Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan segítsek a barátnőmnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segítsek a barátnőmnek aki 27 éves és nem volt még soha pasija?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátnőmről van szó, 15 éve ismerem. Teljesen normális, kedves lány csak nagyon fél a pasiktól. Viszont iszonyatosan szenved a hiányuktól. Járt pszichológushoz, de semmit sem ért. Azért akarok neki segíteni, mert egyre rosszabbul van, egyre depressziósabb és félek hogy kárt tesz egyszer magában, mert annyira utál már élni.

Kérlek ne írjatok privátot, nem én rólam van szó és csak hasznos tanácsokat szeretnék kapni, amit jó ha mindenki lát, mert másnak is lehet rá szüksége!



2016. jún. 9. 20:19
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

20#

Hát én ezt nagyon értem, most azt mondod hogy nem várnak a férfiak, mert van sok lány aki az első szóra ledobja a bugyit, de közben meg minden pasi leszólja az ilyen lányokat, hogy csak szexre jó az aki ennyire könnyen adja magát,komoly kapcsolatra nem kéne. Most akkor döntsétek már el, hogy küzdeni akartok egy lányért vagy azonnal vetődjön alátok. Mert ez így elég ellentmondásos. És képzeld el ha most a barátnőm belemegy ilyen alkalmikba aztán a pasik dobják pont azért mert belement alkalmiba, akkor majd hogy fogja érezni magát? Ti sem tudjátok igazából mit is akartok, ha nem fekszik le veletek egy hét után akkor az a baj, ha meg hamar lefekszik veletek akkor meg az a baj. Aztán meg a lányokat mondjátok defektesnek akik nem tudnak zöld ágra vergődni veletek és egyedül maradnak sokáig.

Azt nem tudom megítélni mennyire éri meg egy férfinak küzdeni a barátnőmért főleg mivel manapság az igazi értékek eléggé háttérbe szorultak. Nyilván a kora és a tapasztalatlansága nem feltétlen pozitív tényező. De amúgy meg egy nagyon kedves, vicces, művelt és rendkívül jó indulatú lány.

2016. jún. 10. 04:45
 22/29 Noblesse Oblige ***** válasza:

"De amúgy meg egy nagyon kedves, vicces, művelt és rendkívül jó indulatú lány" - ez mind szép és jó és még a könnycseppet is elmorzsoltam érte, de nem megy vele sokra, mondhatni semmire, mert nem tudja kezelni a helyzetet. Az én meglátásaim, úgy, hogy ennél durvább helyzetben voltam/vagyok:


1. a pasi nem megoldás. Ez a pánikbetegsége valahonnan gyökeredzik. Lehet köze nincs a pasikhoz, családhoz, lehet, hogy van. Amíg ezt nem tárjátok fel, nem kerül a tudatába, addig a sötétbe tapogatóztok és lehet, ha mégis találsz egy pasit neki az csak mélyíteni fogja a problémát. (pl. mániákus féltékenység és ettől lesz depressziós). Persze nem tudhatjuk, de aki ilyen szinten ki van egy randitól, az mondjuk ki: nem normális.


2. A jóindulat innentől csak aláaknázza az egészet. Mert benned csak annyi maradt meg, hogy pasi=megoldás. Egy nagyon felületes megközelítés, és éppen ennélfogva tartom rossz ötletnek. A párkapcsolat=konfliktus, ami maga után vonja a konfrontációt, és mi van ha az első ilyen huppanó adja neki a kezdő lökést a mély depresszióhoz? Pl. hogy a fiú mondjuk nem megy ki elé a pályaudvaron. Egy férfihez, empátia és türelem kell, akármilyen cuk-muk is, és ezt neked kéne a legjobban tudnod, mert elvileg betáraztál egyet. Szerintem aki egy randitól fél, az a konfliktusoktól is fog, és ott sokra megy azzal, hogy "kedves, vicces és művelt", mert nem ezek a kompetenciák kellenek hozzá. Másfelől mivel nehezen jön a pasi, és ha végre lesz, az egy függési rendszert is kialakíthat nála. Tehát pasi nélkül sincs egyensúlyba, egy pasi meg csak még jobban kibillent!


