor meg kell barátkoznod a testépítés gondolatával és el kell kezdened kondizni.

Nekem is ez volt.

Még most is kicsit zsíros a mellem, de sokat javult azzal, hogy egyrészt alatta van egy "normális" tömegű mellizom + a vállam, karom, izmosabb, a hasam meg sokkal kisebb lett, így jók lettek az arányaiban és ruhában kifejezetten jól nézek ki.

Ne várj nagy csodát pár hét/hónap alatt, nekem 2 év kellett.

2016. ápr. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
42%
Nálam is problémás ez. Egyébként tesóm izmos, kigyúrt, mégis van neki. A súlyossága nagy kérdés. Műteni lehet. Ahogy az eldeformát, vagy csúnyán asszimetrikus mellű nők sem tehetnek ilyenről, te sem, nagyon sok embernek van ilyenje férfiként, ettől függetlenül nem szép. Dobhatsz egyébként egy képet csak a mellkasodról elölről és oldalról, lehet nem annyira vészes, mint gondoló.
2016. ápr. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
61%
A ferjemnek volt,de kb akkora,hogy arra siman tudott volna Egy kisebb melltartoban venni:))Leszivtak es felvarrtak azota nincs Ilyen gondja:)
2016. ápr. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Elmondanád, hogyan fogytál 10 kilót?

Úgy gondolom, hogy ha építenél alá izmot utána pedig kemény diétával leszálkásítanál akkor rendben lenne. de ez persze sok meló, ami sokaknak bizony büdös :)

2016. ápr. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


A helyzet az, hogy ezt a 10 kilót úgy adtam le, hogy kevesebbet ettem, illetve az egyetlen általam igazán kedvelt sportnak, a kerékpározásnak hódoltam.


Igen, a kerékpározásnak. Olvastam (meg logikus is), hogy a fekvőtámaszozás meg a fekvenyomás a leghatékonyabbak, viszont máshol meg pont azt állítják, hogy nincs olyan, hogy lokális zsírégetés, magyarán ha fogy az ember, akkor arányosan fogy, mindenhonnan. Márpedig első körben fogyni akarok, aztán majd ha olyan hangulatom lesz, lehet, hogy elkezdek edzeni. Szerintem annak viszont sok értelme nincs, hogy ugyanekkora mellem legyen, csak izmosan.


A nevetséges amúgy az, hogy a mérleg 10 kilóval kevesebbnek mutat, viszont a méreteim szerintem egyáltalán nem változtak, vagy csak nagyon minimálisan (most a hasamra, combomra, mindenemre gondolok). Úgyhogy most eljutottam odáig, hogy már kb. szärok az egészre, és megint elkezdtem zabálni...


A testépítés világa számomra teljesen idegen, az is marad. Azt nem fogom csinálni, hogy grammra pontosan kiszámítgatom, hogy egy nap mit ehetek, meg napi szinten halálra kínzom magamat mindenféle gyakorlatokkal, pláne akkor, ha kiderül, hogy valóban betegség miatt van ez és csak a pénzemet, erőmet, időmet pocsékolom vele. Na mondjuk azt nem mondom, hogy nem férne rám némi erősítés, bár ha jól belegondolunk, hűtő- vagy szekrénypakoláson kívül sok más alkalommal nem venném hasznát. Mondjuk ha itthon is lehetne csinálni valamit az éhezésen és a mindenféle fehérjelöttyök betolásán kívül, akkor még esetleg benne is lennék, de hamarabb lépnék be egy tízméteres lángok által mardosott radioaktív kígyóverembe, mint konditerembe.


Az orvoshoz menetel nekem is megfordult már különben a fejemben, csak... most azért tegyük a szívünkre a kezünket: mennyire tolerálnánk azt, ha a háziorvosunk elkezdené taperolni a felsőtestünket? Na igen. :D Egyelőre az van, hogy tényleg úgy 67 kilóig megpróbálok lemenni, ha semmi nem történik, akkor a C és D kategóriás jogsik mellett elkezdek spórolni egy műtétre meg egy kis önbizalomra.


Szóval köszi a tippeket, de úgy érzem, egyelőre nem vagyok közelebb a megoldáshoz.

2016. ápr. 30. 21:20
 9/23 anonim ***** válasza:

Szerintem először is menj el dokihoz. Azt a pár perc felsőtesttaperolást kibírod, viszont vagy megnyugszol, hogy nem vagy beteg, vagy kitalálja, hogy mi a bajod, és segít.

Ez után kezdj el egészségesebben enni. Csak egy kicsivel kevesebbet, mint eddig, meg hagyd ki a nasikat. Fogyassz sok folyadékot, és zöldséget, és egyél többször keveset (pl. ha eddig az össz napi kajád volt 9 szendvics, ebből 5 ebédre, 4 vaccsira, akkor cseréld le mondjuk először 6szendvics+2almára, és ezeket egész nap, folyamatosan elosztva edd.)

Kezdj el mozogni még többet! A biciklizés szuper, mert mozogsz, szép helyekre lehet elmenni, és még a térdedet is kíméli, de önnmagában kevés. Kezdetnek az is jó, ha pl. néhány megállóért nem szállsz fel a buszra, hanem sétálsz. Fuss egy kicsit minden nap. Először pl. körbe a háztömböt, ahol laksz. Aztán lehet menni egyre messzebb. Ezzel a fogyás kérdést meg is oldottad.

A mellproblémára tényleg a fekvőtámasz és hasonlók a legjobbak, de ehhez nem kell konditerem. Otthon megcsinálsz kezdetnek 10 db fekvőtámaszt minden nap, aztán hetente kettővel emeled a darabszámot. Nézz a neten súlyzós gyakorlatokat, kezdetben a súlyzót helyettesítheted másfél literes vizespalackokkal, aztán idővel érdemes beruházni egy kicsi súlyzókészletre, megéri azt a néhány ezer forintot.

A másik, amit tudok javasolni, hogy néhány nagyvárosban vannak általában játszóterek mellett kültéri, ingyenesen használható "konditermek" (guglizz rá). Hetente 1-2 alkalommal menj el egy ilyen helyre, hasznos nagyon, de mégsincs konditerem érzésed tőle.

Remélem, tudtam segíteni :)

2016. ápr. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utolsó, eddig a te válaszod volt a legbiztatóbb és leghasznosabb, bár természetesen a többiek tanácsait is örömmel fogadtam. :)


A bicókáról annyit még, hogy itthon városon belül azzal járok mindenhova, szóval a busz kilőve. Mondjuk városban nem nagyon szeretek menni, inkább települések közt, de eddig vagy nem értem rá, vagy a fénysebesség 5%-ával fújó szembeszél akadályozott meg a külterületi mókázásokban, egyébként meg sokszor jártam rövidebb-hosszabb túrákra. Mondjuk az eddigi rekordom 93 km, ami nem sok, pláne sok megállással, de azért örültem neki, hogy egy ilyen szerkezettel is meg tudtam járni ezt a távot. Hm, kéne egy fékjavítás meg egy első-hátsó felnicsere is. Ez is benne lesz vagy 10k-ban.


Plusz egy, mielőtt elfelejtem: túlzottan sokat rendszerint nem eszek, csak amit eszek, az nem feltétlen a dietetikusok ajánlásával lett összeállítva. :D Pontosabban egy időben odafigyeltem rá sokkal jobban, mint most, de miután jóval több pénzbe került (tekintvén, hogy nem akartam csak almán élni), és eredménye se lett, így egyre kevésbé izgatott a dolog, és most már csak a kalóriabevitel érdekel, a tápanyagok egyáltalán nem.

2016. ápr. 30. 23:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!