Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nektek mi a véleményetek erről? F

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mi a véleményetek erről? F

Figyelt kérdés

MGTOW


[link]


"A MGTOW jelentése Men Going Their Own Way, azaz a Maguk Útját Járó Férfiakat nevezik így az angolszász világban, Japánban azonban a sokkal beszédesebb "fűevő" nevet kapták


Egyesek szerint házasságellenes sztrájkot jelent, mások szerint a nőkről való teljes lemondást, megint mások szerint modern remeteséget, a társadalomból való kilépést. Az MGTOW valójában nem “mozgalom”, inkább egy kulturális és filozófiai megfigyelés a Férfiak viselkedéséről.


Azt mondják a "manosphere"­ben, a világháló Férfiak által uralt bugyraiban, hogy korunk feminizmus által agymosott, túlárazott, mihaszna, "modern" nőjére egy egészséges Férfi a 25 éves életkor felett három lehetséges és logikus választ tud adni.


Az első ilyen válaszlehetőség a PUA, avagy a Pick Up Artist, ami magyarul talán csajozógépnek fordítható. Ők, miután alaposan tanulmányozták a nők természetét és meghódításukhoz vezető nyerő stratégiákat, a játék kedvéért megadják a nőnek, amit (hallani) akarnak, használják őket, és már röppennek is a következő virágra. Ők látszólag kiszolgálják a nőket.


A második logikus lépés az, ha az ember Férfijogi aktivista lesz, aki a feminizmus kártékony tevékenységére hívja fel a társadalom figyelmét. Abban reménykednek, hogy a katasztrófa, a család intézményének teljes felszámolása és ezzel együtt a nyugati típusú társadadalmak összeomlása még elkerülhető. Ilyen nálunk a Férfihang Portál és a körötte szerveződő közösség. Ők megpróbálnak tárgyalni a nőkkel.


A harmadik pedig az MGTOW, a maga útját járó Férfi, aki úgy vélekedik, hogy mostanra már a Világ legeldugodtabb pontján sem találni olyan nőt, akinek az agyát nem mosta volna még át valamennyire a feminizmus harmadik hullámának a hetvenes évek óta tartó Férfiellenes propagandája, igy nem érdemes velük sem házasodni, sem gyereket nemzeni, de még akár csak bármiféle kapcsolatot is kialakitani. Ők nem tárgyalnak, nem kuncsorognak, hanem csak megvonják a nőktől azt, amire a legnagyobb szükségük van: a figyelmet és a támogatást. Ennél jelenleg nem tudunk elképzelni punkabb dolgot a egész világon.


A MGTOW lét négy szintjét különböztetjük meg:


1. A helyzet felismerése avagy az a bizonyos Piros Pirula Férfiaknak

Ebben a csoportban levő Férfiak tisztában vannak azzal, hogy milyen kockázatokat tartogat számukra a társadalom, de ők elfogadhatónak tartják ezeket és belemennek a játékba.


2. A hosszútávú kapcsolat elutasítása

Ezek azok a Férfiak, akik elutasítják a nőkkel való hosszútávú kapcsolat minden formáját, beleértve ebbe a házasságot és mindennemű együttélést. Elkerülik az egyedülálló anyákat, és minden olyan helyzetet, aminek kapcsán a bíróságon lehet kikötni.


3. A rövidtávú kapcsolatok elutasítása

Ők azok a Férfiak, akik a fentiek mellett még egy olyan rövidtávú kapcsolatot sem hajlandóak bevállani, mint a randizás, az egyéjszakás kaland, vagy a egyszerű barátság. Minden nőkkel való kapcsolatuk szakmai vagy munkához köthető és ezeket is igyekeznek minimalizálni.


4. Gazdasági kivonulás

Ők azok a Férfiak, akik nem hajlandóak többet keresni, mint ami a személyes túlélésükhöz feltétlenül szükséges. Mivel kevesebbet keresnek, mint ha egy családot kellene eltartaniuk, kevesebb adót fizetnek, de ez még mindig magasabb életszínvonalat biztosít nekik, mint ha családjuk lenne."



