Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Fiúk, lányok Rövid, velős...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk, lányok Rövid, velős válaszokat kérnék. Ti dohányoztok-e és kizáró ok-e nálatok, ha a másik nem képviselője dohányzik? Kérlek adjátok meg a korotokat és nemeteket is.

Figyelt kérdés

2016. máj. 4. 00:25
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Nem dohányzom, és erősen kizáró ok, ha a másik igen. Nem azért, mert én nem dohányzom, hanem mert a szervezetem nem jól reagál rá. Ha dohányzó kollégák bejönnek cigiszünet után az irodába, csípni kezd a szemem (de volt már rosszabb tünet is). Pedig nem az orrom alá füstölnek.

31N

2016. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
Nem dohányzom. Ha szerelmes vagyok, akkor tolerálom a másiknak.
2016. máj. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%

Én nem dohányzom. Régen azt hittem, hogy jaj, nem fogok rinyálni, nem fog zavarni, ha a párom dohányzik... de ahogy idősödtem, úgy lettem egyre érzékenyebb a bagószagra. Most még a szüleimet sem tudom elviselni a fejemhez nagyon közel, ha épp akkor bagóztak, mert hányingerem van a szagtól. Így meg nyilván nem böolcs dolog összejönni vkivel, aki bagózik... mert akkor ugye cigizés után nem csókolhat meg, nem ölelhet meg nagyon közel, szex közben sem bírnám ki...


Nem amiatt, mert fujj, cigi, meg egészségtelen. Hanem mert az orrom nem bírja.


27N

2016. máj. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhet még tovább is!


Csak észrevétel, de felesküdt nyelvtannáciként zavaró hiba, hogy kb. a gárda fele azt írta, hogy "dohányzom".

A helyes ragozása alanyi, vagyis "dohányzok", mert nincs konkrét tárgya az igének.

A legjobb módszer a validálásra, ha elkezditek ragozni a többi számra és személyre, mert nagyon hülyén fog hangozni, hogy én dohányzom, te dohányzod, ő dohányozza...

2016. máj. 4. 12:39
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az -ik-es igéket akkor is így mondjuk a magyar nyelvtan szabályai szerint, ha nincs tárgyuk. Lakom, eszem, dohányzom. Az, hogy kezd kiveszni a nyelvből, az egy dolog, de helyesnek még így helyes.
2016. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

35-ös

Akkor ha azt mondom, hogy focizok, az helytelen?

2016. máj. 4. 12:44
 37/46 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2016. máj. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

Már egy ideje kezd elterjedni az ikes igékre vonatkozólag is másféle használat, de tudtommal még valóban a régi szabály a helyes. Viszont majd megnézem az új szabályzatban, érdekel, hogy ebbe belenyúltak-e módosításkor. :-)

De ne csináljunk helyesírási vitát a kérdésből, mindenki a legjobb tudásának megfelelően ír, és még az is vét hibát, aki sokat olvas, mert nem lektorálják tökéletesen vagy szándékosan hagyják eredetiben, és nem javítják után az irodalmi műveket az új szabályok szerint (lsd. A kőszívű ember fiai - kötelező olvasmány...). Hagyjuk meg a helyesírási vitákat az ennek megfelelő kategóriába, illetve azoknak az embereknek, akiknek ez a munkájuk része vagy még tanulnak.

2016. máj. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%

Nalam kizaro ok, sok konfliktust szulhetne ha a lany cigizik, meg en nem.

24F

2016. máj. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
18 eves lany vagyok es nalam kizaro ok ha a fiu cigizik.
2016. máj. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!