3. Ha minden áron egy férfi mellé akarod erőszakolni, akkor azt csak úgy tudod megtenni, hogy a férfit barát minősítésben mutatod be. És annak is kell lennie. Pár hónapig barátnak. Így a barátnőd sem kap remélhetőleg pánikrohamot egy olyan pasitól aki elvileg nem játszik mint társ, és a férfinak is lesz ideje, hogy eldöntse kell-e neki ez. Ilyen férfit mint mondtad nehéz találni. De a direkt ismerkedés nem megy, akkor egyedül ez maradt.


Szóval én továbbra is azt mondom, hogy kezelni kéne benne ezt a gátlást, mert amíg ez nincs feloldva, addig egy férfi csak egy plusz lökés a pokolba. Egy párkapcsolatot kezelni tudni kell. Ha nem (és valószínű, hogy nem, mert az első kapcsolat az amikor a saját ideánkat hajszoljuk) akkor jönnek a súlyosabb gondok.


Én ezen tapasztalataimat úgy mondom, hogy erősen bipoláris anya mellett nőttem fel. És az egyik legjobb barátnőm pszichiátrián van. Tehát van tapasztalatom a lelki egyensúlyából kibillent emberekkel.

2016. jún. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Noren1989 ***** válasza:

Hát...a pszichomokus tűnik még a legjobb megoldásnak. Szóval fél a pasiktól, h elhagyják, mert apuka is folyton félrek_rt?


Meg ahogy látom, még mindig a 15 éveseknek való Disney-mesékben éli a napjait a csajszi...Ezzel egy férfiember sem akar versenyezni, Aladdin meg a Szörnyeteg sokkal jobb pasik nálunk. (Bár nem reálisak).


Barátnődnek semmilyen megoldás nem lebeg a szemei előtt?

Úgy értem, ha saját problémáira? Ezt egy bepasizás nem oldja meg, sőt...Ha öngyi hajlam is van, akkor meg pláne kerülendő. Nem akarom, h azzal zsaroljon egy nő, h ha nem leszek vele, akkor felvágja magát, mint a néni a parizert a közértben.


Vegyetek együtt macskákat, de legalább egy tucatot.


26/F

2016. jún. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

20 as vagyok.

21 esedre reagálva : elkezdesz boncolni egy olyan témát aminek se vége se hossza,és semmi köze a barátnőd problémájához.

Úgy látom ha valakinek 27 évesen még senkije sem volt, mert ezt írod, ez ugye azt is jelenti hogy szűz, akkor ott igeneis neki kell bizonyos dolgokban változtatni és nem a világnak, feltéve ha ki akar ebből a dologból kerülni. Vagy vár még türelmesen. Mert a világ nem fog megváltozni az ő kedvéjért. Az ember vágyik ezekre a dolgokra szerelem, szex, a másik közelsége, érzelmek, jó párkapcsolat. Ne haragudj de ha 27 éves koromig én sem tapasztaltam volna meg ezeket én is be lennék csavarodva!!! Itt ismét visszatérnék arra hogy nem a pasikat kell "mocskolni" , talán ő benne is van hiba. Valamint szokták mondani, hogy zsák a foltját. Tudod valakinek a mocsok pasik kellenek, valakinek meg a normálisak, ugyanígy nőben is. Mindenki találja meg neki a megfelelőt én azt mondom. Felesleges azon lovagolni hogy a pasik nem tudják mit akarnak, meg leszólják a könnyűvérű nőket. Mert ez egy oda vissza játszma. Felesleges ebbe belemenni. Azt kell szem előtt tartania hogy olyan pasit találjon aki neki pont megfelel. Ez nyilván tapasztalatlanul nagyon nehéz lesz.

Ez erről az egészről a véleményem.


Látatlanban személyes kapcsolat nélkül, egyébként nem lehet normális tanácsot adni hogy mit is kellene csinálnia, vagy mi az ami rossz.

De egy biztos, NEKI kell ez ügyben lépnie, dolgoznia rajta. Ő ismeri a saját érzéseit, tulajdonságait, határait, te max tanácsot tudsz neki adni, a te tapasztalataid alapján.


