Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mi a véleményetek, működhet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek, működhet a kapcsolat egy diplomás lány és egy "melós" fiú között?

Figyelt kérdés

Nincsenek illúzióim a diploma fontosságát illetően a mai világban. Az élet számos területén, így a párkeresésnél is kiemelt szerepe van. Ilyen téren elég nagy a szakadék köztem és a hölgy között. Ráadásul jelen esetben a lány jogászként tevékenykedik. Tisztában van vele, hogy nincs diplomám, valamint, hogy hol dolgozom, bár konkrétan nem tudja mit csinálok. Sajnos eddig az élet úgy hozta, hogy eddig nem volt alkalmam az egyetemet elkezdeni, de idén szeretnék belevágni. Munkám ellenére relatív jól keresek, nem napról napra élek és sokat félre is tudok tenni. Intelligens és olvasott embernek tartom magam, rossz és káros szenvedélyektől mentes vagyok. Az említett hölggyel a kölcsönös összhang és szimpátia megvan, csak sajnos ő, már olyan egzisztenciával rendelkezik, ami nekem jobb esetben is, csak évek múlva adatik meg, arra pedig nem kérhetem, hogy várjon rám.

Elképzelhető, hogy kicsit túlzott az aggodalmam, de tisztában vagyok a mai helyzettel. Egy szociális példát kiragadva: esetleges rokonok és barátok bemutatkozásánál ez kínos lehet.

Érdekelne mindenki véleménye, akár releváns tapasztalatokból merítve is.

Előre is köszönöm! 26/F



2016. máj. 6. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Sztem ezen ne parázz.

A nők nagyon nagyra vannak manapság a borzasztó büfédiplomáikkal, aztán valahogy mégis a jól ismert "kopaszmercis vállalkozói réteg" a legnépszerűbb a köreikben, pedig azoknál a 8 általános az... általános.


Amúgy nem mindegy, hogy hajtás-pajtás vagy, kamionsofőr vagy CNC fémforgácsoló...

2016. máj. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Végre egy normális, rendesen megfogalmazott kérdés. Válaszolni sajnos nem tudok mert hasonló cipőben járok, mint te.


Viszont láttam egy ilyen kapcsolatot közelről. Amikor már nagyon érett a házasságkötés, akkor egyszerűen a lány anyja és nagyanyja kiutálta a srácot a családból pedig nagyon rendes fiú volt. A lánynak azóta sincs senkije, ez 5 évvel ezelőtt volt. De legalább "jó" munkahelye van. És folyton sír, hogy nincs egy normális pasi. De van, csak nem akarja észrevenni.

2016. máj. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy hogyan képesek kezelni az anyagikat. Pl ha mindent felesben akarnak fizetni mert "amiért én dolgoztam meg az enyém" akkor nem lesz hosszú életű a kapcsolat.


ha meg a pénzt eszközként tekintik, és jól tudják kezelni, akkor nem hinném, hogy probléma lenne.

2016. máj. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nő, de ismerek hasonló párosítást, igen jól kereső, igen eszes nőci, igazgató egyik nagy cégnél, férje melós emberke, igazi szakmunkás, de igazi jó eszű, értelmesen el lehet vele beszélgetni, nagyon jól megvannak már évek óta, fia osztálytársam volt, mindketten műveltek az én szememben, nem csak a diplomás igazgató néni. :) Nem ezen múlik a dolog, h kinek milyen diplomája van, hanem azon is, h mennyire tud tervezni, meg bánni a képességeivel, sztem meglátta benne az értelmet a hölgyike, és nem ilyen h**ye p**sa remélhetőleg, akinek nem mindegy, h diplomás az ember, vagy sem, legyen a párjának is diplomája, ragaszkodik hozzá. Pedig nem attól lesz vki normális, h van neki, azzal nem lesz emberileg feltétlen szuperpasi/nő. Én pedig a te helyedben nem égnék azzal, h kétkezi melót végzel, vagy akármit is, főleg, h még vannak is terveid, h egyetemre mész. :) Sok sikert. :) Remélem, h vmit hozzátettem ahhoz, h megnyugodjon a kicsi lelked. :)
2016. máj. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyetemista vagyok, a barátom "melós" (autószerelő), nálunk tök jól működik, van amiben én vagyok okosabb, van amiben ő. A családom is imádja, sokkal jobban mint az előző egyetemista barátomat :D

Nézd, általánosságban azt mondanám, hogy nem probléma, ehhez viszont az kell, hogy te és a lány is elfogadjátok, és ne lássátok problémának. Lehet, hogy nekünk pl tökéletesen működik, a te kiszemelted meg problémának érezné.

2016. máj. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A jogi azért nem büfé diploma. És elég sznob világ, persze lehet kivétel.
2016. aug. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!