2016. jún. 22. 19:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szimpatikusak. Aki nem vágyik nőre, csak a szexuális kielégülésre, azoknak nem feltétlenül kell szenvedniük egy nővel, hogy aztán 20 ezer forintnyi ajándék után egyszer szexeljen velük. Aki nem kívánja a nőket, annak nincs problémája. mennyivel olcsóbb és egyszerűbb otthon kiverni, mint egy tizen-huszon éves csitrivel bsz.k.odni, akire aztán többet költök, mintha el.k..v.áztam volna a pénzt.
2016. jún. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Arról nem beszélve, hogy a legtöbb fiú/férfi képes végigszenvedni egy kapcsolatot csak azért, hogy elmondhassa a haverjainak, hogy van barátnője, akik meg magasról szarnak rá. Nem tudom miért kéne végigszenvednem egy drága kapcsolatot, mindenhova kísérgetnem és cipelgetnem a lányt, ha utána 3 hétig tanul, amíg úgy tud leszopni, hogy ne harapdálja össze a farkam. Meg a hegyes körmeivel amíg kiveri, százszor összekarcolja. Na nem, nekem ez nem éri meg, ne nálam tanuljanak. Félre ne értsetek, aki családot szeretne, az legyen hűséges a nőhöz, ne csalja meg, ha már az ő saját döntése volt a családalapítás, és az, hogy bevállalta a gyereket. De azzal nem értek egyet, hogy szarakodjak egy csajjal, csak azért, hogy aztán dicsekedhessek a haveroknak a csajom bénázásáról. Na nem, ez maradjon meg azoknak a tirpákoknak, akik arra verik a mellüket, hogy van 3 barátnőjük.
2016. jún. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én büszkén felvállalom, hogy MGTOW vagyok, én egyedül is boldog életet élek és soha nem fogok egyetlen egy forintot sem költeni egy nőre sem.
2016. jún. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

Remélem az utókor elrebeg majd egy imát szegény kihasznált, becsapott férfiak lelkiüdvéért ha ezt itt megtalálja majd amiket összehordtok.



És a csúnyafiúk védegylete is virágokkal szórja be a helyet :D

2016. jún. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
A véleményem: :DDDDDDDDDDDDDDDDD
2016. jún. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint hasonlóképpen gondolom, mint eme mozgalom tagjai, egyszerűen nem érzem feladatomnak, hogy a korombeli nők végtelen elvárás-listájának minden pontjának tételesen megfeleljek, miközben ők úgy gondolják, elég létezniük ahhoz, hogy kedvükre válogathassanak. Ez a felfogás gyakorlatilag válasz a végtelenül egyoldalú és eltorzult "társkeresési piac"-ra, ahol minden nőkről szól, te meg érezd megtiszteltetésnek, ha hajlandóak szóbaállni veled. Lehet gyúnyolodni, végülis mi mást tehetnének a nők, de aztán hiányozni fognak a férfiak, köszönik, de nem kérnek a nők által felállított játékszabályokból.
2016. jún. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%
Nem értelek titeket. Nem kell elfogadni, amit mondok, de ettől függetlenül úgy van, ahogy mondom. A hozzászólásaimmal nem akarok szidni senkit sem, még a lányokat sem, csupán azt mondom, hogy nők nélkül könnyebb. De azért a szívetek mélyén ezt ti is tudjátok, amikor a szabadidőtöket a barátnőtök helyett a haverokkal töltitek... Úgyhogy én ennél többet nem is mondok. Na még annyit, hogy az, aki azért barátnőzik, hogy keménynek higyjék a haverok, az nagyot téved. Az, akik becsicskul a haverjai kedvéért, az sokkal puhányabb, mint az, aki ellenáll, és kiáll amellett, hogy fölösleges nőkre pazarolnia az idejét, amikor az ember saját magát is úgy ki tudja elégíteni, mint ahogy egy nő, ráadásul tök ingyen. Egy férfi nem attól kemény, hogy van barátnője, hanem hogy kiáll a maga igazáért. Főleg, ha valóban igaza van. Innentől kezdve nem tudom tisztelni és keménynek tartani azt a férfit, akinek azért van barátnője, hogy dicsekedjen vele, és hogy ezzel keményebbnek tűnjön. Mert sokkal keményebb lenne, ha belátná, amit itt mondok.
2016. jún. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Előzőt a #4-#5-nek küldtem.
2016. jún. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Én lány vagyok, nekem nem jobb a haverokkal lenni mint a csajommal. :D

Le leszek pontozva, de: ha nem lenne nehéz nektek barátnőt szerezni, biztosan nem így gondolnátok. Röviden és tömören ennyi.

De nem is válaszolgatok többször, mert többnyire ilyen kérdések alatt veszítek vagy 5 %-ot, amikor fáj az igazság. :(

2016. jún. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

"ha nem lenne nehéz nektek barátnőt szerezni, biztosan nem így gondolnátok."


Csak hogy van egy probléma. Nekem nem nehéz barátnőt szerezni. Ha ide jönne egy lány azzal, hogy szexelni akar velem, és hogy sohasem fog megcsalni, azt is elutasítanám.

2016. jún. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!