Személyes meglátasom : engem nem zavarna ha még 27 évesen szűz, tapasztalatlan, ugyanis a szex nem minden. Mint írtam én várnék fél évet is a szexel, ha az kell, és ha ő lenne az igazi! Valamilyen szinten meg is értem a barátnődet, mert én is nehezen teremtek kapcsolatot a nőkkel. De ez akkor sem az ő hibájuk hanem az enyém, nekem kell változtatni rajta. Nyitottabbnak lennem, lazábbnak lennem, sorolhatnám, de legalább tisztában vagyok magammal és a világgal, és ez sokat számít szerintem. Nem okolok ez mitt senkit. Te se tedd! A barátnőd sem a pasikat okolja szerintem....

2016. jún. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

#22

Amiket írtál azok mind nagyon logikusak de sztem ezek a bukkanók a normálisnak vélt, tapasztalt lányokban is benne vannak. Nézz már körül hány nő kap hisztirohamot féltékenység miatt, hány nő zsarolja a párját, hány nő képtelen az empátiára, türelemre, hány nő kapcsolatfüggő, hány nő ragaszkodik foggal körömmel a férfihoz, hány nő él totál depresszióban akár pasi mellett is. Szóval igazából az a ritka ha nem ilyen egy nő amiket most felsoroltam, úgyh persze a barátnőmnél is meg van ennek az esélye de kicsit sem jobban mint a többi nőnél. Nyilván ti nem ismeritek, de attól még hogy a pasiktól fél, vagy túlizgulja magát még egy értelmes, talpraesett, önálló nő és ez az átlag magyar nőkre sajnos nem igaz. De köszönöm a tanácsot, nem akarok mindenáron ellenkezni csak nehéz így hogy senki nem tudja konkrétan kiről van szó és a valóságban meg a legtöbb férfi össze tenné a két kezét ha ilyen nője lenne. Most tudom ezt úgysem hiszi senki,de nem is kell.


#24

Tudja hogy neki is sokat kell tennie hogy változzon a helyzet. Néha tesz 1-2 lépést előre, pl koncerten volt hogy ő ment oda egy sráchoz mert nagyon tetszett neki. Tény hogy előtte elsírta magát nekem annyira félt, de akkor is megtette. És nem rég egy boltban kezdett el beszélgetni egy sráccal akivel elérhetőséget is cseréltek. Szóval igyekszik. Most nyáron akar menni "bulizni" (inkább csak így eljárogatni normálisabb helyekre) hátha alakul majd valahol valami. Én nem tudok mindig majd vele menni szóval neki kell boldogulnia.


#23

Van macskája:) Nem fog zsarolni senkit, most kattantnak képzelitek de amúgy normálisabb mint a nők zöme.

2016. jún. 10. 16:47
 26/29 anonim ***** válasza:
Na hogy ha már megtette a kezdeti lépéseket nem lesz gond szerintem. Idővel biztos helyre rázódik az élete és boldog lesz. Kívánom neki, úgy legyen!
2016. jún. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Szerintem is az lenne a jó megoldás, amit Noblesse Oblige javasol.

Próbáld olyan helyzetekbe belevinni, hogy csak úgy barátilag beszélgessen férfiakkal. Ha érzi, hogy "potenciális jelöltnek" mutatod be, akkor már megette a fene az egészet. Annyira fog izgulni, hogy jó benyomást keltsen, meg hogy el ne szúrja, hogy nem fog sikerülni a dolog.

Tudom, mert én is ugyanilyen helyzetben vagyok, csak még idősebb is vagyok a barátnődnél.

Minden jót neki, remélem hamarosan megtalálja a párját! :)

2016. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Rájött hogy a randizás,járás,családalapítás a természet rendje, de ő többet akar a világból ennél, mert a genetikailag belénk kódolt parancs(hogy szaporodjunk és betelepítsük a világot) elég unalmas.
2016. jún. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

"Azt mondja nem tud megbízni egyikben se"


"Annyit tudok a családjáról hogy az apjának kicsi kora óta szeretői voltak."


Megválaszoltad a saját kérdésedet... lehet ebben az irányban kellene elindulni. Ha fiatal korától a legmeghatározóbb férfi figurától azt látta, hogy neki nem volt elég a felesége, akkor nyilván a legtöbb pasiról ezt fogja gondolni, hogy nekik ő nem lesz elég (nem elég jó), és félre fognak lépni, amíg barátnőddel vannak.

2016. aug. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!