Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak érdeklődés szintjén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak érdeklődés szintjén kérdezem - Kinek mi a véleménye Zimbardo új tanulmányáról?

Figyelt kérdés

Elsősorban sikertelen férfiak véleménye érdekelne.

[link]



2016. jún. 5. 21:45
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Úgy nem nehéz jobban teljesíteni, ha a cikkben szereplő réteg semmit sem csinál, csak otthon ül egész életében, nem?"


Akkor másképp írom: Azt írja, hogy a férfiak nagy része lusta dög, miközben a nők nagyon szorgalmasak. Pedig ez nem így van. Mindkét nem képviselői között akadnak lusták és szorgalmasak is egyaránt, és ezt úgy leegyszerűsíteni, hogy a férfiak lusták, a nők meg nem azok, hülyeség!

2016. jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Én csak bele-beleolvastam, és az a véleményem, hogy nem mondott újat. (Megjegyzés: a híres kísérlete valóban híres, de ha 2 nap után leállították, mit bizonyít?)
2016. jún. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

"Azért jobb a munka, mert kapsz érte pénzt; értéket teremtesz, növeled a GDP-t, adót fizetsz és nem a szüleid tartanak el. Akár látszat munkát végzel, akár nem. Meg ugye a felnőttéválás része, hogy felelősségt vállalj magadért, a tetteidért, önállósodj, amihez elengedhetetlenül kell a kereset is. Mondjuk nem tudom, hogy ez miért nem evidens."


Nem mondtam, hogy nem fontos az önállósodás, csak épp arra próbáltam rávilágítani, hogy a mai világban már otthon ülve, néhány éve elképzelhetetlennek hitt tevékenységekkel is lehet pénzt keresni, de ezeket mégsem tekintik "munkának". A GDP részbe meg inkább ne menjünk bele.


"De egyébként ez az ember tudós, felmérésekre és kutatásokra, statisztikára alapozza a publikált munkáit, és nem csak a hasára üt, hogy hát több a nő a felsőoktatásban, mert jobbak."


Jót derültem a naivitásodon. Attól még, hogy valaki tudós (legalábbis annak gondolja magát, de még ha a társadalom is annak ismeri el), nem tévedhetetlen. Ugyanúgy beszélhet baromságokat. Ez olyan eset, mint amikor történik a világ valamely pontján valami nagyobb média figyelmet kapó esemény és még aznap kerítenek egy pl. Türkmenisztán-szakértőt. A statisztikáról meg annyit, hogy úgy lehet kiforgatni ahogy akarod: tudod van a mondás, hogy a statisztika az a tudomány amivel be tudsz valami bizonyítani, meg az ellenkezőjét is.

2016. jún. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Bocs, nyilván a stat csak akkor működik, ha nőgyűlölő kommentekre kell érveket hozni, de azon kívül minden csak fals eredmény, meg ugye a szakértők is nyilván hamisítják az eredményeket, mert a társadalomtudósoknak nem is lehet jobb dolga, mint aláásni a fent megnevezett életvitelt élő férfiakat. Világos.

#kérlektrollkodjmáshol

2016. jún. 8. 20:18
 25/27 anonim ***** válasza:
31%
Minek teszel fel kérdést ha utána úgyis csak a saját véleményedet hangoztatod és minden másra csak hőbörögsz? Ha nem tetszik, hogy valakinek más a véleménye ne tegyél fel kérdést.
2016. jún. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

"Jót derültem a naivitásodon. Attól még, hogy valaki tudós (legalábbis annak gondolja magát, de még ha a társadalom is annak ismeri el), nem tévedhetetlen. Ugyanúgy beszélhet baromságokat. "


Ez így van, de ezt általában más tudósok szokták ellentanulmányokban bebizonyítani további kutatásokkal, nem Jöttment Józsika.

2016. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Jaj, ne már. Ismerem Zimbardo-t, érdekesnek találtam az eddigi munkásságát. De szakmailag ha mélyen utánanézel, azért nem tett ám olyan sokat le az asztalra. Volt egy elhíresült kísérlete, és kb annyi. Sajnos ő is elkezd menni a rossz irányba, amikor mér inkább a népszerűségre szenzációra hajt csak, de nem tud szakmailag újat mondani sajnos, hanem csak feldob egy témát és arról beszél és állít véleményt újabban. Nem kell hasra esni tőle sem bevenni egytől egyig, amit állít.

Persze mindig jó nyitottnak lenni, de azért jó ha tudsz gondolkozni és van neked is saját, önálló véleményed.


Ennyi erővel inkább nézd meg ezt:

[link]


25N ;)

2016. jún. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!